Wuslědki (04.05.15)

póndźela, 04. meje 2015 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga

Budissa Budyšin – Neustrelitz 2:2 (2:1)

Auerbach – Babelsberg 03 2:1 (2:0)

Berlinski AK – BFC Dynamo 1:3 (1:1)

Hertha BSC II – Nordhausen 1:0 (1:0)

Halberstadt – Plauen 6:1 (3:0)

1. FC Union II – Meuselwitz 4:1 (2:1)

Jena – Magdeburg 0:4 (0:3)

FC Viktoria – Zwickau 2:4 (0:2)

1. Magdeburg 27 55 : 18 56

2. Zwickau 27 43 : 14 56

3. Hertha BSC II 27 44 : 33 39

4. Nordhausen 27 37 : 36 39

5. BFC Dynamo 27 27 : 23 38

6. Jena 27 37 : 35 36

7. Berlinski AK 27 32 : 32 36

8. Neustrelitz 27 39 : 32 35

9. Halberstadt 27 35 : 40 31

10. Auerbach 26 26 : 49 31

11. 1. FC Union II 26 45 : 46 30

12. Babelsberg 03 27 28 : 33 27

13. Budissa Budyšin 27 20 : 35 24

14. Meuselwitz 27 26 : 44 22

15. FC Viktoria 27 21 : 45 17

16. Plauen 27 0 : 0 0

wokrjesna wyša liga

1. Biskopicy II 24 83 : 23 56

2. ST Ćisk 24 68 : 21 52

3. Póst Budyšin 24 60 : 51 49

4. LSV Hory 23 60 : 25 48

5. Großröhrsdorf 24 58 : 37 47

6. Ralbicy/Hórki 24 52 : 30 44

Wuslědki (29.04.15)

srjeda, 29. apryla 2015 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga, stafla 3

1. Kinspork 20 63 : 15 49

2. Ottendorf-Okrilla 21 46 : 19 41

3. Großnaundorf 22 39 : 27 38

4. Frankenthal 21 50 : 33 36

5. Großröhrsdorf II 20 33 : 31 34

6. Marijina hwězda 22 38 : 37 34

7. Liegau-Augustusbad 21 44 : 38 26

8. Njebjelčicy 21 47 : 46 25

9. Arnsdorf 21 34 : 31 23

10. Porchow 21 28 : 37 23

11. Němske Pazlicy 20 25 : 40 23

12. Haselbachtal 21 23 : 41 20

13. Großharthau 20 22 : 49 17

14. Hermsdorf 21 22 : 70 14

Wuslědki (28.04.15)

wutora, 28. apryla 2015 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga stafla I

Póst Budyšin II – Wulka Dubr. 1:2 (1:0)

Hodźij – Bart 90 1:2 (0:0)

Załom – Wóspork 5:2 (3:2)

Malešecy – HZ Budestecy 2:2 (2:1)

Njeswačidło – ST Budyšin 2:4 (0:2)

Wjelećin – Kubšicy 1:2 (1:1)

1. Wjelećin 23 71 : 26 58

2. HZ Budestecy 22 51 : 33 46

3. ST Budyšin 22 61 : 24 43

4. Kubšicy 23 52 : 35 41

5. Załom 22 59 : 40 35

6. Wóspork 22 48 : 49 32

7. Radwor 23 48 : 35 30

8. Malešecy 22 61 : 57 30

9. Hodźij 22 30 : 42 23

10. Wulka Dubrawa 22 42 : 47 22

11. Wjernarjecy 22 31 : 41 22

12. Póst Budyšin II  23 23 : 58 21

13. Minakał 22 25 : 47 19

14. Njeswačidło 23 28 : 55 17

15. Bart 90 23 25 : 66 14

Wuslědki (27.04.15)

póndźela, 27. apryla 2015 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga

Babelsberg 03 – Halberstadt 1:5 (0:2)

Meuselwitz – FC Viktoria 1:1 (0:1)

Neustrelitz – Auerbach 2:4 (2:2)

Magdeburg – Budissa Budyšin 2:0 (1:0)

Plauen – 1. FC Union II 1:4 (1:0)

Zwickau – Hertha BSC II 3:2 (2:0)

Nordhausen – BFC Dynamo 0:0 (0:0)

Berlinski AK – Jena 1:2 (0:1)

