Wuslědki (20.08.18)

póndźela, 20. awgusta 2018 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna wyša liga

Połčnica – Ralbicy/Hórki 3:1 (1:1)

Póst Germ. Budyšin – Kumwałd 4:1 (3:1)

Kulow – Radwor1:1 (1:0)

Rakecy – Kinspork/Łužnica 3:1 (2:0)

Hory – Ramnow4:0 (3:0)

Großnaundorf – Bukecy 5:1 (4;1)

Porchow – Hnašecy-Dobruša 0:3 (0:1)

1. LSV Hory 2 7 : 1 6

2. Póst Germania Budyšin 2 9 : 4 6

3. Rakečanske ST 2 5 : 1 6

4. Módro-běli Kulow 2 5 : 2 4

5. Natwar Němske Pazlicy 1 2 : 0 3

6. ST Hnašecy-Dobruša 2 6 : 5 3

7. SG Großnaundorf 2 5 : 4 3

7. ST Kinspork/Łužnica 2 5 : 4 3

9. Sokoł Ralbicy/Hórki 2 4 : 3 3

10. TSV Połčnica 2 3 : 3 3

11. Wojerowski FC 1 0 : 0 1

12. ST Radwor 2 1 : 3 1

13. Drohotka Ramnow 2 0 : 4 1

14. Motor Kumwałd 2 2 : 7 0

15. ST Porchow 2 1 : 7 0

16. Zeleno-běli Bukecy 2 2 : 9 0

Wuslědki (15.08.18)

srjeda, 15. awgusta 2018 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna klasa, stafla 1

ST Horni kraj III – Budyšink 2:0 (1:0)

Wjern. II/Wjazońca II – Minakał 0:5 (0:2)

Bukecy II – W. Dubr. II/Radwor II 5:4 (4:2)

Wjelećin II – Mały Wjelkow 5:5 (4:4)

Budyšin II – Bart II4:1 (4:0)

1. Módro-běli Minakał 1 5 : 0 3

2. ST Budyšin II 1 4 : 1 3

3. ST Horni kraj-Sprjewja III 1 2 : 0 3

4. ST Zeleno-běli Bukecy II 1 5 : 4 3

5. ST Wjelećin II 1 5 : 5 1

5. ST Mały Wjelkow 1 5 : 5 1

7. Wulka Dubr. II/Radwor II 1 4 : 5 0

8. SV Budissa 08 Budyšink 1 0 : 2 0

9. ST Bart II 1 1 : 4 0

10. Wjernarjecy II/Wjaz. II 1 0 : 5 0

wokrjesna klasa, stafla 2

Frankenthal II – Steinigtwolmsd. 1:8 (0:5)

Mały Wosyk II/Pančicy II – HZ Germania Biskopicy/Biskopicy III 4:0 (0:0)

Drjewnica – Großharthau 4:4 (2:2)

1. SG Steinigtwolmsdorf 1 8 : 1 3

2. HZ Mały Wosyk II/Pančicy II 1 4:0 3

3. ST Drjewnica 1 4 : 4 1

3. SV Großharthau 1 4 : 4 1

5. ST Porchow II 0 0 : 0 0

5. ST Hodźij II 0 0 : 0 0

5. TSV Wjazońca 0 0 : 0 0

8. HZ Germania Biskopicy/

Biskopičanske KT III 1 0 : 4 0

9. SG Frankenthal II 1 1 : 8 0

Wuslědki (14.08.18)

wutora, 14. awgusta 2018 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga muži

BFC Dynamo – Berlinski AK 0:3 (0:1)

Babelsberg – Budissa Budyšin 4:0 (4:0)

Neugersdorf – Altglienicke 3:1 (1:1)

Auerbach – Halberstadt 2:0 (2:0)

Fürstenwalde – Lipsk 1:2 (1:0)

Biskopicy – Rathenow 1:0 (0:0)

Viktoria Berlin – Nordhausen 0:0 (0:0)

Meuselwitz – Hertha BSC II 3:0 (1:0)

Erfurt – Kamjenica0:3 (0:0)

