Wuslědki (16.10.17)

póndźela, 16. oktobera 2017 spisane wot:

Wokrjesne koparske pokalne koło

Bart – Lubuš II3:0 (0:0)

Liegau-Augustusbad – Malešecy 0:3 (0:1)

Budyšin II – Concordia Załom 5:2 (2:2)

Hnašecy-Dobruša II – Wojerecy 0:6 (0:1)

Wulke Ždźary – Budyšin 1:4 (0:0)

Arnsdorf II – Germ. Budyšin 0:4 (0:2)

Wachau – SV Haselbachtal 0:2 (0:0)

Kubšicy/ Bukecy – Mar. hwězda 3:1 (1:1)

Wóslink/Skaskow

– Wulka Dubrawa5:0 (3:0)

Kinspork/Łužnica II – Kulow II 5:4 (2:1)

Něm. Pazlicy – Nadr. Hrabowka 5:0 (2:0)

Minakał/Wulka Dubrawa/Radwor

– Rakečanske ST1:7 (0:3)

Chrósćicy II – Ramnow 0:5 (0:2)

Ottendorf-Okrilla – Großnaund.2:4 (1:2)

Wachau II – Großröhrsdorf 0:2 (0:1)

Wuslědki (12.10.17)

štwórtk, 12. oktobera 2017 spisane wot:

Wokrjesna wyša koparska liga

Kumwałd – Wojerowski FC 2:1 (1:0)

Budyšin – Bukecy0:2 (0:1)

Radwor – Kulow4:5 (0:2)

Ralbicy/Hórki – Großnaundorf 0:3 (0:3)

1. SC Großröhrsdorf 8 17  :  2 20

2. Módro-běli Kulow 8 31  :  10 19

3. Wojerowski FC 8 16  :  12 16

4. Rakečanske ST 8 20  :  17 13

5. ST Wjelećin 8 19  :  19 13

6. SG Großnaundorf 8 17  :  14 12

7. ST Radwor 8 22  :  18 11

8. LSV Hory 8 15  :  15 11

9. Sokoł Ralbicy/Hórki 8 8  :  10 11

10. ST Hnašecy-Dobruša 8 11  :  12 10

11. Drohotka Ramnow 8 13  :  15 10

12. Motor Kumwałd 8 9  :  15 10

13. Zeleno-běli Bukecy 8 11  :  20 10

14. ST Kinspork/Łužnica 8 12  :  21 7

15. Póst Germania Budyšin 8 10  :  15 5

16. ST Budyšin 8 7  :  23 4

wokrjesna liga, stafla I

Frankenthal – Wachau 0:0 (0:0)

Arnsdorfske KT – Porchow 1:1 (0:0)

Malešecy – Wjernarjecy 4:1 (2:0)

Bretnig-Hauswalde – Połčnica 0:7 (0:3)

1. TSV Wachau 8 23  :  0 22

2. Traktor Malešecy 8 28  :  9 21

3. Concordia Załom 8 15  :  8 17

4. TSV Połčnica 7 22  :  7 16

5. TSV Wjernarjecy 8 18  :  14 16

6. ST Porchow 8 13  :  7 15

7. FV Ottendorf-Okrilla 8 17  :  13 15

8. Arnsdorfske KT 8 17  :  12 14

9. SV Frankenthal 8 15  :  13 13

10. Horni kraj-Sprjewja II 7 28  :  15 8

11. SC Großröhrsdorf II 8 7  :  10 7

12. SV Großharthau 8 8  :  12 7

13. SV Budissa Budyšink 8 3  :  42 4

14. Germania Budyšin II 8 12  :  23 3

15. Bretnig-Hauswalde 8 7  :  29 1

16. ST Huska 8 9  :  28 0

wokrjesna liga, stafla II

Wulka Dubrawa – Wojerecy II 3:2 (2:1)

Nowe Město II – Němske Pazlicy 5:2 (1:0)

Ćisk II – Łaz/Běły Chołmc 1:4 (0:3)

Rakečanske ST II – Chrósćicy II 2:1 (1:1)

Njebjelčicy – Lubuš2:2 (1:2)

Sepicy – Marijina hwězda 0:2 (0:2)