1. Magdeburg 26 51 : 18 53

2. Zwickau 26 39 : 12 53

3. Nordhausen 26 37 : 35 39

4. Hertha BSC II 26 43 : 33 36

5. Jena 25 37 : 31 36

6. Berlinski AK 26 31 : 29 36

7. BFC Dynamo 26 24 : 22 35

8. Neustrelitz 26 37 : 30 34

9. Halberstadt 26 35 : 40 31

10. Auerbach 25 24 : 48 28

11. 1. FC Union II 25 41 : 45 27

12. Babelsberg 03 26 27 : 31 27

13. Budissa Bautzen 26 18 : 33 23

14. Meuselwitz 26 25 : 40 22

15. FC Viktoria 26 19 : 41 17

16. VFC Plauen* 25 0 : 0 0

* bjez hódnoćenja

krajna liga

Döbeln – BSC Freiberg 0:2 (0:1)

Heidenau – Kamjenc 0:1 (0:0)

Wocl Riesa – FC International 0:1 (0:0)

FC Grimma – FSV Zwickau II 2:4 (0:2)

FC Eilenburg – Markkleeberg 2:2 (2:2)

Póst Drježdźany – Glauchau 4:7 (2:3)

BSG Chemija – Hohenstein-E. 1:0 (0:0)

Zhorjelc – Biskopicy 0:1 (0:1)

krajna klasa

Wuslědki (23.04.15)

štwórtk, 23. apryla 2015 spisane wot:

MSV Budyšin mix II 10 17 :8   16:4

FSG Budyšin mix 10 15 :7   14:6

VV Biskopicy mix 10 14 :10  12:8

SZ Wjazońca mix 10 11 :10  10:10

MB Wojerecy mix 10 8 :14  6:14

SJ Chrósćicy 1981 10 3 :19  2:18

Hobbyjowa liga, mužojo, stafla sewjer

Volleykolesowarjo HY 11 20 :5   18:4

ST Łaz 11 18 :7   18:4

SC Wojerecy III 9 8 :13  6:12

OSSV Kamjenc II 7 5 :10  4:10

SC Wojerecy IV 10 3 :19  2:18

Hobbyjowa liga, mužojo, stafla wuchod

VV 90 Budyšin 12 19 :10  18:6

ST Budissa Budyšink 12 18 :10  16:8

SZ Budyšin sewjer II 12 12 :15  10:14

SZ Budyšin 12 7 :21  4:20


Volleyball, hobbyjowa liga, stafla mixed

Wuslědki (22.04.15)

srjeda, 22. apryla 2015 spisane wot:

Koparska tabulka

wokrjesneje ligi, stafle II

1. Łuty 21 53 : 19 51

2. Rakecy II 19 41 : 25 34

3. Lubuš 19 43 : 31 34

4. Nadrózna Hrabowka 22 40 : 29 33

5. FC Łužica 19 39 : 34 30

6. Ćisk II 21 40 : 43 30

7. Kamjenc II 19 34 : 21 29

8. HZ Łaz 21 38 : 35 26

9. Nowe Město II 21 37 : 45 26

10. Bluń 19 41 : 46 24

11. Hórnikecy 19 36 : 41 22

12. Wětnica/Hola 20 39 : 58 14

13. Ralbicy/Hórki II 20 16 : 37 14

14. Kulow II 20 18 : 51 11

Wuslědki (21.04.15)

wutora, 21. apryla 2015 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga, stafla II

Kamjenc II – Kulow II 6:1 (3:0)

Wětnica/Hola – FC Łužica 3:6 (2:0)

Hórnikecy – Rakecy II 0:4 (0:4)

Bluń – Lubuš 2:1 (3:2)

Ćisk II – Nowe Město II 1:1 (0:0)

Ralbicy/Hórki II – Łuty 0:1 (0:0)

wokrjesna liga, stafla III

Arnsdorf – Frankenthal 1:2 (0:1)

Großharthau – L.-Augustusbad 3:2 (2:1)

Pančicy – Ottendorf-Okrilla 2:3 (2:2)

Haselbachtal – Kinspork 0:4 (0:2)

Njebjelčicy – Großröhrsdorf II 0:2 (0:0)

Großnaundorf – Porchow 4:0 (1:0)

1. Kinspork 19 58 : 15 46

2. Ottendorf-Okrilla 20 45 : 17 41

3. Frankenthal 20 48 : 31 35

4. Großnaundorf 21 37 : 26 35

5. Marijina hwězda 21 36 : 35 33

6. Großröhrsdorf II 19 30 : 31 31

7. Liegau-Augustusbad 20 44 : 36 26

8. Njebjelčicy 20 47 : 41 25

9. Němske Pazlicy 19 24 : 39 22

10. Arnsdorf 20 30 : 31 20

11. Porchow 20 26 : 37 20

12. Haselbachtal 20 22 : 40 19

13. Großharthau 19 22 : 45 17

14. Hermsdorf 20 22 : 67 14

Wuslědki (20.04.15)

póndźela, 20. apryla 2015 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga

BFC Dynamo – Zwickau 0:0 (0:0)

FC Viktoria – Plauen 3:0 (1:0)

1. FC Union II – Babelsberg 03 3:1 (2:1)

Neustrelitz – Magdeburg 0:1 (0:1)

Jena – Nordhausen 1:1 (1:1)

Hertha BSC II – Meuselwitz 1:0 (1:0)

1. Magdeburg 25 56 : 20 54

2. Zwickau 24 39 : 10 51

3. Nordhausen 25 43 : 35 44

4. Berlinski AK 25 34 : 31 39

5. Hertha BSC II 25 42 : 32 37

6. BFC Dynamo 24 27 : 24 37

7. Jena 24 40 : 30 36

8. Neustrelitz 25 35 : 27 35

9. 1. FC Union II 24 42 : 45 30

10. Halberstadt 25 30 : 39 29

11. Babelsberg 03 25 26 : 26 28

12. Budissa Budyšin 24 21 : 30 27

13. Auerbach 23 20 : 47 25

14. Meuselwitz 25 24 : 39 22

15. FC Viktoria 25 23 : 40 22

16. Plauen 24 13 : 40 20

krajna liga

Biskopicy – Wocl Riesa 0:0 (0:0)

Markkleeberg – FC Grimma 1:1 (0:0)

FSV Zwickau II – Zhorjelc 2:2 (2:1)

Döbeln – FC International 1:8 (0:5)

BSC Freiberg – Heidenau 1:2 (1:0)

Hohenstein-E. – Póst Drježdźany 4:1 (2:0)

Kamjenc – BSG Chemija 2:0 (0:0)

Glauchau – FC Eilenburg 1:3 (0:0)

krajna klasa

Budestecy – Budissa Bautzen II 1:3 (0:0)

Cossebaude – Mužakow 0:3 (0:0)

Drježdźanski SC – SC Borea 6:0 (3:0)

Wuslědki (16.04.15)

štwórtk, 16. apryla 2015 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga, stafla I

Póst Budyšin II – Minakał 0:1 (0:0)

Malešecy – Bart 90 3:3 (3:1)

Njeswačidło – Wóspork 1:0 (1:0)

Radwor – HZ Budestecy 2:3 (1:0)

Załom – Hodźij 2:1 (0:0)

Kubšicy – Wjernarjecy 0:1 (0:0)

Wjelećin – Wulka Dubrawa 7:0 (3:0)

1. Wjelećin 21 67 : 23 55

2. HZ Budestecy 20 48 : 26 45

3. ST Budyšin 20 56 : 22 37

4. Kubšicy 21 49 : 33 37

5. Radwor 21 45 : 31 29

6. Załom 20 49 : 37 29

7. Wóspork 20 43 : 42 29

8. Malešecy 20 56 : 54 26

9. Hodźij 20 28 : 37 23

10. Wjernarjecy 21 30 : 38 22

11. Póst Budyšin II  21 22 : 55 21

12. Wulka Dubrawa 21 40 : 46 19

13. Njeswačidło 21 25 : 49 17

14. Minakał 20 22 : 45 15

15. Bart 90 21 22 : 64 10

wokrjesna liga, stafla II

Kulow II – Hórnikecy 0:1 (0:0)

Lubuš – Kamjenc II 1:1 (1:0)

Łuty – Nadrózna Hrabowka 2:0 (2:0)

Nowe Město II – Wětnica/Hola 2:1 (1:0)

Rakecy II – Ralbicy/Hórki II 4:1 (1:0)

1. Łuty 20 52 : 19 48

2. Lubuš 18 41 : 28 34

3. Nadrózna Hrabowka 21 40 : 28 33

4. Rakecy II 18 37 : 25 31

5. Ćisk II 20 39 : 42 29

6. FC Łužica 18 33 : 31 27

Wuslědki (15.04.15)

srjeda, 15. apryla 2015 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga stafla III

