Wuslědki (07.11.16)

póndźela, 07. nowembera 2016 spisane wot:

Krajna koparska klasa

Laubegast – Nowe Město 4:2 (2:1)

Biskopicy II – Neugersdorf II 1:0 (1:0)

Chrósćicy – Radebeul 0:1 (0:0)

1. Radebeul 9 21  :  8 24

2. Laubegast 9 26  :  10 22

3. Neugersdorf II 9 27  :  10 19

4. Mužakow 9 17  :  14 17

5. Nowosólc-Hródk 9 19  :  15 16

6. Horni kraj-Sprjewja 10 20  :  25 11

7. Drježdźanski SC 9 19  :  18 10

8. Weixdorf 9 16  :  19 10

9. Nowe Město 9 14  :  20 10

10. Trjebin 10 16  :  26 10

11. Chrósćicy 10 14  :  20 9

12. Zschachwitz 9 16  :  28 9

13. Biskopicy II 9 10  :  22 5

regionalna liga

Budissa Budyšin – RB Lipsk II 1:1 (0:1)

Hertha BSC II – Ener. Choćebuz 0:2 (0:1)

Jena – Lok Lipsk3:0 (0:0)

1. Jena 13 27  :  1 35

2. Berlinski AK 13 21  :  13 27

3. Energija Choćebuz 13 19  :  7 25

4. BFC Dynamo 12 25  :  11 22

5. RB Lipsk II 12 15  :  12 21

6. Nordhausen 13 22  :  20 21

7. Hertha BSC II 13 18  :  18 21

8. FC Viktoria 13 24  :  16 20

9. Babelsberg 03 13 23  :  20 19

Wuslědki (02.11.16)

srjeda, 02. nowembera 2016 spisane wot:

Krajna koparska klasa

Nowe Město – Biskopicy II 1:0 (1:0)

Mužakow – Chrósćicy 3:3 (1:1)

1. Radebeul 8 20  :  8 21

2. Neugersdorf II 8 27  :  9 19

3. Laubegast 8 22  :  8 19

4. Nowosólc-Hródk 9 19  :  15 16

5. Mužakow 8 16  :  14 14

6. Drježdźanski SC 8 19  :  17 10

7. Weixdorf 8 15  :  16 10

8. Nowe Město 8 12  :  16 10

9. Chrósćicy 9 14  :  19 9

10. Zschachwitz 8 15  :  25 9

11. Horni kraj-Sprjewja 9 17  :  24 8

12. Trjebin 9 13  :  25 7

13. Biskopicy II 8 9  :  22 2

wokrjesne pokalne koło

Arnsdorf II – Lieg.-Augustusbad 1:7 (1:1)

SV Hermsdorf II – Bukecy II 1:3 (1:2)

Budyšin II – Wulka Du./Minakał 1:0 (0:0)

Malešecy – SJ Njebjelčicy 5:3 (3:2)

Arnsdorfske KT – Kinsp./Łužnica 3:2 (3:1)

ST Kubšicy – Großröhrsdorf II 0:1 (0:1)

SC Kleinhänchen – FSV Łuty 2:1 (2:0)

ST Hodźij – Rakečanske ST 0:10 (0:7)

Łaz/Běły Chołmc – ST Wjelećin 1:0 (0:0)

Wětnica/Hola – TSV Wachau 1:0 (0:0)

Wojerowski FC – Mot. Kumwałd 7:1 (2:1)

LSV Hory II – ST Lubuš 3:2 (0:0)

TSV Wachau II – ST Mar. hwězda 3:0 (1:0)

FSV Minakał – SV Hermsdorf 1:18 (1:6)

Hlinowc – Němske Pazlicy 1:2 (0:0)

Sepicy II – ST Hnašecy-Dobruša II 1:5 (1:1)

ST Kinspork/Łužnica II – Sepicy 1:5 (1:3)

ST Wjelećin III – Droh. Ramnow 0:5 (0:1)

SV Haselbachtal – Kulow 2:3 (1:3)

Bretnig-Hausw. II – Wjernarjecy 0:2 (0:1)

Rakecy II – Ottendorf-Okrilla  1:3 (0:0)

SJ Chrósćicy II – ST Ćisk  0:9 (0:4)

Nadr. Hrabowka – Ralbicy/Hórki 3:5 (0:2)

ST Drjewnica – ST Wjelećin II 5:1 (2:0)

SG Großnaundorf – ST Budyšin 5:1 (4:0)

Biskopicy III – Póst Ger. Budyšin 0:3 (0:0)

Wuslědki (27.10.16)