1. Kamjeničanski FC 4 10 : 3 12

2. SV Babelsberg 4 12 : 3 9

3. Wacker Nordhausen 4 5 : 1 8

4. FC Viktoria Berlin 4 7 : 5 7

5. Biskopičanske KT 3 4 : 2 7

6. Čerwjeno-běli Erfurt 4 4 : 3 7

7. Budissa Budyšin 4 5 : 5 7

8. ZFC Meuselwitz 4 7 : 6 6

9. Lok Lipsk 4 7 : 7 6

10. Berlinski AK 3 4 : 5 6

11. VfB Auerbach 4 4 : 5 5

12. VSG Altglienicke 4 5 : 9 4

13. Germania Halberstadt 4 6 : 5 3

14. Hornja Łuž. Neugersdorf 3 4 : 6 3

15. Optik Rathenow 4 6 : 9 3

16. BFC Dynamo 4 4 : 11 3

17. Hertha BSC II 3 3 : 7 1

18. Union Fürstenwalde 4 3 : 8 0

wokrjesna wyša liga

Hnašecy-Dobruša – Póst Budyšin 3:5 (0:4)

Kumwałd – Hory1:3 (0:1)

Bukecy – Kulow1:4 (1:1)

Ralbicy/Hórki – Großnaundorf 3:0 (0:0)

Kinspork/Łužnica – Porchow 4:1 (2:0)

Radwor – Rakecy0:2 (0:1)

Němske Pazlicy – Połčnica 2:0 (1:0)

Ramnow – Wojerowski FC0:0 (0:0)

1. Módro-běli Kulow 1 4 : 1 3

1. ST Kinspork/Łužnica 1 4 : 1 3

3. Sokoł Ralbicy/Hórki 1 3 : 0 3

4. Póst Germania Budyšin 1 5 : 3 3

5. LSV Hory 1 3 : 1 3

6. Rakečanske ST 1 2 : 0 3

6. Natwar Němske Pazlicy 1 2 : 0 3

8. Wojerowski FC 1 0 : 0 1

8. Drohotka Ramnow 1 0 : 0 1

10. ST Hnašecy-Dobruša 1 3 : 5 0

11. Motor Kumwałd 1 1 : 3 0

12. ST Radwor 1 0 : 2 0

12. TSV Połčnica 1 0 : 2 0

14. ST Porchow 1 1 : 4 0

14. Zeleno-běli Bukecy 1 1 : 4 0

16. SG Großnaundorf 1 0 : 3 0

Wuslědki (13.08.18)

póndźela, 13. awgusta 2018 spisane wot:

Kopańca, 3. liga

Karlsruhe – Jena1:1 (0:0)

Halle – Kaiserslautern 2:0 (1:0)

Großaspach – Osnabrück 0:0 (0:0)

Meppen – Aalen1:0 (0:0)

Unterhaching – Rostock 2:1 (1:0)

Wiesbaden – Braunschweig 3:3 (0:1)

Zwickau – Köln1:0 (0:0)

Mnichow – Uerdingen  0:1 (0:0)

Würzburg – Choćebuz 3:1 (2:0)

1. KFC Uerdingen 05 4 7 : 5 9

2. SpVgg Unterhaching 4 7 : 4 8

3. VfL Osnabrück 4 6 : 3 8

4. FSV Zwickau 4 5 : 2 8

5. FC Energija Choćebuz 4 8 : 5 7

6. FC Carl Zeiss Jena 4 6 : 7 7

7. SC Preußen Münster 3 7 : 4 6

8. Halleski FC 4 6 : 4 6

9. Karlsruheski SC 4 4 : 3 6

10. F.C. Hansa Rostock 4 6 : 7 6

11. Sonnenhof Großaspach 4 5 : 4 5

12. TSV 1860 Mnichow 4 7 : 5 4

13. VfR Aalen 4 4 : 5 4

14. SV Wehen Wiesbaden 4 7 : 9 4

15. 1. FC Kaiserslautern 4 3 : 5 4

15. SV Meppen 4 3 : 5 4

17. FC Würzburger Kickers 4 6 : 8 3

18. Eintracht Braunschweig 4 5 : 7 3

19. SC Fortuna Köln 4 3 : 7 3

20. VfL Přećeljo sporta Lotte 3 1 : 7 1

wokrjesna liga, stafla I

Arnsdorf – Bart0:2 (0:2)

Wjernarjecy – Lomnitz-Großn. II4:3 (2:0)

Frankenthal – Wachau 1:3 (0:1)

Biskopicy II – Germ. Budyšin II 7:1 (5:0)

Bretnig-Hauswalde – Kubšicy 4:1 (1:1)

Wjelećin – ST Budyšin 3:0 (0:0)

