Wuslědki (22.06.16)

srjeda, 22. junija 2016 spisane wot:

Koparska europeada – mužojo

Wubranka z Pustertala*

– Madźarojo z Rumunskeje 0:3

* Wubranka z Pustertala zastupuje Zapadothrakiskich Turkow , kotřiž so na turněrje wobdźělić njemóža. Wuslědki wubranki so njehódnoća.

Ladinojo – Krimscy Tatarojo    8:0

Retoromanojo

– Wubranka mjeńšin z Estiskeje   4:0

Romojo z Madźarskeje

– Karačajenjo z Ruskeje 0:5

Němcy z Danskeje

– Madźarojo ze Słowakskeje  0:10

Korutanscy Słowjency –  Łužiscy Serbja  3:2

Słowacy z Madźarskeje – Aromunojo  8:1

Okcitanojo – Danojo z Němskeje   1:1

Němcy z Pólskeje – Manksojo    0:2

Němcy z Južneho Tirola

– Sewjerni Frizojo 8:2

Němcy z Madźarskeje

– Južni Serbja z Chorwatskeje 2:2

Cymbrojo z Italskeje

– Němcy z Ruskeje   1:8

žony

Němki z Južneho Tirola

– Okcitančanki 1:2

Retoromanki – Němki z Ruskeje    0:9

Wuslědki (21.06.16)

wutora, 21. junija 2016 spisane wot:

Koparska europeada

mužojo

Krimscy Tartarojo

– Madźarojo z Rumunskeje 1:6

Ladinojo – Wubranka z Pustertala*   3:0

* Wubranka z Pustertala zastupuje Zapadothrakiskich Turkow, kotřiž so na turněrje wobdźělić njemóža. Wuslědki wubranki so njehódnoća.

Karačajenjo z Ruskeje

– Wubranka mjeńšin z Estiskeje  10:0

Romojo z Madźarskeje

– Retoromanojo 2:3

Łužiscy Serbja

– Madźarojo ze Słowakskeje  2:2

Korutanscy Słowjency

– Němcy z Danskeje 12:0

Danojo z Němskeje – Aromunojo   6:0

Okcitanojo – Słowacy z Madźarskeje  4:1

Sewjerni Frizojo – Manksojo    3:2

Němcy z Južneho Tirola

– Němcy z Pólskeje 3:1

Němcy z Ruskeje

– Južni Serbja z Chorwatskeje 0:0

Cymbrojo z Italskeje

– Němcy z Madźarskeje 2:2

žony

Němki z Južneho Tirola

– Łužiske Serbowki 5:0

Retoromanki – Ladinjanki 1:2

Wuslědki (20.06.16)

póndźela, 20. junija 2016 spisane wot:

Koparska europeada

mužojo

Ladinojo – Madźarojo z Rumunskeje 2:1

Wubranka z Pustertala*

– Krimscy Tatarojo 0:3

*Wubranka z Pustertala zastupuje Zapadothrakiskich Turkow, kotřiž so na turněrje wobdźělić njemóža. Wuslědki wubranki so njehódnoća.

Romojo z Madźarskeje

– Wubranka mjeńšin z Estiskeje 4:0

Karačajenjo z Ruskeje

– Retoromanojo 5:2

Korutanscy Słowjency

– Madźarojo ze Słowakskeje 0:1

Łužiscy Serbja – Němcy z Danskeje 5:1

Okcitanojo – Aromunojo 4:1

Danojo z Němskeje

– Słowacy z Madźarskeje 2:3

Němcy z Južneho Tirola – Manksojo 3:0

Sewjerni Frizojo – Němcy z Pólskeje 5:5

Cymbrojo z Italskeje

– Južni Serbja z Chorwatskeje 0:8

Němcy z Ruskeje

– Němcy z Madźarskeje 9:0

žony

Okcitančanki – Łužiske Serbowki 12:1

Němki z Ruskeje – Ladinjanki 1:0

Wuslědki (16.06.16)

štwórtk, 16. junija 2016 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla III

Marijina hwězda – Großdrebnitz 7:1 (2:1)

Haselbachtal – Njebjelčicy 0:4 (0:1)

1. Ottendorf/Liegau 25 65  : 23 62

2. Frankenthal 25 71  : 35 58

3. Großnaundorf 25 71  : 32 52

4. Arnsdorf 25 59  : 27 45

5. Njebjelčicy 26 54  : 36 44

6. Großröhrsdorf II 26 44  : 34 43

7. Marijina hwězda 25 77  : 47 42

8. Haselbachtal 26 53  : 61 38

9. Sepicy 25 67  : 64 35

10. Němske Pazlicy 25 46  : 51 33

Wuslědki (15.06.16)

srjeda, 15. junija 2016 spisane wot:

Wokrjesna wyša koparska liga

Bukecy – Wjelećin4:6 (1:1)

Wachau – Hory1:5 (0:2)

Ćisk – Kulow1:0 (0:0)

Ramnow – Ralbicy/Hórki 0:4 (0:2)

Rakecy – Połčnica5:1 (2:1)

Chrósćicy – Kumwałd 5:2 (3:1)

Großröhrsdorf – Łuty 8:2 (4:0)

1. Chrósćicy 32 83  : 32 75

2. Hory 32 88  : 37 65

3. Ralbicy/Hórki 32 77  : 34 61

4. Großröhrsdorf 32 93  : 62 61

5. Rakecy 32 72  : 50 57

6. Hnašecy 32 76  : 43 55

7. Póst Budyšin 32 77  : 67 49

8. Ćisk 32 68  : 59 47

9. Kumwałd 32 85  : 76 46

10. Połčnica 32 60  : 63 43

11. Ramnow  32 60  : 82 40

12. Bukecy 32 68  : 90 38

13. Kulow 32 57  : 59 35

Wuslědki (13.06.16)

póndźela, 13. junija 2016 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla II

Wětnica/Hola – Rakecy II 2:4 (1:4)

Lubuš – Ralbicy/Hórki II 1:2 (0:0)

Bluń – Hórnikecy0:4 (0:3)

Nowe Město II – Hory II 1:2 (0:1)

HZ Łaz – Ćisk II2:2 (1:0)

Wojerecy 1919 – Njeswačidło 6:0 (2:0)

N. Hrabowka – Šćeńca 12:2 (8:2)

1. Wojerecy 1919 27 91  : 19 64

2. Rakecy II 27 68  : 30 54

3. HZ Łaz 27 47  : 26 47

4. N. Hrabowka 27 71  : 44 46

5. FC Łužica 27 57  : 44 44

6. Hórnikecy 27 53  : 44 44

7. Lubuš 27 59  : 61 42

8. Njeswačidło 27 58  : 59 38

9. Nowe Město II 27 84  : 50 37

10. Bluń 27 52  : 61 37

11. Hory II 27 50  : 46 35

12. Ralbicy/Hórki II 27 55  : 57 34

13. Ćisk II 27 53  : 75 33

14. Wětnica/Hola 28 37  : 10317

15. Šćeńca 27 33  : 1497

Wuslědki (07.06.16)

wutora, 07. junija 2016 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla III

Njebjelčicy – Großröhrsdorf II 4:0 (2:0)

Ottendorf/Liegau – Wóslink/Ska. 3:0 (1:0)

Großharthau – Frankenthal 1:2 (1:1)

Haselbachtal – Marijina hwězda 0:3 (0:1)

Němske Pazlicy – Hlinowc 5:0 (2:0)

1. Ottendorf/Liegau 24 63  : 22 59

2. Frankenthal 24 70  : 33 58

3. Großnaundorf 24 67  : 32 49

4. Großröhrsdorf II 25 44  : 33 43

5. Arnsdorf 24 58  : 27 42

6. Njebjelčicy 25 50  : 36 41

7. Marijina hwězda 24 70  : 46 39

8. Haselbachtal 25 53  : 57 38

9. Sepicy 24 65  : 59 35

10. Němske Pazlicy 24 41  : 49 30

11. Hlinowc 24 34  : 63 18

12. Wóslink/Skaskow 24 27  : 64 12

13. Großharthau 24 24  : 75 12

14. Großdrebnitz 25 28  : 98 11

Wuslědki (06.06.16)

póndźela, 06. junija 2016 spisane wot:

Kopańca, krajna klasa

Nowe Město – Biskopicy II 3:1 (2:0)

Budissa Budyšin II – Zschachwitz 1:2 (1:0)

Laubegast – Niska2:3 (2:2)

Mužakow – Budestecy 4:2 (2:1)

P. Drježdźany – Drježdźanski SC 3:2 (1:1)

Trjebin – Drježdźany-Strěžin 3:1 (0:1)

Nowosólc-Hródk – Radebeul 4:1 (2:0)