1. ST Lubuš 7 22  :  7 19

2. HZ Łaz/Běły Chołmc 8 25  :  11 19

3. Natwar Němske Pazlicy 8 32  :  8 18

4. SV Haselbachtal 8 29  :  12 18

5. FSV Łuty 8 14  :  9 16

Wuslědki (11.10.17)

srjeda, 11. oktobera 2017 spisane wot:

Regionalna koparska liga žonow

RB Lipsk – Steglitzski FC Stern 2:1 (1:1)

Rostock – Fortuna Drježdźany 2:3 (0:1)

1. FC Viktoria Berlin 5 29  :  1 15

2. Magdeburgski FFC 4 21  :  2 12

3. BSC Marzahn 4 18  :  5 10

4. 1. FC Union Berlin 4 14  :  4 10

5. RB Lipsk 5 9  :  9 10

6. FC Rudne horiny Aue 5 6  :  10 5

7. Steglitzski FC Stern  5 8  :  10 4

8. 1. FFC Fortuna Drježdź. 5 7  :  16 4

9. Biskopičanske KT 08 4 4  :  12 2

Wuslědki (10.10.17)

wutora, 10. oktobera 2017 spisane wot:

Krajny pokal

FSV Krostitz – Budissa Budyšin 0:4 (0:2)

Lok Lipsk – FV Eintracht Niesky 7:2 (5:1)

ST Ćisk – Chemija Lipsk 1:4 (0:0)

Taucha – FC International Lipsk 1:2 (1:1)

Radebeuler BC – VFC Plauen 2:0 (0:0)

Concordia Schneeberg – Lößnitz 1:3 (0:1)

For. Chemnitz – Hohenstein-E. 1:4 (0:2)

SG Weixdorf – Auerbach 0:4 (0:2)

SV Naunhof – Neugersdorf 0:9 (0:7)

SV Olbernhau – VfB Zwenkau 4:3 (2:2)

Lok Zwickau – Chemnitzer FC 0:3 (0:2)

FC Eilenburg – Jednota Kamjenc 1:0 (1:0)

SJ Chrósćicy – FSV Zwickau 0:5 (0:3)

Nowosólc-Hródk – Biskopicy II 1:3 (1:1)

SV Bannewitz – FC Stollberg 3:2 (3:1)

BSC Freiberg – FSV Oderwitz 3:5 (1:2)

Wuslědki (05.10.17)

štwórtk, 05. oktobera 2017 spisane wot:

Kopańca, krajna klasa

SZ Drježdźany-Strěžin – ST Ćisk 4:0 (2:0)

Sprjewja – Borea Drježdźany 5:0 (1:0)

FSV Oderwitz 02 – SG Weixdorf 3:1 (2:0)

Laubegast – LSV Nowe Město 2:3 (1:0)

Trjebin – Mužakow3:2 (1:2)

SJ Chrósćicy – FC Neugersdorf II 0:8 (0:2)

1. FSV Oderwitz 02 7 19 : 9 17

2. LSV Nowe Město 7 26 : 18 15

3. ST Horni kraj-Sprjewja 7 21 : 10 13

4. FC Neugersdorf II 7 16 : 6 13

5. ST Trjebin 7 12 : 18 12

6. Čerwjeno-běli Mužakow 7 22 : 13 11

7. SZ Drježdźany-Strěžin 7 17 : 8 10

8. ST Ćisk 7 9 : 18 9

9. FSV Nowosólc-Hródk 6 12 : 9 8

10. SJ Chrósćicy 7 9 : 20 7

11. SG Weixdorf 7 10 : 13 5

Wuslědki (02.10.17)

póndźela, 02. oktobera 2017 spisane wot:

Wokrjesna wyša koparska liga

Kulow – Hnašecy-Dobruša 4:1 (1:1)

Bukecy – Kinspork/Łužnica 2:1 (1:0)

Póst Germ. Budyšin – Radwor 3:1 (2:1)

Wojerowski FC – Rakečanske ST 3:1 (2:0)

LSV Hory – Motor Kumwałd 2:1 (2:1)

SG Großnaundorf – ST Budyšin 4:5 (1:3)

Ramnow – Sokoł Ralbicy/Hórki 1:2 (1:0)

ST Wjelećin – SC Großröhrsdorf 2:2 (0:0)