1. Biskopičanske KT II 1 7 : 1 3

2. Bretnig-Hauswalde 1 4 : 1 3

3. ST Wjelećin 1 3 : 0 3

4. TSV Wachau 1 3 : 1 3

5. ST Bart 1 2 : 0 3

6. TSV Wjernarjecy 1 4 : 3 3

7. FV Ottendorf-Okrilla 0 0 : 0 0

7. SC Großröhrsdorf II 0 0 : 0 0

7. ST Horni kraj-Sprjewja II 0 0 : 0 0

7. HZ Huska/Hodźij 0 0 : 0 0

11. Lomnitz-Großnaund. II 1 3 : 4 0

12. SV Frankenthal 1 1 : 3 0

13. Arnsdorfske KT 1 0 : 2 0

14. ST Kubšicy 1 1 : 4 0

15. ST Budyšin 1 0 : 3 0

16. Germania Budyšin II 1 1 : 7 0

Wuslědki (06.08.18)

póndźela, 06. awgusta 2018 spisane wot:

Kopańca, 3. liga

Rostock – Braunschweig 2:0 (2:0)

Halle – Köln 1:2 (0:1)

Münster – Jena 1:2 (0:2)

Großaspach – Kaiserslautern 1:1 (1:1)

Mnichow – Přećeljo sporta Lotte 5:1 (2:0)

Würzburg – Uerdingen  0:2 (0:0)

Unterhaching – Aalen 0:0 (0:0)

Karlsruhe – Zwickau1:1 (0:0)

Wiesbaden – Choćebuz 0:2 (0:1)

Meppen – Osnabrück 0:2 (0:0)

1. FC Energija Choćebuz 2 5 : 0 6

2. VfL Osnabrück 2 4 : 1 6

3. FC Carl Zeiss Jena 2 5 : 3 6

4. FSV Zwickau 2 3 : 1 4

4. SpVgg Unterhaching 2 3 : 1 4

6. 1. FC Kaiserslautern 2 2 : 1 4

7. TSV 1860 Mnichow 2 5 : 2 3

8. SC Preußen Münster 2 5 : 3 3

9. KFC Uerdingen 05 2 3 : 3 3

10. F.C. Hansa Rostock 2 2 : 3 3

10. SV Wehen Wiesbaden 2 2 : 3 3

12. SC Fortuna Köln 2 3 : 5 3

13. Karlsruheski SC 2 2 : 2 2

14. Sonnenhof Großaspach 2 3 : 4 1

15. VfR Aalen 2 1 : 2 1

16. Eintracht Braunschweig 2 1 : 3 1

17. SV Meppen 2 0 : 2 1

18. VfL Přećeljo sporta Lotte 2 1 : 5 1

19. FC Würzburger Kickers 2 1 : 4 0

19. Halleski FC 2 1 : 4 0

regionalna liga muži

Hertha II – Altglienicke 2:3 (0:2)

Kamjenicy – BFC Dynamo 2:0 (1:0)

Viktoria Berlin – Lipsk 4:1 (2:1)

BFC Dynamo – Halberstadt 0:5 (0:2)

Biskopicy – Budyšin 1:1 (0:1)

Erfurt – Auerbach 0:0 (0:0)

Babelsberg – Kamjenica1:2 (1:1)

Fürstenwalde – Berlinski AK 0:1 (0:1)

Meuselwitz – Rathenow 4:0 (0:0)

Neugersdorf – Nordhausen 0:1 (0:1)

1. Kamjeničanski FC 3 7 : 3 9

2. Čerwjeno-běli Erfurt 2 3 : 0 4

3. Budissa Budyšin 2 3 : 1 4

4. Wacker Nordhausen 2 2 : 1 4

5. Germania Halberstadt 2 6 : 2 3

6. FC Viktoria Berlin 2 4 : 3 3

6. ZFC Meuselwitz 2 4 : 3 3

8. Berlinski AK 1 1 : 0 3

9. Lok Lipsk 2 4 : 4 3

10. SV Babelsberg 2 3 : 3 3

11. Optik Rathenow 2 4 : 5 3

Wuslědki (02.08.18)

štwórtk, 02. awgusta 2018 spisane wot:

Kopańca, 3. liga

Braunschweig – Karlsruheski SC 1:1 (0:1)

Aalen – SV Wehen Wiesbaden 1:2 (0:0)