1. Niska 24 54 : 18 58

2. Mužakow 24 73 : 43 47

3. Laubegast 24 53 : 36 44

4. Radebeul 24 37 : 29 39

5. Zschachwitz 24 53 : 50 35

6. LSV Neustadt/Spree 24 42 : 41 35

7. Budestecy 24 45 : 51 34

8. Trjebin 24 51 : 56 33

9. Budissa Budyšin II 24 35 : 37 29

10. Biskopicy II 24 45 : 54 29

11. Nowosólc-Hródk 24 40 : 47 27

12. Drježdźanski SC 24 41 : 44 24

13. Drježdźany-Strěžin 24 25 : 50 17

14. Póst Drježdźany 24 30 : 68 15

Wokrjesna wyša liga

Bukecy – Großröhrsdorf 5:7 (1:4)

Kumwałd – Kinspork 5:4 (3:0)

Hnašecy – Rakecy3:1 (3:1)

Połčnica – Ramnow 4:2 (1:1)

Kulow – Wachau4:1 (0:0)

Hory – Wjelećin7:0 (4:0)

Łuty – Póst Budyšin1:3 (0:2)

Ralbicy/Hórki – Ćisk 3:1 (2:0)

1. Chrósćicy 31 78 : 30 72

2. Hory 31 83 : 36 62

3. Ralbicy/Hórki 31 73 : 34 58

4. Großröhrsdorf 31 85 : 60 58

5. Rakecy 31 67 : 49 54

6. Hnašecy 31 71 : 42 52

7. Póst Budyšin 32 77 : 67 49

8. Kumwałd 31 83 : 71 46

9. Ćisk 31 67 : 59 44

10. Połčnica 31 59 : 58 43

11. Ramnow  31 60 : 78 40

12. Bukecy 31 64 : 84 38

13. Kulow 31 57 : 58 35

14. Kinspork 31 65 : 69 32

15. Wjelećin 31 50 : 92 26

16. Wachau 31 42 : 99 19

17. Łuty 31 23 : 118 10

Wokrjesna liga, stafla I

Hnašecy II – ST Budyšin 0:10 (0:4)

HZ Budestecy – Malešecy 3:0 (0:0)

Mały Wjelkow – Hodźij 1:5 (0:0)

Kubšicy – Póst Budyšin II  1:1 (1:1)

W. Dubrawa/Minakał – Załom1:2 (0:0)

Wjazońca – Porchow2:5 (0:2)

Radwor – Wóspork9:1 (5:1)

čoło tabulki

1. ST Budyšin 26 91 : 30 65

2. Malešecy 26 71 : 32 54

3. Załom 26 76 : 30 50

Wuslědki (02.06.16)

štwórtk, 02. junija 2016 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla II

FC Łužica – Ralbicy/Hórki II 2:3 (1:2)

Wětnica/Hola – Hórnikecy 1:0 (0:0)

Lubuš – Njeswačidło3:2 (2:2)

Bluń – Šćeńca3:2 (0:1)

Ćisk II – Nowe Město II 1:1 (0:0)

N. Hrabowka – HZ Łaz 3:0 (1:0)

Wojerecy 1919 – Hory II 4:0 (1:0)

1. Wojerecy 1919 25 78  : 19 58

2. Rakecy II 25 59  : 23 50

3. N. Hrabowka 25 59  : 40 43

4. HZ Łaz 25 42  : 24 43

5. FC Łužica 26 52  : 39 43

6. Hórnikecy 25 49  : 42 41

7. Lubuš 25 56  : 59 39

8. Nowe Město II 25 83  : 45 37

9. Bluń 25 50  : 53 37

10. Njeswačidło 25 54  : 51 35

11. Ćisk II 26 51  : 73 32

12. Hory II 25 46  : 45 29

13. Ralbicy/Hórki II 25 49  : 56 28

14. Wětnica/Hola 26 35  : 95 17

15. Šćeńca 25 31  : 130 7

Wuslědki (01.06.16)

srjeda, 01. junija 2016 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla I

Póst Budyšin II – Mały Wjelkow 8:2 (6:1)

Wjernarjecy – Radwor 3:3 (2:3)

1. ST Budyšin 25 81  : 30 62

2. Malešecy 25 71  : 29 54

3. Załom 25 74  : 29 47

4. HZ Budestecy 25 72  : 41 47

5. Kubšicy 25 51  : 29 45

6. Radwor 25 60  : 33 40

nawěšk

  • Sernjany su swoju róčnicu prěnjeho naspomnjenja wsy před 600 lětami z wosebitym wjesnym swjedźenjom wuspěšnje woswjećili. Tule nańdźeće někotre fotowe impresije wo tym:
Zerna feierte unlängst die Ersterwähnung des Ortes vor 600 Jahren mit einem beson

nowostki LND