Wuslědki (30.10.18)

wutora, 30. oktobera 2018 spisane wot:

Koparska tabulka regionalneje ligi

1. Kamjeničanski FC 14 38 : 10 42

2. Berlinski AK 14 25 : 15 29

3. Hertha BSC II 14 29 : 17 27

4. Čerwjeno-běli Erfurt 14 22 : 11 26

5. Wacker Nordhausen 14 15 : 13 23

6. SV Babelsberg 14 21 : 17 20

7. BFC Dynamo 14 19 : 22 19

8. FC Viktoria Berlin 14 18 : 17 18

9. VfB Auerbach 14 16 : 19 18

10. HŁ Neugersdorf 14 17 : 22 18

11. Germ. Halberstadt 14 19 : 17 17

12. Union Fürstenwalde 14 16 : 21 17

13. Budissa Budyšin 14 10 : 19 17

14. Lok Lipsk 14 16 : 20 15

15. VSG Altglienicke 14 21 : 27 15

16. Biskopičanske KT 14 11 : 23 14

17. ZFC Meuselwitz 14 24 : 29 13

18. Optik Rathenow 14 13 : 31 7

wokrjesna wyša liga

Wojerowski FC – Rakecy 0:2 (0:1)

Połčnica – Kulow 0:3 (0:2)

Bukecy – Radwor 3:2 (1:1)

Hory – Porchow3:0 (2:0)

Großnaundorf – Kumwałd 2:3 (1:2)

Němske Pazlicy – Hnašecy-Dobr. 1:1 (1:1)

Ramnow – Germania Budyšin 5:5 (4:1)

1. Rakečanske ST 10 32 : 3 30

2. Módro-běli Kulow 10 23 : 11 21

3. LSV Hory 10 23 : 11 20

4. Póst Germania Budyšin 10 30 : 20 20

5. Sokoł Ralbicy/Hórki 10 21 : 15 20

6. Drohotka Ramnow 10 23 : 18 17

7. Wojerowski FC 10 26 : 18 15

8. Natwar Němske Pazlicy 10 16 : 12 15

9. Motor Kumwałd 10 18 : 26 13

10. SG Großnaundorf 10 21 : 22 12

11. ST Kinspork/Łužnica 10 16 : 19 12

12. TSV Połčnica 10 15 : 23 12

13. ST Hnašecy-Dobruša 10 20 : 23 11

14. Zeleno-běli Bukecy 10 15 : 39 7

15. ST Porchow 10 11 : 32 3

16. ST Radwor 10 11 : 29 1

Wuslědki (25.10.18)

štwórtk, 25. oktobera 2018 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga muži

Viktoria Berlin – Erfurt 0:1 (0:0)

Rathenow – Budyšin4:1 (1:0)

Neugersdorf – Halberstadt 0:0 (0:0)

Hertha BSC II – Kamjenica 1:3 (1:0)

Biskopicy – BFC Dynamo 0:6 (0:3)

VSG Altglienicke – Lok Lipsk 4:2 (0:2)

Fürstenwalde – Babelsberg 1:0 (0:0)

Meuselwitz – Auerbach 2:4 (0:1)

Nordhausen – Berlinski AK  1:5 (0:1)

1. Kamjeničanski FC 13 34 : 10 39

2. Berlinski AK 13 25 : 13 29

3. Hertha BSC II 13 27 : 17 24

4. Čerwjeno-běli Erfurt 13 19 : 11 23

5. Wacker Nordhausen 13 15 : 12 23

6. FC Viktoria Berlin 13 18 : 16 18

7. Hornja Łuž. Neugersd. 13 17 : 18 18

8. BFC Dynamo 13 19 : 22 18

9. SV Babelsberg 13 19 : 17 17

10. Union Fürstenwalde 13 16 : 21 16

11. VSG Altglienicke 13 21 : 25 15

12. VfB Auerbach 13 15 : 19 15

13. Germania Halberstadt 13 16 : 16 14

14. Biskopičanske KT 13 11 : 20 14

15. Budissa Budyšin 13 9 : 19 14

16. ZFC Meuselwitz 13 23 : 26 13

17. Lok Lipsk 13 15 : 20 12

18. Optik Rathenow 13 13 : 30 7

Wuslědki (24.10.18)

srjeda, 24. oktobera 2018 spisane wot:

Kopańca, NOFV-wyša liga

Grimma – Olbernhau 6:0 (3:0)

Pirna-Copitz – Kamjenc 1:3 (0:1)

Riesa – Radebeul2:0 (1:0)

Lößnitz – Großenhain 2:3 (1:0)

Taucha – Nowosólc-Hródk 2:0 (1:0)

Markranstädt – Kamjenica 4:0 (2:0)

Glauchau – Niska1:2 (1:0)

Mittweida – Markkleeberg 1:1 (1:0)

čoło tabulki

1. FC Grimma 8 23 : 3 20

2. Jednota Kamjenc 8 21 : 5 19

3. FC 1910 Lößnitz 8 17 : 9 15

4. Großenhainski FV 90 8 16 : 10 14

5. SV Olbernhau 8 13 : 15 13

krajna klasa

Ćisk – Weixdorf1:0 (1:0)

Drježdź.-Strěžin – Nowe Město 1:1 (0:1)

Oderwitz II – Běła Woda  0:4 (0:1)

Großröhrsd. – Borea Drježdźany 1:2 (1:0)

Laubegast – Horni kraj-Sprjewja 4:0 (2:0)

Neugersdorf II – Trjebin 1:0 (0:0)

1. FC Neugersdorf II 7 15 : 8 16

2. LSV Nowe Město 7 26 : 9 15

3. VfB Běła Woda 1909 7 27 : 11 14

4. SZ Drježdźany-Strěžin 7 14 : 8 12

5. SG Weixdorf 7 15 : 14 12

6. Laubegast 7 15 : 10 11

7. SC Borea Drježdźany 7 12 : 9 11

8. FSV Oderwitz II 7 10 : 9 10

9. TSV Rotacija Drježdźany 7 11 : 17 8

10. ST Ćisk 7 13 : 16 7

11. SC Großröhrsdorf 7 8 : 10 6

12. SJ Chrósćicy 7 13 : 22 5

13. ST Trjebin 7 5 : 19 4

14. ST Horni kraj-Sprjewja 7 9 : 31 3

Wuslědki (23.10.18)

wutora, 23. oktobera 2018 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna wyša liga

Kumwałd – Bukecy5:1 (2:0)

Kulow – Großnaundorf 2:1 (1:0)

Rakecy – Połčnica5:0 (2:0)

Póst Budyšin – Hory3:0 (1:0)

Hnašecy-Dobruša – Ramnow 3:2 (2:2)

Kinspork/Łužn. – Něm. Pazlicy 1:4 (1:0)

Radwor – Ralbicy/Hórki 1:2 (0:1)

Porchow – Wojerowski FC 3:5 (1:1)

wokrjesna liga, stafla 2

Łuty – Wulka Dubrawa 2:1 (1:1)

Malešecy – Lubuš3:0 (1:0)

Ćisk II – Wulke Ždźary 1:0 (1:0)

Pančicy – Rakecy II/Šćeńca 2:0 (1:0)

Njebjelčicy – Haselbachtal 1:1 (0:1)

Nadr. Hrabowka – Mały Wosyk 5:2 (2:1)

1. ST Marijina hwězda 8 24 : 4 21

2. ST Ćisk II 8 21 : 5 21

3. HZ Łaz/Běły Chołmc 8 22 : 8 17

4. Traktor Malešecy 8 17 : 8 17

5. HZ Wulke Ždźary 9 13 : 7 16

6. FSV Łuty 8 19 : 10 14

7. ST Lubuš 8 15 : 10 13

8. Wojerowski FC II 9 13 : 12 12

9. ST Wulka Dubrawa 9 17 : 18 11

10. SV Haselbachtal 8 10 : 13 10

11. SJ Njebjelčicy 8 8 : 13 9

12. SJ Chrósćicy II 8 9 : 17 7

13. ST Nadrózna Hrabowka 7 10 : 18 6

14. ST Mały Wosyk 9 9 : 39 3

15. HZ Rakecy II/Šćeńca 9 3 : 28 0

Wuslědki (22.10.18)

póndźela, 22. oktobera 2018 spisane wot:

Koparska tabulka wokrjesneje wyšeje ligi

1. Rakečanske ST 9 30 : 3 27

2. Póst Germania Budyšin 9 25 : 15 19

3. Módro-běli Kulow 9 20 : 11 18

4. LSV Hory 9 20 : 11 17

5. Sokoł Ralbicy/Hórki 9 19 : 14 17

6. Drohotka Ramnow 9 18 : 13 16

7. Wojerowski FC 9 26 : 16 15

8. Natwar Němske Pazlicy 9 15 : 11 14

9. SG Großnaundorf 9 19 : 19 12

10. ST Kinspork/Łužnica 9 15 : 17 12

11. TSV Połčnica 9 15 : 20 12

12. ST Hnašecy-Dobruša 9 19 : 22 10

13. Motor Kumwałd 9 15 : 24 10

14. Zeleno-běli Bukecy 9 12 : 37 4

15. ST Porchow 9 11 : 29 3

16. ST Radwor 9 9 : 26 1

Wuslědki (18.10.18)

štwórtk, 18. oktobera 2018 spisane wot:

Kopańca

wokrjesna klasa, stafla 1

Bart II – Wjelećin II 3:5 (0:4)

Bukecy II – ST Budyšin II 2:3 (1:1)

1. Módro-běli Minakał 7 23 : 4 19

2. ST Budyšin II 7 21 : 8 16

3. ST Mały Wjelkow 7 24 : 15 13

4. ST Bart II 7 16 : 15 12

5. ST Wjelećin II 6 20 : 17 11

6. ST Zeleno-běli Bukecy II 7 13 : 19 9

7. SV Budissa 08 Budyšink 6 5 : 10 7

8. Wulka Dubr./Radwor II 7 14 : 17 4

9. Horni kraj-Sprjewja III 6 8 : 14 4

10. Wjernarj./Wjazońca II 6 3 : 28 0

wokrjesna klasa, stafla 2

Hodźij II – Frankenthal II 3:0 (2:0)

Wjazońca – Porchow II 6:0 (5:0)

1. TSV Wjazońca 6 24 : 4 16

2. ST Drjewnica 6 25 : 13 13

3. SG Steinigtwolmsdorf 6 20 : 10 13

4. SV Großharthau 6 27 : 8 12

5. Mały Wosyk/Pančicy II 7 13 : 16 8

6. ST Hodźij II 6 13 : 19 6

7. Biskopicy/Biskopicy III 6 7 : 18 4

8. ST Porchow II 5 5 : 22 3

9. SG Frankenthal II 6 2  :26 1

wokrjesna klasa, stafla 3

Njeswačidło – Bluń 7:0 (3:0)

Wóslink/Skaskow – Sepicy 2:1 (1:1)

wokrjesna klasa, stafla 4

L.-Augustusbad – Njebjelčicy II 2:0 (0:0)

Haselbachtal II – HZ Bretnig-Hauswalde II/Ramnow II1:1 (1:0)

1. TSV Wachau II 7 29 : 10 16

2. Arnsdorfske KT II 7 19 : 15 15

3. SV Liegau-Augustusbad 7 18 : 12 13

4. ST Hlinowc 6 16 : 10 13

5. SV Hermsdorf II 7 22 : 24 12

6. TSV Połčnica II 7 18 : 12 10

7. SJ Njebjelčicy II 6 22 : 13 7

8. ST Kinspork/Łužnica II 7 14 : 21 6

9. HZ Bretnig-Hauswalde II/Ramnow II   7 4 : 23 2

10. ST Haselbachtal II 7 6 : 28 2

krajne pokalne koło

Plauen – Budissa Budyšin 4:6 (0:1)

Niska – Mittweida6:1 (4:1)

Neugersdorf – FSV Zwickau 1:2 (1:2)

Lößnitz – Taucha4:2 (0:2)

Chemija Lipsk – FC Lipsk 4:1 (2:0)

Syrau – Běła Woda  3:1 (1:0)

Wuslědki (16.10.18)

wutora, 16. oktobera 2018 spisane wot:

Kopańca

wokrjesna wyša liga

Wojerecy – Germania Budyšin 2:3 (2:1)

Połčnica – Porchow1:3 (1:0)

Kulow – Kumwałd3:2 (2:2)

Hory – Hnašecy-Dobruša 3:1 (1:0)

Sokoł Ralbicy/Hórki – Bukecy 3:4 (3:3)