Osnabrück – Würzburger Kickers 2:1 (0:1)

Kaiserslautern – 1860 Mnichow 1:0 (0:0)

Carl Zeiss Jena – Großaspach 3:2 (1:1)

Fortuna Köln – Preußen Münster 1:4 (0:2)

FSV Zwickau – Halleski FC 2:0 (2:0)

FCE Choćebuz – Hansa Rostock3:0 (2:0)

Uerdingen 05 – Unterhaching 1:3 (0:1)

1. SC Preußen Münster   1 4 :1  3

2. FC Energija Choćebuz   1 3 :0  3

3. SpVgg Unterhaching   1 3:1 3

4. FSV Zwickau   1 2:0 3

5. FC Carl Zeiss Jena   1 3:2 3

6. SV Wehen Wiesbaden   1 2:1 3

6. VfL Osnabrück   1 2:1 3

8. 1. FC Kaiserslautern   1 1:0 3

9. Eintracht Braunschweig   1 1:1 1

9. Karlsruheski SC   1 1:1 1

11. SV Meppen   0 0:0 0

11. VfL Přećeljo sporta Lotte   0 0:0 0

13.  SG Sonnenhof Großaspach   1 2:3 0

14. FC Würzburger Kickers   1 1 :2 0

14. VfR Aalen   1 1 :2 0

16. TSV 1860 Mnichow   1 0 :1 0

17. KFC Uerdingen 05   1 1:3  0

18. Halleski FC   1 0:2  0

19. SC Fortuna Köln   1 1:4  0

20. F.C. Hansa Rostock   1 0:3  0

regionalna liga muži

Nordhausen – Hertha BSC II 1:1 (0:1)

Altglienicke – Čerw.-běli Erfurt 0:3 (0:0)

Optik Rathenow – Neugersdorf 4:1 (3:0)

Lok Lipsk – ZFC Meuselwitz 3:0 (0:0)

Budissa Budyšin – Vikt. Berlin 2:0 (0:0)

Kamjeničanski – Fürstenwalde 3:2 (2:1)

Germ. Halberstadt – Babelsberg 1:2 (1:2)

VfB Auerbach – BFC Dynamo 1:4 (0:2)

1. BFC Dynamo   1 4:1 3

1. Optik Rathenow    1 4:1 3

3. Lok Lipsk   1 3:0 3

3. Čerwjeno-běli Erfurt   1 3:0 3

5. Budissa Budyšin  1 2:0 3

6. Kamjeničanski FC   1 3:2 3

7. SV Babelsberg   1 2:1 3

8. Wacker Nordhausen   1 1:1 1

8. Hertha BSC II   1 1:1 1

10. Berlinski AK   0 0:0 0

Wuslědki (24.07.18)

wutora, 24. julija 2018 spisane wot:

Kónčne tabulki dorosta Zapadołužiskeho koparskeho zwjazka

młodźina F, wokrjesna liga, stafla 2

1. ST Hnašecy-Dobruša II 9 9 : 0 27

2. ST Huska 9 8 : 1 24

3. HZ TSV 1859 Wernarjecy/

Concordia Załom 9 7 : 2 21

4. ST Horni kraj Sprjewja 9 5 : 4 15

4. HZ Bukecy/ST Kubšicy 9 5 : 4 15

4. TSV 90 Wjazońca 9 5 : 4 15

7. Motor Kumwałd 9 3 : 6 9

8. FSV Budissa Budyšin II 9 2 : 8 4

9. Póst Germania Budyšin 9 2 : 9 2

10. ST Horni kraj Sprjewja II 9 1 : 9 1

młodźina F, wokrjesna liga, stafla 3

1. HZ Natwar Němske Pazlicy/

ST Běła/Cunnersdorf 9 9 : 0 27

2. ST Porchow 9 8 : 1 24

3. Biskopičanske KT 08 9 7 : 2 21

4. Biskopičanske KT 08 II 9 5 : 4 15

4. SZ Zemicy-Tumicy 9 5 : 4 15

6. Sokoł Ralbicy/Hórki 9 4 : 5 12

7. SJ Njebjelčicy 9 3 : 6 9

7. HZ ST Postup Großharthau/

SV Seeligstadt 9 3 : 6 9

9. ST Porchow II 9 1 : 8 3

10. ST Drohotka Ramnow 9 0 : 9 0

młodźina F, wokrjesna liga, stafla 4

1. FV Ottendorf-Okrilla 05 8 7 : 0 22

2. Liegau-Augustusbad II 8 7 : 1 21

3. Lomnitzer SV 8 6 : 3 16

4. SC Großröhrsdorf II 8 5 : 2 16

5. TSV Wachau II 8 4 : 4 12

6. Liegau-Augustusbad II 8 4 : 5 10

7. FV Ottendorf-Okrilla II 8 2 : 6 6

8. Arnsdorfske KT 8 1 : 7 3

9. SC Großröhrsdorf II 8 0 : 8 0

Wuslědki (23.07.18)