štwórtk, 27. oktobera 2016 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla II

Ralbicy/Hórki II – LSV Hory II 3:4 (2:1)

ST Radwor – Rakečanske ST II 3:0 (1:0)

1. ST Radwor 10 34  :  13 25

2. HZ Wulke Ždźary 8 26  :  13 22

3. ST Ćisk II 10 21  :  9 22

4. HZ Łaz/Běły Chołmc 10 25  :  10 19

5. Rakečanske ST II 10 15  :  20 16

6. FSV Łuty 10 19  :  16 13

7. LSV Hory II 10 19  :  21 13

8. Wojerowski FC II 10 17  :  27 13

9. ST Lubuš 10 15  :  16 12

10. Mó.-běli Njeswačidło 10 17  :  19 10

11. ST Nadr. Hrabowka 10 15  :  23 10

12. LSV Bluń  9 15  :  18 8

13. Nowe Město n. S. II  9 7  :  22 7

14. Sokoł Ralbicy/Hórki II 10 14  :  32 4

wokrjesna klasa, stafla IV

1. FSV Bretnig-Hauswalde 8 33  :  8 18

2. Lomnitz/Großnaun. II 8 24  :  6 18

3. ST Kinspork/Łužnica II 8 12  :  10 16

4. Germania Biskopicy 8 17  :  11 15

5. TSV Połčnica II 8 20  :  18 15

6. Arnsdorfske KT II 8 20  :  20 13

7. ST Marijina hwězda II 8 14  :  20 12

8. TSV Wachau II 8 18  :  15 9

9. Zeleno-běli Sepicy II 8 17  :  28 9

10. SV Hermsdorf II 8 16  :  29 9

11. SV Haselbachtal II 8 9 : 23 6

Wuslědki (26.10.16)

srjeda, 26. oktobera 2016 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla III

ST Drjewnica – ST Mar. hwězda 0:6 (0:0)

Němske Pazlicy – SJ Njebjelčicy 2:0 (0:0)

1. SG Großnaundorf 10 37  :  13 23

2. TSV Wachau 10 33  :  17 20

3. Natwar Něm. Pazlicy 10 26  :  14 20

4. SG Frankenthal 10 23  :  17 17

5. SJ Njebjelčicy 10 16  :  13 17

6. ST Marijina hwězda 10 19  :  15 15

7. Arnsdorfske KT 10 16  :  16 15

8. Zeleno-běli Sepicy 10 30  :  23 14

9. SV Haselbachtal 10 16  :  14 13

Wuslědki (25.10.16)

wutora, 25. oktobera 2016 spisane wot:

Krajna koparska klasa

Biskopicy II – Laubegast 1:5 (1:2)

Chrósćicy – Neugersdorf II 0:0 (0:0)

1. Radebeul 7 18  :  8 18

2. Neugersdorf II 7 24  :  8 16

3. Laubegast 7 20  :  8 16

4. Nowosólc-Hródk 8 19  :  13 16

5. Mužakow 7 13  :  11 13

6. Drježdźanski SC 7 18  :  14 10

7. SG Weixdorf 7 14  :  15 9

8. Zschachwitz 8 15  :  25 9

9. Chrósćicy 8 11  :  16 8

10. Nowe Město 7 11  :  16 7

11. ST Horni kraj-Sprjewja 8 16  :  23 7

12. ST Trjebin 8 13  :  23 7

13. Biskopičanske KT II 7 9  :  21 2

regionalna liga

Meuselwitz – RB Lipsk II 3:0 (2:0)

Neustrelitz – Energija Choćebuz 0:4 (0:2)

1. Jena 11 23  :  1 29

2. Energija Choćebuz 11 16  :  5 22

3. Berlinski AK 11 17  :  11 21

4. Hertha BSC II 11 16  :  14 20

5. FC Viktoria 11 23  :  14 19

6. BFC Dynamo 10 22  :  9 18

7. Babelsberg 03 11 20  :  16 18

8. Nordhausen 11 15  :  14 17

9. RB Lipsk II 10 12  :  11 17

10. Lok Lipsk 11 15  :  12 16

11. Neugersdorf 11 14  :  11 14

12. Auerbach 11 9  :  18 12

13. Schönberg 11 15  :  25 11

14. Fürstenwalde 11 8  :  17 10

15. Meuselwitz 11 7  :  11 8

16. Luckenwalde 11 9  :  22 8

17. Budissa Budyšin 11 10  :  17 6

18. Neustrelitz 11 7  :  30 1

wokrjesna klasa, stafla II

Němske Pazlicy II – Njebjelčicy II 1:1 (0:1)

