Wuslědki (23.04.19)

wutora, 23. apryla 2019 spisane wot:

Wuslědki a tabulka wólnočasneje koparskeje ligi Zapadołužiskeho koparskeho zwjazka

Hórnikecy/Ćisk – Bluń/Lubuš 2:1

Rakecy/Sćeńca – Hermsdorf 5:0

Hory – Kulow 1:4

Ralbicy – Aktiwist/Lok/Wojerecy 3:1

Aktiwist/Lok/Woj. – Rakecy/Šćeńca 2:5

Hermsdorf – Hórnikecy/Ćisk 0:4

1. HZ Rakecy/Sćeńca  4  14 : 5  9

2. Sokoł Ralbicy/Hórki  3  8 : 5  7

3. HZ Natwar Wojerecy/

Wětnica  2 10 : 1  6

4. HZ Hórnikecy/Ćisk 3 7 : 4  6

5. HZ Bluń/Lubuš  3  3 : 3  4

6. HFC Jednota Wojerecy  3  6 : 7  4

7. Módro-běli Kulow  2  5 : 4  3

8. LSV Hory  3  4 : 6  3

9. Hermsdorfske ST  3  3 : 12  1

10. HZ Aktiwist/Lok/

SC Wojerecy  4  6 : 19  0

Wuslědki (17.04.19)

srjeda, 17. apryla 2019 spisane wot:

Kopańca, 3. liga

Meppen – Halleski FC 0:2 (0:2)

1860 Mnichow – Münster 0:1 (0:1)

Braunschweig – Großaspach 1:1 (0:0)

Aalen – Přećeljo sporta Lotte 1:2 (0:1)

Rostock – Carl Zeiss Jena 1:2 (1:1)

Wiesbaden – Fortuna Köln 3:0 (1:0)

Unterhaching – Zwickau 0:1 (0:0)

Uerdingen – Osnabrück 1:3 (0:1)

pinca tabulki

16. Eintr. Braunschweig 33 38 : 48 37

17. SC Fortuna Köln 33 34 : 55 37

18. FC Energija Choćebuz 33 42 : 53 35

19. FC Carl Zeiss Jena 33 36 : 52 34

20. VfR Aalen 33 40 : 50 30

regionalna liga muži

Optik Rathenow – Berlinski AK 0:1 (0:1)

Nordhausen – Kamjeničanski FC 1:2 (1:2)

Biskopičanske KT – Babelsberg 0:1 (0:0)

Altglienicke – Fürstenwalde 0:0 (0:0)

Hertha BSC II – Halberstadt 3:1 (2:1)

Viktoria Berlin – BFC Dynamo 1:2 (0:1)

HŁ Neugersdorf – Auerbach 0:2 (0:2)

Meuselwitz – Erfurt1:2 (0:2)

pinca tabulki

14. VSG Altglienicke 29 42 : 51 30

15. Biskopičanske KT 28 24 : 43 30

16. Budissa Budyšin 29 17 : 37 25

17. Hornja Łuž. Neugersd. 28 28 : 54 25

18. Optik Rathenow 29 23 : 57 18

Wuslědki (16.04.19)

wutora, 16. apryla 2019 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga, stafla 2

Wojerecy II – Nadr. Hrabowka 0:1 (0:1)

Wulka Dubrawa – Ćisk II 3:0 (3:0)

Lubuš – Marijina hwězda 0:6 (0:2)

Mały Wosyk – Łuty 0:4 (0:3)

Łaz/Běły Chołmc – Malešecy 2:2 (1:1)

Rakecy II/Šćeńca – Wulke Ždźary 0:2 (0:1)

pinca tabulki

11. FSV Łuty 19 32 : 33 23

12. ST Nadrózna Hrabowka 20 30 : 43 20

13. SJ Chrósćicy II 20 24 : 34 19

14. HZ Rakecy II / Sćeńca 21 22 : 51 17

15. ST Mały Wosyk 21 16 : 76 9

Wuslědki (15.04.19)

póndźela, 15. apryla 2019 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna wyša liga

Kulow – Rakečanske ST 2:4 (0:2)

Połčnica – Germania Budyšin 0:4 (0:3)

Wojerowski FC – Hnašecy-Dobr. 3:0 (2:0)

Hory – Kinspork/Łužnica 5:3 (3:1)

Ramnow – Radwor4:1 (2:1)

Němske Pazlicy – Bukecy 5:3 (3:1)

Großnaundorf – Porchow 4:0 (2:0)