1. SC Großröhrsdorf 7 17 : 2 19

2. Módro-běli Kulow 7 26 : 6 16

3. Wojerowski FC 7 15 : 10 16

4. ST Radwor 7 18 : 13 11

5. Sokoł Ralbicy/Hórki 7 8 : 7 11

6. Rakečanske ST 7 18 : 16 10

7. LSV Hory 7 15 : 15 10

8. Drohotka Ramnow 7 12 : 13 10

9. ST Wjelećin 7 15 : 17 10

10. SG Großnaundorf 7 14 : 14 9

11. ST Hnašecy-Dobruša 7 9 : 11 7

12. ST Kinspork/Łužnica 7 10 : 17 7

13. Motor Kumwałd 7 7 : 14 7

14. Zeleno-běli Bukecy 7 9 : 20 7

15. Póst Germania Budyšin 7 9 : 13 5

16. ST Budyšin 7 7 : 21 4

Wuslědki (26.09.17)

wutora, 26. septembera 2017 spisane wot:

Wokrjesna wyša koparska liga

Rakecy – Hory2:1 (1:1)

Kumwałd – Wjelećin2:0 (1:0)

Germania Budyšin – Kulow 2:2 (1:1)

Radwor – Wojerowski FC 0:0 (0:0)

Budyšin – Drohotka Ramnow 1:2 (0:1)

Ralbicy/Hórki – Hnašecy-Dobr. 1:0 (0:0)

1. SC Großröhrsdorf 6 15  :  0 18

2. Módro-běli Kulow 6 22  :  5 13

3. Wojerowski FC 6 12  :  9 13

4. ST Radwor 6 17  :  10 11

5. Rakečanske ST 6 17  :  13 10

6. Drohotka Ramnow 6 11  :  11 10

7. SG Großnaundorf 6 10  :  9 9

8. ST Wjelećin 6 13  :  15 9

9. Sokoł Ralbicy/Hórki 6 6  :  6 8

10. ST Hnašecy-Dobruša 6 8  :  7 7

11. LSV Hory 6 13  :  14 7

12. ST Kinspork/Łužnica 6 9  :  15 7

13. Motor Kumwałd 6 6  :  12 7

14. Zeleno-běli Bukecy 6 7  :  19 4

15. Póst Germania Budyšin 6 6  :  12 2

16. ST Budyšin 6 2  :  17 1

Wuslědki (21.09.17)

štwórtk, 21. septembera 2017 spisane wot:

Krajna koparska klasa

Drježdźany-Strěžin – Weixdorf 1:1 (0:0)

Oderwitz – Neugersdorf II 2:0 (0:0)

Laubegast – Ćisk4:1 (1:0)

Trjebin – Borea Drježdźany 1:5 (1:1)

Nowe Město – Mužakow 5:2 (1:1)

Chrósćicy – Nowosólc-Hródk 0:3 (0:2)

1. FSV Oderwitz  5 14  :  6 13

2. ST Horni kraj-Sprjewja 5 15  :  8 10

3. LSV Nowe Město 5 21  :  16 9

4. ST Ćisk 5 9  :  12 9

5. Čerwjeno-běli Mužakow 5 18  :  10 8

6. SZ Drježdźany-Strěžin 5 13  :  6 7

7. FSV Nowosólc-Hródk 5 10  :  7 7

8. FC Neugersdorf II 5 6  :  5 7

9. ST Trjebin 5 6  :  14 6

10. SG Weixdorf 5 7  :  7 5

11. Laubegast 5 10  :  14 4

12. SJ Chrósćicy 5 8  :  12 4

13. SC Borea Drježdźany 5 11  :  20 4

14. Drježdźanski SC 5 13  :  24 4

wyša liga

Schott Jena – Biskopičanske KT 0:3 (0:0)

Jednota Kamjenc – Lok Stendal 0:0 (0:0)

VFC Plauen – SV Merseburg 4:1 (2:1)

1. Biskopičanske KT 5 17  :  3 15

2. VFC Plauen 5 8  :  1 13

3. FC International Lipsk 5 7  :  1 12

4. TV Askania Bernburg 5 5  :  1 11

Wuslědki (18.09.17)

póndźela, 18. septembera 2017 spisane wot:

Krajna koparska klasa

Mužakow – Ćisk5:1 (2:1)