SJ Chrósćicy II – Wulke Ždźary II 6:0 (2:0)

1. SJ Chrósćicy II 8 25  :  17 19

2. Hlinowski SC 8 24  :  10 18

3. ST Wětnica-Hola 8 33  :  16 17

4. FSV Šćeńca 8 27  :  20 16

5. HZ Łaz/Běły Chołmc II 8 23  :  15 15

6. Natwar Něm. Pazlicy II 8 17  :  13 14

7. SJ Njebjelčicy II 8 16  :  13 9

Wuslědki (24.10.16)

póndźela, 24. oktobera 2016 spisane wot:

Wokrjesna wyša koparska liga

LSV Hory – Módro-běli Kulow 1:3 (1:2)

Ralbicy/Hórki – TSV Połčnica 5:0 (3:0)

1. ST Ćisk  10 35  :  4 27

2. Rakečanske ST 10 26  :  14 21

3. Motor Kumwałd 10 20  :  17 19

4. Sokoł Ralbicy/Hórki 10 26  :  12 17

5. SC Großröhrsdorf 10 10  :  6 17

6. ST Kinspork/Łužnica 10 24  :  17 16

7. Módro-běli Kulow 10 22  :  16 15

8. Póst Germ. Budyšin 10 18  :  19 15

9. ST Hnašecy-Dobruša 10 17  :  18 15

10. Wojerowski FC 10 20  :  23 12

11. LSV Hory  10 27  :  20 11

12. Drohotka Ramnow 10 15  :  20 9

13. FV Ottendorf-Okrilla  10 15  :  30 9

14. Zeleno-běli Bukecy 10 18  :  40 8

15. TSV Połčnica  9 12  :  24 6

16. ST Wjelećin 9 14  :  39 2

krajna liga

Taucha – Kamjenc0:4 (0:2)

1. Kamjenc 9 20  :  10 19

2. Eilenburg 8 20  :  7 18

3. Grimma 7 17  :  7 17

4. Pirna-Copitz 9 16  :  10 17

5. Wocl Riesa 8 16  :  10 15

6. Markkleeberg 7 15  :  10 11

7. Hohenstein-E. 7 15  :  14 10

8. Rapid Kamjenica 9 14  :  18 9

9. Taucha 8 12  :  19 8

10. Freiberg 7 11  :  15 6

11. Niska 7 7  :  12 6

12. Lößnitz 8 7  :  13 6

13. Reichenbach 8 3  :  14 6

14. Zwenkau II 7 8  :  15 5

Wuslědki (20.10.16)

štwórtk, 20. oktobera 2016 spisane wot:

Wokrjesna koparska wyša liga

ST Ćisk – FV Ottendorf-Okrilla  5:0 (3:0)

TSV Połčnica – Motor Kumwałd 1:2 (1:2)

Großröhrsdorf – Ralbicy/Hórki 1:1 (0:0)

Kulow – Hnašecy-Dobruša 1:2 (0:0)

ST Wjelećin – Póst Budyšin 2:6 (2:2)

1. ST Ćisk  9 29  :  3 24

2. Rakečanske ST 9 24  :  12 20

3. Motor Kumwałd 9 17  :  15 16

4. ST Kinspork/Łužnica 9 21  :  14 15

5. ST Hnašecy-Dobruša 9 17  :  17 15

6. Sokoł Ralbicy/Hórki 9 21  :  12 14

7. SC Großröhrsdorf 9 9  :  6 14

8. Póst Germania Budyšin 9 16  :  17 14

9. Módro-běli Kulow 9 19  :  15 12

10. LSV Hory  9 26  :  17 11

11. Wojerowski FC 9 17  :  20 11

12. Drohotka Ramnow 9 14  :  17 9

13. Zeleno-běli Bukecy 9 17  :  34 8

14. TSV Połčnica  8 12  :  19 6

15. FV Ottendorf-Okrilla  9 12  :  29 6

16. ST Wjelećin 8 12  :  36 2

wokrjesna liga, stafla I

1. ST Horni kraj-Sprje. II 9 37  :  10 22

2. Traktor Malešecy 9 27  :  10 20

3. TSV Wjernarjecy 9 25  :  15 19

4. FV Concordia Załom 9 35  :  15 18

5. ST Porchow 8 13  :  8 15

6. HZ Wulka Du./Minakał 9 20  :  21 15

7. ST Budyšin 9 17  :  11 12

8. Germania Budyšin II 9 21  :  25 11

Wuslědki (19.10.16)

srjeda, 19. oktobera 2016 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla III