1. Rakečanske ST 22 83 : 13 61

2. Módro-běli Kulow 22 51 : 26 46

3. Drohotka Ramnow 22 56 : 29 43

4. Wojerowski FC 22 54 : 35 38

5. Póst Germania Budyšin 22 52 : 37 37

6. Sokoł Ralbicy/Hórki 22 41 : 33 37

7. LSV Hory 22 46 : 41 37

8. ST Hnašecy-Dobruša 22 43 : 46 31

9. TSV Połčnica 21 36 : 45 29

10. Motor Kumwałd 22 41 : 48 28

11. Natwar Němske Pazlicy 22 37 : 40 26

12. ST Kinspork/Łužnica 22 36 : 49 26

13. SG Großnaundorf 22 39 : 56 19

14. ST Porchow 22 26 : 56 15

15. Zeleno-běli Bukecy 22 30 : 79 14

16. ST Radwor 21 22 : 60 8

čoło tabulki wokrjesneje ligi, stafle 2

1. ST Marijina hwězda 20 55 : 9 49

2. HZ Łaz/Běły Chołmc 21 63 : 19 49

3. ST Ćisk II 20 34 : 26 37

4. Traktor Malešecy 20 46 : 25 36

5. SV Haselbachtal 20 35 : 28 31

Wólnočasna koparska liga WFV

HZ Hórnikečanski jězor/Ćisk

– HZ Bluń/Lubuš 2:1

HZ Rakecy/Šćeńca – Hermsdorfske ST 5:0

LSV Hory – Módro-běli Kulow 1:4

Sokoł Ralbicy/Hórki

– HZ Aktiwist/Lok/SC Wojerecy 4:3

HFC Natwar Wětnica – HFC Jednota 3:1

1.  Sokoł Ralbicy/Hórki 3 8:5 7

2. HZ HFC (Natwar) Wětnica 2 10:1 6

3. HZ Rakecy/Šćeńca 3 9:3 6

4. HZ Bluń/Lubuš 3 3:3 4

5. HFC (Jednota) 3 6:7 4

6. Módro-běli Kulow 2 5:4 3

7.  HZ Hórnikečanski jězor/Ćisk 2 3:4 3

8. LSV Hory 3 4:6 3

9. Hermsdorfske KT 2 3:8 1

10.  HZ Aktiwist/Lok/SC Wojerecy 3 4:14 0

Maik Brězan

kopańca muži, 3. liga

1. VfL Osnabrück 32 47 : 22 67

2. Karlsruheski SC 32 51 : 32 58

3. SV Wehen Wiesbaden 32 60 : 42 55

4. Halleski FC 32 36 : 29 53

5. F.C. Hansa Rostock 32 40 : 41 46

6. TSV 1860 Mnichow 31 43 : 34 44

7. FC Würzburger Kickers 32 46 : 39 44

8. 1. FC Kaiserslautern 32 40 : 42 44

9. KFC Uerdingen 05 32 38 : 48 44

10. SV Meppen 32 42 : 42 43

11. SC Preußen Münster 32 40 : 40 42

12. SpVgg Unterhaching 32 45 : 38 41

13. FSV Zwickau 32 37 : 38 40

14. SC Fortuna Köln 32 34 : 52 37

15. VfL Přećeljo sporta Lotte 32 28 : 36 36

16. Eintracht Braunschweig 32 37 : 47 36

17. Sonnenhof Großaspach 31 27 : 32 34

18. FC Energija Choćebuz 32 41 : 52 34

19. FC Carl Zeiss Jena 32 34 : 51 31

20. VfR Aalen 32 39 : 48 30

Wuslědki (09.04.19)

wutora, 09. apryla 2019 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga muži

BFC Dynamo – ZFC Meuselwitz 1:1 (1:1)

Budissa Budyšin – Altglienicke 0:0 (0:0)

Babelsberg – Viktoria Berlin 1:1 (0:1)

Kamjeničanski FC – Rathenow 3:0 (1:0)

VfB Auerbach – Hertha BSC II 2:0 (1:0)

Berlinski AK – Lok Lipsk 1:3 (0:1)

Union Fürstenwalde – Biskopicy 0:2 (0:0)

Erfurt – Neugersdorf4:0 (2:0)

Halberstadt – Nordhausen 5:0 (2:0)

1. Kamjeničanski FC 28 67 : 27 67

2. Berlinski AK 28 51 : 29 57

3. Hertha BSC II 27 50 : 32 50

4. Wacker Nordhausen 27 45 : 27 49

5. Lok Lipsk 28 45 : 31 46

6. Čerwjeno-běli Erfurt 27 47 : 27 44

7. SV Babelsberg 28 46 : 34 40

8. Germania Halberstadt 28 36 : 31 38

9. FC Viktoria Berlin 28 38 : 29 35

10. ZFC Meuselwitz 28 42 : 48 34

11. BFC Dynamo 27 29 : 47 33

12. Union Fürstenwalde 28 33 : 50 32

13. VfB Auerbach 27 32 : 45 30

14. Biskopičanske KT 27 24 : 42 30

15. VSG Altglienicke 28 42 : 51 29

16. Budissa Budyšin 28 17 : 37 24

17. HŁ Neugersdorf 26 26 : 50 24

NOFV-wyša liga

Kamjenc – Markranstädt 6:1 (4:0)

