Wuslědki (16.07.19)

Dienstag, 16. Juli 2019 geschrieben von:

Tabulki dorosta Zapadołužiskeho koparskeho zwjazka (WFV)

młodźina D, wokrjesna liga, stafla 1

1. HZ Traktor Malešecy/

Budissa 08 Budyšink  20 206 : 39 54

2. Zeleno-běli Bukecy 20 160 : 30 54

3. HZ Wernarjecy/Załom 20 140 : 49 48

4. Budissa Budyšin III 20 143 : 74 40

5. ST Wulka Dubrawa 20 89 : 120 30

6. Póst Germania Budyšin 20 75 : 74 27

7. HZ Hodźij/ST Huska 20 57 : 82 23

8. TSV 90 Wjazońca 20 55 : 114 22

9. ST Horni kraj Sprjewja 20 43 : 96 15

10. ST Bart 20 43 : 146 12

11. ST Budyšin 20 20 : 207 3

młodźina D, wokrjesna liga, stafla 2

1. Liegau-Augustusbad II 18 113 : 25 47

2. Liegau-Augustusbad 18 113 : 32 43

3. TSV Wachau 18 101 : 60 37

4. SG Großnaundorf 18 102 : 50 36

5. ST Drohotka Ramnow 18 91 : 39 33

6. HZ Hlinowc/Pančicy 18 49 : 69 21

7. HZ Kinspork/Łužnica II/

Zeleno-běli Sepicy 18 47 : 73 21

8. HZ Postup Großharthau/

Drjewnica/Seeligstadt 18 27 : 105 13

9. HZ Großnaundorf II/

Lomnitz 18 34 : 79 12

10. HZ FSV Bretnig-Hauswalde/

Drohotka Ramnow II  18 28 : 173 3

młodźina D, wokrjesna liga, stafla 3

1. HZ Łaz/Běły Chołmc 18 123 : 21 49

2. Němske Pazlicy/Wóslink/Skaskow/

ST Běła/Cunnersdorf 18 117 : 41 40

3. HZ Łužica Wětnica/Hola/

Nadrózna Hrabowka 18 81 : 40 38

4. Wojerowski FC II 18 75 : 59 30

5. SJ Njebjelčicy 18 70 : 67 27

6. Njeswačidło/Rakecy II 17 59 : 63 20

7. Sokoł Ralbicy/Hórki 17 59 : 97 17

8. SJ Chrósćicy 18 27 : 77 11

9. Módro-běli Kulow 18 27 : 107 11

10. HZ LSV Hory/ST Ćisk 18 21 : 87 10

Wuslědki (15.07.19)

Montag, 15. Juli 2019 geschrieben von:

Tabulce dorosta Zapadołužiskeho koparskeho zwjazka (WFV)

młodźina C, wokrjesna liga, stafla 3

1. HZ Njeswačidło/Rakecy 14 105 : 14 33

2. Großnaund./Lomnitz 14 61 : 25 31

3. TSV 90 Wjazońca 14 77 : 30 27

4. TSV Wachau 14 46 : 27 26

5. HZ Wětnica/Hola/

Lubuš/Njedźichow 14 53 : 38 21

6. ST Bart 14 37 : 59 16

7. HZ Hlinowc/Halštrow 14 24 : 86 6

8. Wóspork/Hrodźišćo 14 18 : 142 0

młodźina D, wokrjesna wyša liga

1. ST Porchow II  22 133 : 48 54

2. HZ Ottendorf-Okrilla/

Hermsdorfske ST 22 120 : 45 50

3. Budissa Budyšin II  21 124 : 60 41

4. ST 1922 Radwor 22 129 : 66 39

5. Motor Kumwałd 22 72 : 44 39

6. ST Kinspork/Łužnica 22 66 : 52 36

7. Jednota Kamjenc II 22 81 : 69 36

8. TSV Połčnica  22 93 : 97 25

9. SC Großröhrsdorf 21 50 : 69 21

10. Biskopičanske KT II 22 57 : 98 20

11. Arnsdorfske KT 22 43 : 116 20

12. Rakečanske KT 22 19 : 223 1

Wuslědki (09.07.19)

Dienstag, 09. Juli 2019 geschrieben von:

Tabulce dorosta Zapadołužiskeho koparskeho zwjazka (WFV)

młodźina C, wokrjesna liga, stafla 1

1. FSV Budissa Budyšin II 16 78 : 11 43

2. HZ Wulka Dubr./Radwor 16 65 : 25 40

3. Póst Germania Budyšin 16 41 : 36 25

4. ST Porchow 16 38 : 34 25

5. HZ Załom/Wopaka/ 

Wjernarjecy 16 28 : 39 19

6. HZ Bukecy/Kubšicy 16 29 : 48 19

7. HZ Horni kraj Sprjewja/

Hnašecy-Dobruša 16 30 : 57 14

8. Huska/Palow-Stachow 16 33 : 62 13

9. HZ Drohotka Ramnow/

FSV Bretnig-Hauswalde 16 31 : 61 10

młodźina C, wokrjesna liga, stafla 2

1. ST Kinspork/Łužnica 16 68 : 15 42

2. TSV Połčnica 16 93 : 24 38

3. HZ Kamjenc/Biskopicy II 16 67 : 34 32

4. Chrósćicy/Njebjelčicy 16 44 : 35 28

5. HZ Ćisk/Hory/

Łaz/Běły Chołmc 16 37 : 38 23

6. HZ Ottendorf-Okrilla 05/

Hermsdorfske ST 16 36 : 42 17

7. Ralbicy/Hórki/Kulow 16 38 : 49 16

8. Arnsdorfske KT 16 17 : 88 8

9.  HZ Natwar Němske Pazlicy/

Běła-Cunnersdorf 16 24 : 99 5

Wuslědki (04.07.19)

Donnerstag, 04. Juli 2019 geschrieben von:

Tabulce dorosta Zapadołužiskeho koparskeho zwjazka (WFV)

młodźina B, wokrjesna liga, stafla 2

1. TSV Połčnica 16 100 : 17 43

2. SC 1911 Großröhrsdorf 16 90 : 21 40

3. FV Ottendorf-Okrilla 16 56 : 31 29

4. ST Kinspork/Łužnica 16 39 : 37 29

5. Hermsdorfske ST 16 37 : 41 19

6. FSV Bretnig-Hauswalde 16 38 : 47 18

7. HZ Großnaundorf/

Lomnitz 16 28 : 50 17

8. Arnsdorfske KT 16 46 : 77 12

9. SV Liegau-Augustusbad 16 16 : 129 3

młodźina B, wokrjesna liga, stafla 3

1. HZ Jednota Kamjenc/

Biskopičanske KT 08 14 137 : 11 40

2. HZ Běła-Cunnersdorf/

Natwar Němske Pazlicy 14 91 : 25 33

3. HZ Ćisk/Hory/Łaz/

Běły Chołmc 14 51 : 37 29

4. HZ Lubuš/Wětnica/

Nadrózna Hrabowka 14 63 : 42 21

5. SV Haselbachtal 14 36 : 68 13

6. Zeleno-běli Sepicy 14 47 : 105 11

7. ST Porchow 14 29 : 58 9

8. HZ Pančicy/Njebjelčicy 14 16 : 124 6

Wuslědki (02.07.19)

Dienstag, 02. Juli 2019 geschrieben von:

Tabulka koparskeho dorosta Zapadołužiskeho koparskeho zwjazka WFV

młodźina B, wokrjesna liga, stafla 1

1. HZ Radwor/Wulka Dubr. 14 43 : 10 36

2. Póst Germania Budyšin 14 66 : 17 33

3. ST Horni kraj Sprjewja 14 44 : 7 31

4. HZ Bukecy/Kubšicy/

Wóspork/Hrodźišćo 14 38 : 42 18

5. HZ Huska/Hodźij/Palow 14 27 : 57 17

6. ST Hnašecy-Dobruša 14 21 : 37 13

7. HZ Załom/Wopaka/

Wjernarjecy 14 22 : 51 7

8. SZ Wjelećin 14 13 : 53 4

Wuslědki (01.07.19)

Montag, 01. Juli 2019 geschrieben von:

Tabulka koparskeho dorosta Zapadołužiskeho koparskeho zwjazka WFV

młodźina A, wokrjesna liga

1. HZ Kubšicy/Bukecy 26 162 : 26 74

2. O.-Okrilla/Hermsdorf 26 133 : 40 60

3. Horni kraj Sprjewja/

ST Hnašecy-Dobruša  26 82 :43  55

4. Radwor/Wul. Dubrawa 26 81 : 40 53

5. Großnaund./Lomnitz 26 83 : 48 49

6. Póst Germ. Budyšin 26 99 : 69 38

7. HZ Natwar Němske Pazlicy/

ST Běła/Cunnersdorf 26 88 : 89 37

8. HZ Ramnow/FSV Bretnig-Hauswalde/ ST Porchow 26 82 : 80 36

9. TSV Wachau 26 107 : 118 36

10. HZ Jednota Kamjenc/

ST Kinspork/Łužnica 26 62 : 80 29

11. HZ Ćisk/Hory/Łaz/

Běły Chołmc 26 62 : 107 26

12. SJ Chrósćicy 26 43 : 65 21

13. HZ Rakecy/Njeswačidło 26 40 : 128 19

14. HZ Bart/Budyšink/

Malešecy 26 11 : 202 0

Wuslědki (26.06.19)

Mittwoch, 26. Juni 2019 geschrieben von:

Kopańca, NOFV-wyša liga

Taucha – Pirna-Copitz  0:2 (0:2)

Lößnitz – Riesa2:1 (1:1)

Mittweida – Markranstädt 2:1 (2:0)

Grimma – Glauchau9:2 (7:0)

Markkleeberg – Radebeul  0:0 (0:0)

Großenhain – Kamjenc 2:4 (1:1)

Niska – Nowosólc-Hródk 3:2 (1:0)

krajna klasa

Trjebin – Rotacija Drježdźany  2:2 (0:2)

Nowe Město – Horni kraj 8:3 (4:1)

Běła Woda – Borea Drježdźany 1:1 (0:1)

Weixdorf – Großröhrsdorf  0:1 (0:0)

Oderwitz II – Laubegast  4:1 (2:0)

Drježdźany-Strěžin – Chrósćicy 7:1 (3:1)

Ćisk – Neugersdorf II  1:1 (0:1)

1. LSV Nowe Město 26 85 : 25 61

2. SZ Drježdźany-Strěžin 26 62 : 27 56

3. Laubegast 26 71 : 38 51

4. FSV Oderwitz II 26 48 : 40 40

5. FC Neugersdorf II 26 49 : 38 39

6. VfB Běła Woda 1909 26 58 : 50 34

7. SG Weixdorf 26 51 : 53 33

8. TSV Rot. Drježdźany 26 53 : 58 30

9. SC Großröhrsdorf 26 39 : 46 30

10. SJ Chrósćicy 26 53 : 66 30

11. SC Borea Drježdźany 26 40 : 57 28

12. ST Ćisk 26 39 : 60 28

13. ST Horni kraj-Sprjewja 26 52 : 97 25

14. ST Trjebin 26 32 : 77 14

Wuslědki (25.06.19)

Dienstag, 25. Juni 2019 geschrieben von:

Kopańca

wokrjesna liga, stafla 2

Lubuš – Wojerowski FC II 4:2 (4:0)

Mały Wosyk – Łaz/Běły Chołmc 1:6 (0:3)

Rakecy II/Šćeńca – Haselbachtal 1:3 (1:1)

Wulka Dubrawa – Njebjelčicy 4:4 (2:1)

Łuty – Chrósćicy II1:1 (1:1)

Marijina hwězda – Malešecy 3:4 (1:2)

Ćisk II – Nadrózna Hrabowka 1:1 (1:1)

1. ST Marijina hwězda 28 87 : 18 70

2. HZ Łaz/Běły Chołmc 28 87 : 26 63

3. Traktor Malešecy 28 73 : 33 60

4. SV Haselbachtal 28 64 : 35 52

5. ST Ćisk II 28 42 : 52 42

6. SJ Njebjelčicy 28 46 : 39 39

7. HZ Wulke Ždźary 28 42 : 53 37

8. Wojerowski FC II 28 46 : 50 35

9. FSV Łuty 28 41 : 51 34

10. ST Wulka Dubrawa 28 50 : 68 34

11. Nadrózna Hrabowka 28 44 : 55 33

12. ST Lubuš 28 34 : 48 32

13. SJ Chrósćicy II 28 45 : 48 31

14. HZ Rakecy II/Šćeńca 28 28 : 77 18

15. ST Mały Wosyk 28 24 : 99 15

Wuslědki (24.06.19)