Drježdźanski SC – Oderwitz 2:2 (2:1)

Chrósćicy – Laubegast 4:3 (2:1)

1. FSV Oderwitz  4 12  :  6 10

2. ST Ćisk 4 8  :  8 9

3. Čerwjeno-běli Mužakow 4 16  :  5 8

4. ST Horni kraj Sprjewja 4 11  :  7 7

5. FC Neugersdorf II 4 6  :  3 7

6. SZ Drježdźany-Strěžin 4 12  :  5 6

7. LSV Nowe Město 4 16  :  14 6

8. ST Trjebin 4 5  :  9 6

9. FSV Nowosólc-Hródk 4 7  :  7 4

10. SG Weixdorf 4 6  :  6 4

11. SJ Chrósćicy 4 8  :  9 4

12. Drježdźanski SC 4 12  :  20 4

13. Drježdźany-Laubegast 4 6  :  13 1

14. SC Borea Drježdźany 4 6  :  19 1

wyša koparska liga

Carl Zeiss Jena II – Schott Jena 2:1 (1:0)

Askania Bernburg – Kamjenc 1:0 (0:0)

Biskopicy – Union Sandersdorf 2:1 (1:1)

1. Biskopičanske KT 4 14  :  3 12

2. VFC Plauen 4 4  :  0 10

3. FC International Lipsk 4 4  :  1 9

Wuslědki (13.09.17)

srjeda, 13. septembera 2017 spisane wot:

Wokrjesne pokalne koparske koło

Bart II – Póst Germania Budyšin 0:5 (0:4)

Njeswačidło II – Nadr. Hrabowka 0:4 (0:3)

Łaz/Běły Chołmc II – Chrósćicy II 2:5 (0:1)

Arnsdorf II – Bretnig-Hauswalde 2:0 (0:0)

Połčnica II – Wulke Ždźary 2:3 (2:2)

Liegau-Augustusbad – Sepicy 1:0 (0:0)

Łuty – Ramnow 1:5 (0:2)

Budissa Budyšink – Mar. hwězda  0:5 (0:3)

Łaz/Běły Chołmc

– Großnaundorf 6:7 (0:1) ptřj

Arnsdorf – Horni kraj Sprj. II  2:1 (2:1)

Kulow II – Mały Wosyk 2:0 (1:0)

Kubšicy/Bukecy – Biskopicy II 3:2 (3:0)

Hnaš.-Dobruša II – Großharthau 3:2 (1:2)

Njeswačidło – Wachau II 4:6 (1:2) ptřj

Mały Wjelkow – Wulka Dubrawa 2:4 (1:1)

Němske Pazlicy II – Wóslink/Ska. 1:3 (0:0)

Drjewnica – Ottendorf-Okrilla 3:5 (1:2) pp

Sepicy II – Malešecy0:1 (0:6)

Lomnitz-Großnaundorf II

– Haselbachtal3:4 (1:3) pp

Wjelećin II – Budyšin II 0:3 (0:1)

Hlinowc – Wachau1:5 (0:0)

Minakał/Wulka Dubrawa/Radwor

– Steinigtwolmsdorf5:0 (2:0)

Bretnig-Hauswalde II/Ramnow II

– Concordia Załom0:7 (0:4)

Němske Pazlicy – Lubuš 2:1 (0:1)

Kinspork/Łužnica II – Šćeńca 8:2 (4:0)

wokrjesna wyša liga

Budyšin – Ralbicy/Hórki 1:1 (1:1)