Großenhain – Pirna-Copitz 07 4:0 (2:0)

Radebeul – Empor Glauchau 5:0 (1:0)

Niska – Kamjenica3:0 (1:0)

Markkleeberg – SG Taucha 99 0:0 (0:0)

Grimma – Germania Mittweida 2:0 (1:0)

Nowosólc-Hródk – Wocl Riesa 0:3 (0:1)

Olbernhau – FC 1910 Lößnitz 0:2 (0:0)

1. FC Grimma 21 52 : 19 51

2. Jednota Kamjenc 21 44 : 19 42

3. Großenhainski FV 90 21 44 : 26 38

4. 1990 Nowosólc-Hródk 21 46 : 28 36

5. FC 1910 Lößnitz 21 43 : 28 36

6. FV Přezjednota Niska 21 27 : 29 36

7. Kickers Markkleeberg 21 33 : 29 34

8. VfL Pirna-Copitz 07 21 43 : 33 31

9. BSG Wocl Riesa 21 35 : 37 26

10. SSV Markranstädt 21 25 : 34 24

11. Radebeulski BC 08 21 26 : 27 23

12. Germania Mittweida 21 19 : 40 21

13. SV Olbernhau 21 24 : 47 21

14. SG Taucha 99 21 27 : 35 19

15. BSC Rapid Kamjenica 21 32 : 54 19

Wuslědki (08.04.19)

póndźela, 08. apryla 2019 spisane wot:

Kopańca muži, krajna klasa

Oderwitz II – Rotacija Drježdź. 4:1 (1:0)

Drježdźany-Strěžin – Sprjewja 1:0 (0:0)

Neugersdorf II – Drježdźany 4:1 (0:0)

ST Ćisk – Laubegast1:7 (0:2)

Běła Woda – Nowe Město 0:4 (0:2)

SJ Chrósćicy – SC Großröhrsdorf 1:1 (0:1)

SG Weixdorf – ST Trjebin 5:0 (2:0)

1. LSV Nowe Město 17 55 : 18 38

2. Laubegast 17 45 : 23 34

3. SZ Drježdźany-Strěžin 16 29 : 15 31

4. VfB Běła Woda 1909 17 45 : 30 26

5. FC Neugersdorf II 16 29 : 22 25

6. SG Weixdorf 17 39 : 32 24

7. FSV Oderwitz II 17 28 : 25 24

8. ST Ćisk 17 27 : 33 23

9. Rotacija Drježdźany 17 28 : 38 20

10. SC Borea Drježdźany 17 24 : 32 19

11. SC Großröhrsdorf 17 24 : 29 16

12. SJ Chrósćicy 15 33 : 42 16

13. ST Horni kraj-Sprjewja 17 25 : 59 13

14. ST Trjebin 17 15 : 48 6

Wuslědki (04.04.19)

štwórtk, 04. apryla 2019 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga muži

Optik Rathenow – Halberstadt 0:1 (0:0)

Hertha BSC II – Erfurt 2:1 (1:1)

Altglienicke – Biskopičanske KT 1:2 (0:0)

Budissa Budyšin – Berlinski AK 0:1 (0:1)

ZFC Meuselwitz – SV Babelsberg 3:0 (0:0)

FC Viktoria Berlin – Fürstenwalde 2:2 (0:1)

Lok Lipsk – Kamjeničanski FC 4:2 (1:2)

W. Nordhausen – VfB Auerbach 3:0 (0:0)

Neugersdorf – BFC Dynamo 0:1 (0:0)