1. Kinspork  18 54 : 15 43

2. Ottendorf-Okrilla  19 42 : 15 38

3. Marijina hwězda  20 34 : 32 33

4. Frankenthal  19 46 : 30 32

5. Großnaundorf  20 33 : 26 32

6. Großröhrsdorf II  18 28 : 31 28

7. Liegau-Augustusbad  19 42 : 33 26

8. Njebjelčicy  19 47 : 39 25

9. Němske Pazlicy  19 24 : 39 22

10. Arnsdorf  19 29 : 29 20

11. Porchow  19 26 : 33 20

12. Haselbachtal  19 22 : 36 19

13. Großharthau  18 19 : 43 14

14. Hermsdorf  20 22 : 67 14

nawěšk

  • Jara awtentiske běchu poskićenja ansambla Zabava z Ruskeje.
  • Na zahajenju festiwala štwórtk w Budyskim NSLDź počesćichu přitomni Juraja Kubánku (3. wotprawa) z trójnej serbskej sławu.
  • Hosćo z Peruwa zbudźichu ze swojimi přewšo pisanymi kostimami tójšto zajima.
  • Pólski cyłk z Bolesławieca na štwórtkownym swjedźenskim ćahu k zahajenju festiwala "Łužica 2019" po Budyšinje
  • Algeričenjo na jewišću NSLDź
  • Rejwarjo z Boliwiskeje
  • XIII. mjezynarodny folklorny festiwal "Łužica 2019" je zahajeny. Tule namakaće impresije z prěnich wustupow wobdźělenych skupin. Tule předstajichu skupiny štwórtk dopołdnja w Němsko-Serbskim ludowym dźiwadle hižo raz dźěćom swoje poskićenja, na wobra
  • Rejwarki a rejwarjo Serbskeho folklorneho ansambla Wudowor su zdobom hosćićeljo festiwala.
  • Rejwarki a rejwarjo z pólskeho Bolesławieca
  • Zajim zbudźi tež skupina ze Sewjerneje Makedonskeje
  • Dalši hosćićeljo łužiskeho mjezynarodneho festiwala: Serbska rejwanska skupina Smjerdźaca z hudźbnikami folklorneje skupiny Sprjewjan
  • Překwapjenka běchu mnohim wuměłcy z Peruwa.
  • Prěni raz spožčichu lětsa zarjadowarjo mjezynarodneho folklorneho festiwala wosebite myto a diplom za wurjadny wuměłski wukon. Jón dósta słowakski ansambl Bobańovci za swoju přirodnosć, awtentiskosć a originalitu.
  • Rejwarjo algeriskeho cyłka Couleurs d‘ Algerie
  • Boliwiscy rejwarjo a rejwarki w kostimach na jewišću
  • Boliwičenjo "in action"
  • Sobotu wječor běchu po Chrósćicach mnozy nadróžni muzikanća po puću.
  • Pólski młodźinski orchester z Leśnicy zahaji sobotny wječor na farskim dworje.
  • Tójšto ludźi zhromadźi so na programy na jewišću při gmejnskim zarjedźe ...
  • ... a wobhlada sej poskićenja skupin.
  • Na Koklic statoku předstajichu so tež čłonojo skupiny Wotała. Wšitcy z nich su bywši rejwarjo Smjerdźečanskeje rejwanskeje skupiny.
  • Smjerdźečanscy rewjarjo na jewišću pola Koklic
  • Pohlad z jewišća na dwór Wjeselic statoka
  • Na Zahrodnikec-Grutekc statoku pokaza mjez druhim tež Slepjanski folklorny ansambl dźěle swojeho programa.
  • Tež Slepjanscy wuměłcy hižo zahe na dorost mysla.
  • Wšitcy sobuskutkowacy słowakskeho ansambla Bobańovci zamóža znajmjeńša jedyn instrument piskać, spěwać a rejwać.
  • Na Kralec statoku knježeše čiła atmosfera.
  • Schow před krótkim dešćom pytachu sej tež hosćo na Kilankec statoku pod wulkimi předešćnikami.
  • Pólscy hosćo z pokazku ze swojeho programa na Kilankec statoku
  • Wo tym, zo bě sej na lětuši festiwal sobotu a njedźelu do Chrósćic wjac hosći dojěło hač hewak, swědčachu kopate połne parkowanišća.
  • Kultura zwjazuje, kaž tule Smjerdźečanskej rejwarce a algeriskeho rejwarja.
  • Sčasami nimale přepjelnjeny bě Koklic statok.
  • Wudworscy při poslednich přihotach na sobotny wustup na farskim dworje.
  • Wudworscy na farskim dworje
  • Jewišćo při gmejnje bě stajnje derje wopytane.
  • Rjanolinki-rejwarki Smjerdźečanskeje rejwanskeje skupiny
  • Serbska reja je jewišću při gmejnje tójšto pasantow do rejki prosyła.
  • Lóze hólcy wječor na jewišću Zahrodnikec-Grutkec statoka
  • Kabaretna skupina Lózy hólcy pokazachu přitomnym we wobłuku programa "Chróšćan special" na Zahrodnikec-Grutkec statoku, zo njejsu w běhu lět ničo zabyli
  • Na Wjeselic statoku zahudźi skupina NIMO ...
  • ... band wokoło Brězanec bratrow Józefa a Jana.
  • Tež němska skupina Slapstickers pokaza, što zamóže.

nowostki LND