póndźela, 23. julija 2018 spisane wot:

Kónčne tabulki dorosta Zapadołužiskeho koparskeho zwjazka WFV

młodźina E, zaměstnjenske koło, stafla 3

1. TSV Połčnica 1920 II 9 44 : 16 27

2. ST Jednota Radeberg 9 57 : 27 21

3. HZ FV Ottendorf-Okrilla 05/

ST Hermsdorf II 9 52 : 32 16

4. HZ Lomnitzer SV/

SZ Großnaundorf II 9 47 : 32 16

5. SC 1911 Großröhrsdorf II 9 35 : 44 15

6. TSV Połčnica 1920 9 64 : 34 13

7. SZ Haselbachtal 9 24 : 42 9

8. TSV Wachau II 9 48 : 74 9

9. ST Hermsdorf 9 24 : 58 4

10. Liegau-Augustusbad III 9 23 : 59 3

młodźina E, zaměstnjenske koło, stafla 4

1. SJ Chrósćicy 9 59 : 15 21

2. Natw. Němske Pazlicy II 8 74 : 10 19

3. HZ ST Wětnica/Hola/

ST Nadrózna Hrabowka/

TSG Njedźichow 9 53 : 23 16

4. Módro-běli Kulow 9 46 : 23 16

5. SJ Njebjelčicy 9 53 : 50 15

6. Rakečanske ST II 9 38 : 34 12

7. ST Ćisk 9 37 : 41 12

8. Natwar Němske Pazlicy II 9 23 : 47 11

9. HZ Łaz/Běły Chołmc 8 21 : 60 4

10. Jednota Kamjenc III 9 11 : 112 3

młodźina F, wokrjesna liga, stafla 1

1. Póst Germ. Budyšin II 7 7 : 0 21

2. FSV Budissa Budyšin  7 5 : 2 15

2. HZ Módro-běli Minakał/

ST Wulka Dubrawa II 7 5 : 2 15

4. Rakečanske ST 7 4 : 3 12

4. ST Hnašecy-Dobruša II 7 4 : 3 12

6. Módro-běli Njeswačidło 7 2 : 5 6

7. ST Bart 7 1 : 7 1

7. ST 1896 Wulka Dubrawa 7 1 : 7 1

Wuslědki (18.07.18)

srjeda, 18. julija 2018 spisane wot:

Kónčne tabulki dorosta Zapa­dołužiske­ho koparskeho zwjazka

młodźina E, mišterske koło, stafla 1

1. HZ ST Traktor Malešecy/

Budissa 08 Budyšink 8 59 : 16 24

2. ST Bart 9 50 : 36 21

3. TSV 1859 Wjernarjecy 9 40 : 19 19

4. Módro-běli Njeswačidło 9 49 : 41 14

5. Póst Germania Budyšin 9 29 : 29 12

6. ST Hodźij 04 9 32 : 36 11

7. Motor Kumwałd 9 30 : 50 9

8. TSV 90 Wjazońca 9 26  :44 7

9. ST 1896 Wulka Dubrawa 9 27 : 48 7

10. Sokoł Ralbicy/Hórki 8 20 : 43 3

młodźina E, mišterske koło, stafla 2

1. SC Großröhrsdorf II 9 51 : 19 27

2. SG Großnaundorf  9 46 : 17 21

3. ST Kinspork/Łužnica 9 40 : 18 21

4. Arnsdorfske KT 9 33 : 23 16

5. Liegau-Augustusbad II 9 28 : 30 14

6. Jednota Kamjenc II 9 34 : 34 10

7. LSV Hory 1990 9 17 : 28 7

8. FSV Bretnig-Hauswalde 9 26 : 44 7

9. ST Kinspork/Łužnica II 8 20 : 34 4

10. HZ ST Lubuš/LSV Bluń 8 16 : 64 0

młodźina E, zaměstnjenske koło, stafla 1

1. ST 1922 Radwor II 9 113 : 24 25

2. FSV Budissa Budyšin II 9 124 : 29 21

3. ST Hnašecy-Dobruša 9 98 : 25 19

4. HZ ST Zeleno-běli Bukecy II/

ST Kubšicy 9 60 : 44 18

5. ST Budyšin 9 50 : 51 16

6. ST Horni kraj Sprjewja II 9 58 : 43 12

7. FSV Budissa Budyšin III 9 54 : 72 9

8. ST Bart II 9 33 : 88 7

9. ST 1922 Radwor II 9 33 : 109 6

10. TSV Wóspork/Hrodźišćo 9 9 : 147 0

młodźina E, zaměstnjenske koło, stafla 2

1. Biskopičanske KT 08 II 8 44 : 10 18

2. ST Huska 8 45 : 19 17

3. HZ Postup Großharthau/SZ Drjewni­ ca 05/SV Seeligstadt 8 37 : 12 17

4. TSV 1859 Wjernarjecy II 8 47 : 26 17

5. ST Marijina hwězda 8 48 : 21 13

6. ST Drohotka Ramnow 8 36 : 35 9

7. Arnsdorfske KT II 8 20 : 46 8

8. SZ Wjelećin 8 19 : 42 3

9. SG Frankenthal 8 13 : 98 0

Wuslědki (16.07.18)

póndźela, 16. julija 2018 spisane wot:

Kónčne tabulki dorosta Zapadołužiskeho koparskeho zwjazka

młodźina E, wokrjesna liga, stafla 3

1. SC Großröhrsdorf II 11 123 : 21 31

2. SG Großnaundorf  11 124 : 25 30

3. Arnsdorfske KT 11 102 : 36 28

4. Liegau-Augustusbad II 11 70 : 47 21

5. HZ FV Ottendorf-Okrilla 05/

SV Hermsdorf II 11 76 : 42 18

6. ST Jednota Radeberg 11 62 : 41 15

7. HZ Lomnitzer SV/

SG Großnaundorf II 11 53 : 66 15

8. SC Großröhrsdorf II 11 39 : 59 15

9. SV Hermsdorf 11 28 : 78 9

10. Liegau-Augustusbad III 11 21 : 92 9

11. TSV Wachau II 11 24 : 104 6

12. Arnsdorfske KT II 11 7 : 118 0

młodźina E, wokrjesna liga, stafla 4

1. ST Kinspork/Łužnica 11 120 : 9 31

2. ST Kinspork/Łužnica II 11 77 : 22 27

3. Jednota Kamjenc II 11 74 : 26 25

4. FSV Bretnig-Hauswalde 11 57 : 29 25

5. TSV Połčnica 1920 11 62 : 27 23

6. SJ Chrósćicy 11 50 : 25 18

7. ST Marijina hwězda 11 47 : 63 10

8. SJ Njebjelčicy 11 33 : 64 10

9. Natwar Něm. Pazlicy II 11 32 : 64 9

10. SV Haselbachtal 11 32 : 63 8

11. TSV Połčnica 1920 II 11 18 : 58 6

12. HZ ST Hlinowc/

Zeleno-běli Halštrow 11 8 : 160 0

młodźina E, wokrjesna liga, stafla 5

1. HZ ST Lubuš/ LSV Bluń  9 59 : 18 25

2. Módro-běli Njeswačidło 9 67 : 19 22

3. LSV Hory 1990 9 40 : 21 16

4. Sokoł Ralbicy/Hórki 9 43 : 35 16

5. Natwar Němske Pazlicy II 9 66 : 29 15

6. HZ ST Wětnica/Hola/

ST Nadrózna Hrabowka/

TSG Njedźichow 9 35 : 33 15

7. Módro-běli Kulow 9 24 : 44 8

8. HZ Łaz/Běły Chołmc 9 27 : 74 5

9. ST Ćisk 9 13 : 45 4

10. Rakečanske ST II 9 18 : 74 2

nawěšk

  • Jara awtentiske běchu poskićenja ansambla Zabava z Ruskeje.
  • Na zahajenju festiwala štwórtk w Budyskim NSLDź počesćichu přitomni Juraja Kubánku (3. wotprawa) z trójnej serbskej sławu.
  • Hosćo z Peruwa zbudźichu ze swojimi přewšo pisanymi kostimami tójšto zajima.
  • Pólski cyłk z Bolesławieca na štwórtkownym swjedźenskim ćahu k zahajenju festiwala "Łužica 2019" po Budyšinje
  • Algeričenjo na jewišću NSLDź
  • Rejwarjo z Boliwiskeje
  • XIII. mjezynarodny folklorny festiwal "Łužica 2019" je zahajeny. Tule namakaće impresije z prěnich wustupow wobdźělenych skupin. Tule předstajichu skupiny štwórtk dopołdnja w Němsko-Serbskim ludowym dźiwadle hižo raz dźěćom swoje poskićenja, na wobra
  • Rejwarki a rejwarjo Serbskeho folklorneho ansambla Wudowor su zdobom hosćićeljo festiwala.
  • Rejwarki a rejwarjo z pólskeho Bolesławieca
  • Zajim zbudźi tež skupina ze Sewjerneje Makedonskeje
  • Dalši hosćićeljo łužiskeho mjezynarodneho festiwala: Serbska rejwanska skupina Smjerdźaca z hudźbnikami folklorneje skupiny Sprjewjan
  • Překwapjenka běchu mnohim wuměłcy z Peruwa.
  • Prěni raz spožčichu lětsa zarjadowarjo mjezynarodneho folklorneho festiwala wosebite myto a diplom za wurjadny wuměłski wukon. Jón dósta słowakski ansambl Bobańovci za swoju přirodnosć, awtentiskosć a originalitu.
  • Rejwarjo algeriskeho cyłka Couleurs d‘ Algerie
  • Boliwiscy rejwarjo a rejwarki w kostimach na jewišću
  • Boliwičenjo "in action"
  • Sobotu wječor běchu po Chrósćicach mnozy nadróžni muzikanća po puću.
  • Pólski młodźinski orchester z Leśnicy zahaji sobotny wječor na farskim dworje.
  • Tójšto ludźi zhromadźi so na programy na jewišću při gmejnskim zarjedźe ...
  • ... a wobhlada sej poskićenja skupin.
  • Na Koklic statoku předstajichu so tež čłonojo skupiny Wotała. Wšitcy z nich su bywši rejwarjo Smjerdźečanskeje rejwanskeje skupiny.
  • Smjerdźečanscy rewjarjo na jewišću pola Koklic
  • Pohlad z jewišća na dwór Wjeselic statoka
  • Na Zahrodnikec-Grutekc statoku pokaza mjez druhim tež Slepjanski folklorny ansambl dźěle swojeho programa.
  • Tež Slepjanscy wuměłcy hižo zahe na dorost mysla.
  • Wšitcy sobuskutkowacy słowakskeho ansambla Bobańovci zamóža znajmjeńša jedyn instrument piskać, spěwać a rejwać.
  • Na Kralec statoku knježeše čiła atmosfera.
  • Schow před krótkim dešćom pytachu sej tež hosćo na Kilankec statoku pod wulkimi předešćnikami.
  • Pólscy hosćo z pokazku ze swojeho programa na Kilankec statoku
  • Wo tym, zo bě sej na lětuši festiwal sobotu a njedźelu do Chrósćic wjac hosći dojěło hač hewak, swědčachu kopate połne parkowanišća.
  • Kultura zwjazuje, kaž tule Smjerdźečanskej rejwarce a algeriskeho rejwarja.
  • Sčasami nimale přepjelnjeny bě Koklic statok.
  • Wudworscy při poslednich přihotach na sobotny wustup na farskim dworje.
  • Wudworscy na farskim dworje
  • Jewišćo při gmejnje bě stajnje derje wopytane.
  • Rjanolinki-rejwarki Smjerdźečanskeje rejwanskeje skupiny
  • Serbska reja je jewišću při gmejnje tójšto pasantow do rejki prosyła.
  • Lóze hólcy wječor na jewišću Zahrodnikec-Grutkec statoka
  • Kabaretna skupina Lózy hólcy pokazachu přitomnym we wobłuku programa "Chróšćan special" na Zahrodnikec-Grutkec statoku, zo njejsu w běhu lět ničo zabyli
  • Na Wjeselic statoku zahudźi skupina NIMO ...
  • ... band wokoło Brězanec bratrow Józefa a Jana.
  • Tež němska skupina Slapstickers pokaza, što zamóže.

nowostki LND