Montag, 24. Juni 2019 geschrieben von:

Kopańca

wokrjesna wyša liga

Hory – Wojerowski FC 2:2 (2:2)

Ramnow – Połčnica 4:2 (0:1)

Němske Pazlicy – Großnaundorf 1:0 (1:0)

Ralbicy/Hórki – Kulow 2:3 (0:1)

Bukecy – Rakečanske ST 1:2 (0:1)

Radwor – Porchow1:1 (0:0)

Kinspork/Łužnica – Póst Budyšin 6:2 (2:1)

Kumwałd – Hnašecy-Dobruša 4:5 (2:3)

1. Rakečanske ST 30 106 : 24 79

2. Módro-běli Kulow 30 72 : 38 63

3. Drohotka Ramnow 30 78 : 41 60

4. ST Hnašecy-Dobruša 30 73 : 60 50

5. LSV Hory 30 69 : 69 50

6. Sokoł Ralbicy/Hórki 30 56 : 44 49

7. Wojerowski FC 30 68 : 51 48

8. Póst Germ. Budyšin 30 70 : 61 47

9. Motor Kumwałd 30 57 : 63 40

10. TSV Połčnica 30 57 : 69 36

11. ST Kinspork/Łužnica 30 55 : 67 36

12. Natwar Něm. Pazlicy 30 52 : 60 35

13. SG Großnaundorf 30 51 : 67 30

14. ST Porchow 30 35 : 75 21

15. ST Radwor 30 42 : 84 18

16. Zeleno-běli Bukecy 30 40 : 108 18

Wuslědki (20.06.19)

Donnerstag, 20. Juni 2019 geschrieben von:

Kopańca, wokrjesna klasa, stafla 1

Bart II – Wjernarjecy/Wjazońca II 3:5 (1:3)

Horni kraj III – Bukecy II 1:1 (0:0)

Budissa Budyšink – Wjelećin II 2:3 (1:2)

Mały Wjelkow – Minakał 2:7 (1:2)

HZ Wulka Dubrawa II – Budyšin II4:0 (2:0)

1. Módro-běli Minakał 17 62 : 15 46

2. ST Budyšin II 17 55 : 23 41

3. ST Wjelećin II 17 49 : 30 34

4. ST Mały Wjelkow 17 56 : 48 23

5. Zeleno-běli Bukecy II 17 33 : 37 22

6. Budissa 08 Budyšink 17 26 : 33 22

7. ST Bart II 17 27 : 45 21

8. Horni kraj-Sprjewja III 17 20 : 37 15

9. HZ Wjern. II/Wjaz. II 17 22 : 59 13

10. HZ W. Dubr. II/Radw. II 17 23 : 46 7

wokrjesna klasa, stafla 2

Hodźij II – Mały Wosyk II/Panč. II 2:7 (1:3)

Großharthau – Wjazońca 0:3 (0:1)

HZ Biskopicy – Drjewnica3:1 (1:1)

Steinigtwolmsdorf – Porchow II 2:0 (1:0)