Njebjelčicy – Sepicy2:1 (1:0)

Mar. hwězda – Němske Pazlicy 2:1 (0:1)

1. SG Großnaundorf 9 34  :  12 20

2. TSV Wachau 9 31  :  16 17

3. Natwar Němske Pazlicy 9 24  :  14 17

4. SG Frankenthal 9 22  :  15 17

5. SJ Njebjelčicy 9 16  :  11 17

6. Arnsdorfske KT 9 16  :  12 15

7. SC Großröhrsdorf II 9 19  :  17 12

8. ST Marijina hwězda 9 13  :  15 12

9. Zeleno-běli Sepicy 9 26  :  23 11

10. SV Haselbachtal 9 11  :  14 10

11. SV Hermsdorf 9 12  :  22 7

12. SZ Wóslink/Skaskow 9 12  :  31 7

Wuslědki (17.10.16)

póndźela, 17. oktobera 2016 spisane wot:

Krajna koparska klasa

Nowe Město – Chrósćicy 1:4 (0:2)

Nowosólc Hrodk – Biskopicy II 4:2 (2:2)

Mužakow – Horni kraj Sprjewja 1:0 (1:0)

Laubegast – Drježdźanski SC 3:1 (0:0)

1. Nowosólc Hrodk 7 18  :  11 16

2. Neugersdorf II 6 24  :  8 15

3. Radebeul 6 13  :  5 15

4. Laubegast 6 15  :  7 13

5. Mužakow 6 11  :  11 10

6. Weixdorf 7 14  :  15 9

7. Drježdźanski SC 6 15  :  12 7

8. Nowe Město 6 9  :  13 7

9. Horni kraj Sprjewja 7 13  :  18 7

10. Chrósćicy 7 11  :  16 7

11. Trjebin 7 13  :  21 7

12. Zschachwitz 7 13  :  24 6

13. Biskopicy II 6 8  :  16 2

wokrjesna liga, stafla II

Njeswačidło – ST Radwor 3:5 (1:1)

HZ Łaz/Běły Chołmc – ST Ćisk II 1:0 (0:0)

Hory II – Nadrózna Hrabowka 4:1 (0:0)

Nowe Město n. S. II – Ralbicy II 1:1 (0:0)

1. ST 1922 Radwor 9 31  :  13 22

2. HZ Wulke Ždźary 8 26  :  13 22

3. ST Ćisk II 9 20  :  8 21

4. HZ Łaz/Běły Chołmc 9 23  :  10 16

5. Rakečanske ST II 9 15  :  17 16

6. Wojerowski FC II 9 16  :  26 12

7. ST Lubuš 9 14  :  15 11

8. FSV Łuty 9 16  :  14 10

9. LSV Hory II 9 15  :  18 10

10. ST Nadrózna Hrabowka 9 15  :  21 10

11. Módro-běli Njeswačidło 9 16  :  18 9

12. LSV Bluń  8 13  :  15 8

13. No. Město n. Sprjewju II 9 7  :  22 7

14. Sokoł Ralbicy/Hórki II 9 11  :  28 4

Wuslědki (12.10.16)

srjeda, 12. oktobera 2016 spisane wot:

Krajna koparska klasa

1. Radebeul 6 13  :  5 15

2. Nowosólc-Hródk 6 14  :  9 13

3. Neugersdorf II 5 20  :  7 12

4. Laubegast 5 12  :  6 10

5. Drježdźanski SC 5 14  :  9 7

6. Mó.-čerwjeni Mužakow 5 10  :  11 7

7. LSV Nowe Město 5 8  :  9 7

8. ST Horni kraj-Sprjewja 6 13  :  17 7

9. ST Trjebin 6 12  :  17 7

10. SG Weixdorf 6 9  :  14 6

11. Zschachwitz 6 12  :  19 6

12. SJ Chrósćicy 6 7  :  15 4

13. Biskopičanske KT II 5 6  :  12 2

nawěšk

  • 21. jolka-swjedźeń w Nuknicy je nimo. Štož zwostanje su dopomnjenki na rjany žortny a zabawny wječor w Nukničanskej Brězanec bróžni. Někotre impresije serbskeho wječora w Nuknicy, kotrež je naša fotografowka-wolontarka Hanka Šěnec zhotowiła, wam tule
  • Serbske Nowiny-LND-Tuchmacherstr. 27 02625 Bautzen: Jolka 12.01.2019
  • Serbske Nowiny-LND-Tuchmacherstr. 27 02625 Bautzen: Jolka 12.01.2019

nowostki LND