Großnaundorf – Rakecy  0:5 (0:4)

Němske Pazlicy – Radwor 3:2 (0:0)

Ramnow – Kinspork/Łužnica 3:0 (1:0)

1. Rakečanske ST 8 25 : 3 24

2. LSV Hory 8 20 : 8 17

3. Póst Germania Budyšin 8 22 : 15 16

4. Drohotka Ramnow 8 16 : 10 16

5. Módro-běli Kulow 8 18 : 10 15

6. Sokoł Ralbicy/Hórki 8 17 : 13 14

7. Wojerowski FC 8 21 : 13 12

8. SG Großnaundorf 8 18 : 17 12

9. ST Kinspork/Łužnica 8 14 : 13 12

10. TSV Połčnica 8 15 : 15 12

11. Natwar Němske Pazlicy 8 11 : 10 11

12. ST Hnašecy-Dobruša 8 16 : 20 7

13. Motor Kumwałd 8 10 : 23 7

14. Zeleno-běli Bukecy 8 11 : 32 4

15. ST Porchow 8 8 : 24 3

16. ST Radwor 8 8 : 24 1

wokrjesna liga, stafla 2

Wojerowski FC II – Malešecy 1:1 (1:1)

Łaz/Běły Chołmc – Chrósćicy II 6:0 (4:0)

Wulka Dubrawa – Wulke Ždźary 2:3 (2:2)

Rakecy II/Šćeńca – Łuty 1:6 (0:2)

Mały Wosyk – Marijina hwězda 0:8 (0:3)

Njebjelčicy – Ćisk II1:4 (1:2)

1. ST Marijina hwězda 7 22 : 4 18

2. ST Ćisk II 7 20 : 5 18

3. HZ Łaz/Běły Chołmc 8 22 : 8 17

4. HZ Wulke Ždźary 8 13 : 6 16

5. Traktor Malešecy 7 14 : 8 14

6. ST Lubuš 7 15 : 7 13

7. Wojerowski FC II 8 12 : 10 12

8. FSV Łuty 7 17 : 9 11

9. ST Wulka Dubrawa 8 16 : 16 11

10. SV Haselbachtal 7 9 : 12 9

11. SJ Njebjelčicy 7 7 : 12 8

12. SJ Chrósćicy II 7 7 : 16 4

13. ST Nadrózna Hrabowka 6 5 : 16 3

14. ST Mały Wosyk 8 7 : 34 3

15. HZ Rakecy II/Šćeńca 8 3 : 26 0

Wuslědki (10.10.18)

srjeda, 10. oktobera 2018 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga žonow

RB Lipsk – Steglitz5:0 (2:0)

Magdeburg – Jena II 2:0 (1:0)

Drježdźany – Aue1:2 (1:1)

BSC Marzahn – Viktoria Berlin 1:4 (1:2)

Union Berlin – Biskopicy 6:0 (2:0)

Neuendorf – Lipsk-juh 3:1 (2:1)

NOFV-wyša liga

Niska – Grimma0:3 (0:2)

Großenhain – Taucha  5:2 (3:0)

Markkleeberg – Lößnitz 0:2 (0:1)

Radebeul – Markranstädt 2:0 (2:0)

Olbernhau – Mittweida 2:0 (0:0)

Kamjenica – Glauchau 3:1 (1:0)

Nowosólc-Hrodk – Pirna-Copitz  3:0 (0:0)

1. FC Grimma 7 17 : 3 17

2. Jednota Kamjenc 7 18 : 4 16

3. FC 1910 Lößnitz 7 15 : 6 15

4. SV Olbernhau 7 13 : 9 13

5. FSV Nowosólc-Hrodk 7 12 : 7 12

6. Radebeulski BC 08 7 12 : 8 12

7. Großenhainski FV 90 7 13 : 8 11

8. Kickers Markkleeberg 7 9 : 10 10

9. BSC Rapid Kamjenica 7 10 : 13 9

10. SV Germania Mittweida 7 7 : 16 9

11. SSV Markranstädt 7 6 : 9 7

12. VfL Pirna-Copitz 07 7 9 : 11 6

13. BSG Wocl Riesa 7 9 : 17 6

14. FV Přezjednota Niska 7 7 : 16 6

15. SG Taucha 99 7 8 : 16 5

16. VfB Empor Glauchau 7 7 : 19 4

Wuslědki (09.10.18)

wutora, 09. oktobera 2018 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga muži