1. SC Großröhrsdorf 4 7  :  0 12

2. Módro-běli Kulow 4 17  :  3 9

3. ST Radwor 4 15  :  8 9

4. Wojerowski FC 4 8  :  8 9

5. Rakečanske ST 4 13  :  7 7

nawěšk

  • Jara awtentiske běchu poskićenja ansambla Zabava z Ruskeje.
  • Na zahajenju festiwala štwórtk w Budyskim NSLDź počesćichu přitomni Juraja Kubánku (3. wotprawa) z trójnej serbskej sławu.
  • Hosćo z Peruwa zbudźichu ze swojimi přewšo pisanymi kostimami tójšto zajima.
  • Pólski cyłk z Bolesławieca na štwórtkownym swjedźenskim ćahu k zahajenju festiwala "Łužica 2019" po Budyšinje
  • Algeričenjo na jewišću NSLDź
  • Rejwarjo z Boliwiskeje
  • XIII. mjezynarodny folklorny festiwal "Łužica 2019" je zahajeny. Tule namakaće impresije z prěnich wustupow wobdźělenych skupin. Tule předstajichu skupiny štwórtk dopołdnja w Němsko-Serbskim ludowym dźiwadle hižo raz dźěćom swoje poskićenja, na wobra
  • Rejwarki a rejwarjo Serbskeho folklorneho ansambla Wudowor su zdobom hosćićeljo festiwala.
  • Rejwarki a rejwarjo z pólskeho Bolesławieca
  • Zajim zbudźi tež skupina ze Sewjerneje Makedonskeje
  • Dalši hosćićeljo łužiskeho mjezynarodneho festiwala: Serbska rejwanska skupina Smjerdźaca z hudźbnikami folklorneje skupiny Sprjewjan
  • Překwapjenka běchu mnohim wuměłcy z Peruwa.
  • Prěni raz spožčichu lětsa zarjadowarjo mjezynarodneho folklorneho festiwala wosebite myto a diplom za wurjadny wuměłski wukon. Jón dósta słowakski ansambl Bobańovci za swoju přirodnosć, awtentiskosć a originalitu.
  • Rejwarjo algeriskeho cyłka Couleurs d‘ Algerie
  • Boliwiscy rejwarjo a rejwarki w kostimach na jewišću
  • Boliwičenjo "in action"
  • Sobotu wječor běchu po Chrósćicach mnozy nadróžni muzikanća po puću.
  • Pólski młodźinski orchester z Leśnicy zahaji sobotny wječor na farskim dworje.
  • Tójšto ludźi zhromadźi so na programy na jewišću při gmejnskim zarjedźe ...
  • ... a wobhlada sej poskićenja skupin.
  • Na Koklic statoku předstajichu so tež čłonojo skupiny Wotała. Wšitcy z nich su bywši rejwarjo Smjerdźečanskeje rejwanskeje skupiny.
  • Smjerdźečanscy rewjarjo na jewišću pola Koklic
  • Pohlad z jewišća na dwór Wjeselic statoka
  • Na Zahrodnikec-Grutekc statoku pokaza mjez druhim tež Slepjanski folklorny ansambl dźěle swojeho programa.
  • Tež Slepjanscy wuměłcy hižo zahe na dorost mysla.
  • Wšitcy sobuskutkowacy słowakskeho ansambla Bobańovci zamóža znajmjeńša jedyn instrument piskać, spěwać a rejwać.
  • Na Kralec statoku knježeše čiła atmosfera.
  • Schow před krótkim dešćom pytachu sej tež hosćo na Kilankec statoku pod wulkimi předešćnikami.
  • Pólscy hosćo z pokazku ze swojeho programa na Kilankec statoku
  • Wo tym, zo bě sej na lětuši festiwal sobotu a njedźelu do Chrósćic wjac hosći dojěło hač hewak, swědčachu kopate połne parkowanišća.
  • Kultura zwjazuje, kaž tule Smjerdźečanskej rejwarce a algeriskeho rejwarja.
  • Sčasami nimale přepjelnjeny bě Koklic statok.
  • Wudworscy při poslednich přihotach na sobotny wustup na farskim dworje.
  • Wudworscy na farskim dworje
  • Jewišćo při gmejnje bě stajnje derje wopytane.
  • Rjanolinki-rejwarki Smjerdźečanskeje rejwanskeje skupiny
  • Serbska reja je jewišću při gmejnje tójšto pasantow do rejki prosyła.
  • Lóze hólcy wječor na jewišću Zahrodnikec-Grutkec statoka
  • Kabaretna skupina Lózy hólcy pokazachu přitomnym we wobłuku programa "Chróšćan special" na Zahrodnikec-Grutkec statoku, zo njejsu w běhu lět ničo zabyli
  • Na Wjeselic statoku zahudźi skupina NIMO ...
  • ... band wokoło Brězanec bratrow Józefa a Jana.
  • Tež němska skupina Slapstickers pokaza, što zamóže.

nowostki LND