1. TSV Wjazońca 15 70 : 7 43

2. ST Drjewnica 15 66 : 30 31

3. SG Steinigtwolmsdorf 15 42 : 25 26

4. SV Großharthau 15 49 : 19 25

5. HZ Germania Biskopicy/

Biskopičanske KT III 15 29 : 42 20

6. ST Porchow II 15 25 : 40 20

7. HZ M. Wosyk/Pančicy II 16 33 : 53 17

8. ST Hodźij II 15 19 : 59 9

9. SG Frankenthal II 15 12 : 70 4

Anzeige

  • Jara awtentiske běchu poskićenja ansambla Zabava z Ruskeje.
  • Na zahajenju festiwala štwórtk w Budyskim NSLDź počesćichu přitomni Juraja Kubánku (3. wotprawa) z trójnej serbskej sławu.
  • Hosćo z Peruwa zbudźichu ze swojimi přewšo pisanymi kostimami tójšto zajima.
  • Pólski cyłk z Bolesławieca na štwórtkownym swjedźenskim ćahu k zahajenju festiwala "Łužica 2019" po Budyšinje
  • Algeričenjo na jewišću NSLDź
  • Rejwarjo z Boliwiskeje
  • XIII. mjezynarodny folklorny festiwal "Łužica 2019" je zahajeny. Tule namakaće impresije z prěnich wustupow wobdźělenych skupin. Tule předstajichu skupiny štwórtk dopołdnja w Němsko-Serbskim ludowym dźiwadle hižo raz dźěćom swoje poskićenja, na wobra
  • Rejwarki a rejwarjo Serbskeho folklorneho ansambla Wudowor su zdobom hosćićeljo festiwala.
  • Rejwarki a rejwarjo z pólskeho Bolesławieca
  • Zajim zbudźi tež skupina ze Sewjerneje Makedonskeje
  • Dalši hosćićeljo łužiskeho mjezynarodneho festiwala: Serbska rejwanska skupina Smjerdźaca z hudźbnikami folklorneje skupiny Sprjewjan
  • Překwapjenka běchu mnohim wuměłcy z Peruwa.
  • Prěni raz spožčichu lětsa zarjadowarjo mjezynarodneho folklorneho festiwala wosebite myto a diplom za wurjadny wuměłski wukon. Jón dósta słowakski ansambl Bobańovci za swoju přirodnosć, awtentiskosć a originalitu.
  • Rejwarjo algeriskeho cyłka Couleurs d‘ Algerie
  • Boliwiscy rejwarjo a rejwarki w kostimach na jewišću
  • Boliwičenjo "in action"
  • Sobotu wječor běchu po Chrósćicach mnozy nadróžni muzikanća po puću.
  • Pólski młodźinski orchester z Leśnicy zahaji sobotny wječor na farskim dworje.
  • Tójšto ludźi zhromadźi so na programy na jewišću při gmejnskim zarjedźe ...
  • ... a wobhlada sej poskićenja skupin.
  • Na Koklic statoku předstajichu so tež čłonojo skupiny Wotała. Wšitcy z nich su bywši rejwarjo Smjerdźečanskeje rejwanskeje skupiny.
  • Smjerdźečanscy rewjarjo na jewišću pola Koklic
  • Pohlad z jewišća na dwór Wjeselic statoka
  • Na Zahrodnikec-Grutekc statoku pokaza mjez druhim tež Slepjanski folklorny ansambl dźěle swojeho programa.
  • Tež Slepjanscy wuměłcy hižo zahe na dorost mysla.
  • Wšitcy sobuskutkowacy słowakskeho ansambla Bobańovci zamóža znajmjeńša jedyn instrument piskać, spěwać a rejwać.
  • Na Kralec statoku knježeše čiła atmosfera.
  • Schow před krótkim dešćom pytachu sej tež hosćo na Kilankec statoku pod wulkimi předešćnikami.
  • Pólscy hosćo z pokazku ze swojeho programa na Kilankec statoku
  • Wo tym, zo bě sej na lětuši festiwal sobotu a njedźelu do Chrósćic wjac hosći dojěło hač hewak, swědčachu kopate połne parkowanišća.
  • Kultura zwjazuje, kaž tule Smjerdźečanskej rejwarce a algeriskeho rejwarja.
  • Sčasami nimale přepjelnjeny bě Koklic statok.
  • Wudworscy při poslednich přihotach na sobotny wustup na farskim dworje.
  • Wudworscy na farskim dworje
  • Jewišćo při gmejnje bě stajnje derje wopytane.
  • Rjanolinki-rejwarki Smjerdźečanskeje rejwanskeje skupiny
  • Serbska reja je jewišću při gmejnje tójšto pasantow do rejki prosyła.
  • Lóze hólcy wječor na jewišću Zahrodnikec-Grutkec statoka
  • Kabaretna skupina Lózy hólcy pokazachu přitomnym we wobłuku programa "Chróšćan special" na Zahrodnikec-Grutkec statoku, zo njejsu w běhu lět ničo zabyli
  • Na Wjeselic statoku zahudźi skupina NIMO ...
  • ... band wokoło Brězanec bratrow Józefa a Jana.
  • Tež němska skupina Slapstickers pokaza, što zamóže.