BFC Dynamo – Viktoria Berlin 1:1 (1:0)

Babelsberg – Biskopicy1:0 (0:0)

Budissa Budyšin – Lok Lipsk 0:2 (0:1)

Auerbach – Neugersdorf 0:2 (0:1)

Kamjenica – Nordhausen 2:0 (0:0)

Erfurt – Meuselwitz2:1 (0:0)

Fürstenwalde – Altglienicke 3:2 (3:2)

Berlinski AK – Rathenow 2:0 (1:0)

Halberstadt – Hertha BSC II  1:1 (1:1)

1. Kamjeničanski FC 12 31 : 9 36

2. Berlinski AK 12 20 : 12 26

3. Hertha BSC II 12 26 : 14 24

4. Wacker Nordhausen 12 14 : 7 23

5. Čerwjeno-běli Erfurt 12 18 : 11 20

6. FC Viktoria Berlin 12 18 : 15 18

7. SV Babelsberg 12 19 : 16 17

8. Hornja Łuž. Neugersd. 12 17 : 18 17

9. BFC Dynamo 12 13 : 22 15

10. Biskopičanske KT 12 11 : 14 14

11. Budissa Budyšin 12 8 : 15 14

12. Germania Halberstadt 12 16 : 16 13

13. ZFC Meuselwitz 12 21 : 22 13

14. Union Fürstenwalde 12 15 : 21 13

15. Lok Lipsk 12 13 : 16 12

16. VSG Altglienicke 12 17 : 23 12

17. VfB Auerbach 12 11 : 17 12

18. Optik Rathenow 12 9 : 29 4

wokrjesny koparski pokal

Lubuš II – Malešecy 0:3 (0:1)

Arnsdorf II – Ramnow 1:8 (1:5)

Wjazońca – HZ Wulke Ždźary 3:0 (1:0)

Njeswačidło – Wachau 1:7 (0:3)

Bukecy II – Bretnig-Hauswalde 2:0 (0:0)

HZ Łaz/Běły Chołmc – Ralbicy5:4 (1:0)

ST Budyšin – Němske Pazlicy 0:4 (0:2)

Lubuš – Wjelećin0:2 (0:0)

Arnsdorf – Porchow 0:3 (0:1)

Ottendorf-Okrilla – Großnaund. 2:0 (0:0)

Pančicy – Nadrózna Hrabowka 1:0 (0:0)

Wachau II – Póst Budyšin 0:1 (0:1)

Němske Pazlicy II – Chrósćicy II 5:3 (0:1)

Sepicy – Wojerowski FC 0:3 (0:2)

Haselbachtal – Rakecy 0:2 (0:0)

Wjernarjecy – Großröhrsdorf II 0:3 (0:2)

Wuslědki (08.10.18)

póndźela, 08. oktobera 2018 spisane wot:

Koparska tabulka, krajna klasa

1. LSV Nowe Město 6 25 : 8 14

2. FC Neugersdorf II 6 14 : 8 13

3. SG Weixdorf 6 15 : 13 12

4. VfB Běła Woda 1909 6 23 : 11 11

5. SZ Drježdźany-Strěžin 6 13 : 7 11

6. FSV Oderwitz II 6 10 : 5 10

7. SC Borea Drježdźany 6 10 : 8 8

8. Laubegast 6 11 : 10 8

9. SC Großröhrsdorf 6 7 : 8 6

10. SJ Chrósćicy 6 12 : 19 5

11. TSV Rotacija Drježdźany 6 8 : 16 5

12. ST Ćisk 6 12 : 16 4

13. ST Trjebin 6 5 : 18 4

14. ST Horni kraj Sprjewja 6 9 : 27 3

nawěšk

  • Jara awtentiske běchu poskićenja ansambla Zabava z Ruskeje.
  • Na zahajenju festiwala štwórtk w Budyskim NSLDź počesćichu přitomni Juraja Kubánku (3. wotprawa) z trójnej serbskej sławu.
  • Hosćo z Peruwa zbudźichu ze swojimi přewšo pisanymi kostimami tójšto zajima.
  • Pólski cyłk z Bolesławieca na štwórtkownym swjedźenskim ćahu k zahajenju festiwala "Łužica 2019" po Budyšinje
  • Algeričenjo na jewišću NSLDź
  • Rejwarjo z Boliwiskeje
  • XIII. mjezynarodny folklorny festiwal "Łužica 2019" je zahajeny. Tule namakaće impresije z prěnich wustupow wobdźělenych skupin. Tule předstajichu skupiny štwórtk dopołdnja w Němsko-Serbskim ludowym dźiwadle hižo raz dźěćom swoje poskićenja, na wobra
  • Rejwarki a rejwarjo Serbskeho folklorneho ansambla Wudowor su zdobom hosćićeljo festiwala.
  • Rejwarki a rejwarjo z pólskeho Bolesławieca
  • Zajim zbudźi tež skupina ze Sewjerneje Makedonskeje
  • Dalši hosćićeljo łužiskeho mjezynarodneho festiwala: Serbska rejwanska skupina Smjerdźaca z hudźbnikami folklorneje skupiny Sprjewjan
  • Překwapjenka běchu mnohim wuměłcy z Peruwa.
  • Prěni raz spožčichu lětsa zarjadowarjo mjezynarodneho folklorneho festiwala wosebite myto a diplom za wurjadny wuměłski wukon. Jón dósta słowakski ansambl Bobańovci za swoju přirodnosć, awtentiskosć a originalitu.
  • Rejwarjo algeriskeho cyłka Couleurs d‘ Algerie
  • Boliwiscy rejwarjo a rejwarki w kostimach na jewišću
  • Boliwičenjo "in action"
  • Sobotu wječor běchu po Chrósćicach mnozy nadróžni muzikanća po puću.
  • Pólski młodźinski orchester z Leśnicy zahaji sobotny wječor na farskim dworje.
  • Tójšto ludźi zhromadźi so na programy na jewišću při gmejnskim zarjedźe ...
  • ... a wobhlada sej poskićenja skupin.
  • Na Koklic statoku předstajichu so tež čłonojo skupiny Wotała. Wšitcy z nich su bywši rejwarjo Smjerdźečanskeje rejwanskeje skupiny.
  • Smjerdźečanscy rewjarjo na jewišću pola Koklic
  • Pohlad z jewišća na dwór Wjeselic statoka
  • Na Zahrodnikec-Grutekc statoku pokaza mjez druhim tež Slepjanski folklorny ansambl dźěle swojeho programa.
  • Tež Slepjanscy wuměłcy hižo zahe na dorost mysla.
  • Wšitcy sobuskutkowacy słowakskeho ansambla Bobańovci zamóža znajmjeńša jedyn instrument piskać, spěwać a rejwać.
  • Na Kralec statoku knježeše čiła atmosfera.
  • Schow před krótkim dešćom pytachu sej tež hosćo na Kilankec statoku pod wulkimi předešćnikami.
  • Pólscy hosćo z pokazku ze swojeho programa na Kilankec statoku
  • Wo tym, zo bě sej na lětuši festiwal sobotu a njedźelu do Chrósćic wjac hosći dojěło hač hewak, swědčachu kopate połne parkowanišća.
  • Kultura zwjazuje, kaž tule Smjerdźečanskej rejwarce a algeriskeho rejwarja.
  • Sčasami nimale přepjelnjeny bě Koklic statok.
  • Wudworscy při poslednich přihotach na sobotny wustup na farskim dworje.
  • Wudworscy na farskim dworje
  • Jewišćo při gmejnje bě stajnje derje wopytane.
  • Rjanolinki-rejwarki Smjerdźečanskeje rejwanskeje skupiny
  • Serbska reja je jewišću při gmejnje tójšto pasantow do rejki prosyła.
  • Lóze hólcy wječor na jewišću Zahrodnikec-Grutkec statoka
  • Kabaretna skupina Lózy hólcy pokazachu přitomnym we wobłuku programa "Chróšćan special" na Zahrodnikec-Grutkec statoku, zo njejsu w běhu lět ničo zabyli
  • Na Wjeselic statoku zahudźi skupina NIMO ...
  • ... band wokoło Brězanec bratrow Józefa a Jana.
  • Tež němska skupina Slapstickers pokaza, što zamóže.

nowostki LND