1. Kamjeničanski FC 26 62 : 27 61

2. Berlinski AK 27 50 : 26 57

3. Hertha BSC II 26 50 : 30 50

4. Wacker Nordhausen 26 45 : 22 49

5. Čerwjeno-běli Erfurt 26 43 : 27 41

6. Lok Lipsk 26 40 : 30 40

7. SV Babelsberg 27 45 : 33 39

8. Germania Halberstadt 27 31 : 31 35

9. FC Viktoria Berlin 27 37 : 28 34

10. ZFC Meuselwitz 27 41 : 47 33

11. Union Fürstenwalde 27 33 : 48 32

12. BFC Dynamo 26 28 : 46 32

13. VSG Altglienicke 27 42 : 51 28

14. VfB Auerbach 25 30 : 43 27

15. Biskopičanske KT 25 22 : 40 27

16. Budissa Budyšin 27 17 : 37 23

17.  Hornja Łužica Neugersdorf

 24 22 : 46 21

18. Optik Rathenow 26 23 : 49 18

NOFV-wyša liga

1. FC Grimma 20 50 : 19 48

2. Jednota Kamjenc 20 38 : 18 39

3. Nowosólc-Hrodk 20 46 : 25 36

4. Großenhainski FV 90 20 40 : 26 35

5. FC 1910 Lößnitz 20 41 : 28 33

Wuslědki (03.04.19)

srjeda, 03. apryla 2019 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna klasa, stafla I

1. Módro-běli Minakał 11 43  :12 28

2. ST Budyšin II 11 39 : 13 28

3. ST Wjelećin II 11 34 : 21 23

4. Budissa 08 Budyšink 11 15 : 20 16

5. Zeleno-běli Bukecy II 11 23 : 29 15

6. ST Bart II 11 18 : 26 15

7. Horni kraj-Sprjewja III 11 15 : 19 13

8. ST Mały Wjelkow  11 31 : 38 10

9.  HZ Wjernarjecy II/Wjazońca II

 11 9 : 38 6

10.  HZ Wulka Dubrawa II/Radwor II

 11 17 : 28 4

Wuslědki (02.04.19)

wutora, 02. apryla 2019 spisane wot:

Kopańca muži, wokrjesna liga, stafla II

Malešecy – Haselbachtal 1:3 (1:2)

Wulka Dubrawa

– Rakecy II/Sćeńca2:0 (0:0)

Wulke Ždźary – Mały Wosyk 1:2 (0:1)

Łuty – Lubuš2:1 (0:1)

Chrósćicy II – Njebjelčicy 0:1 (0:0)

Marijina hwězda – Wojerecy II 0:0 (0:0)

Nadrózna Hrabowka

– HZ Łaz/BěłyChołmc3:3 (2:0)

1. ST Marijina hwězda 19 49 : 9 46

2. HZ Łaz/Běły Chołmc 19 56 : 17 45

3. ST Ćisk II 19 34 : 23 37

4. Traktor Malešecy 19 44 : 23 35

5. SV Haselbachtal 19 34 : 27 30

6. Wojerowski FC II 19 30 : 27 30

7. SJ Njebjelčicy 20 29 : 25 27

8. HZ Wulke Ždźary 19 27 : 30 27

9. ST Lubuš 20 28 : 25 26

10. ST 1896 Wulka Dubrawa 20 31 : 49 24

11. FSV Łuty 18 28 : 33 20

12. SJ Chrósćicy II 19 23 : 33 18

13. ST Nadrózna Hrabowka 19 29 : 43 17

14. HZ Rakecy II / Šćeńca 20 22 : 49 17

15. ST Mały Wosyk 19 16 : 67 9

wokrjesna klasa, stafla I

Zeleno-běli Bukecy II

– Mały Wjelkow 3:1 (1:1)

Horni kraj-Sprjewja III

– Wulka Dubrawa II/Radwor II 1:0 (1:0)

HZ Wjernarjecy II/Wjazońca II

– SV Budissa 08 Budyšink 1:2 (1:2)

Budyšin II – Módro-běli Minakał 4:3 (3:1)

nawěšk

  • Jara awtentiske běchu poskićenja ansambla Zabava z Ruskeje.
  • Na zahajenju festiwala štwórtk w Budyskim NSLDź počesćichu přitomni Juraja Kubánku (3. wotprawa) z trójnej serbskej sławu.
  • Hosćo z Peruwa zbudźichu ze swojimi přewšo pisanymi kostimami tójšto zajima.
  • Pólski cyłk z Bolesławieca na štwórtkownym swjedźenskim ćahu k zahajenju festiwala "Łužica 2019" po Budyšinje
  • Algeričenjo na jewišću NSLDź
  • Rejwarjo z Boliwiskeje
  • XIII. mjezynarodny folklorny festiwal "Łužica 2019" je zahajeny. Tule namakaće impresije z prěnich wustupow wobdźělenych skupin. Tule předstajichu skupiny štwórtk dopołdnja w Němsko-Serbskim ludowym dźiwadle hižo raz dźěćom swoje poskićenja, na wobra
  • Rejwarki a rejwarjo Serbskeho folklorneho ansambla Wudowor su zdobom hosćićeljo festiwala.
  • Rejwarki a rejwarjo z pólskeho Bolesławieca
  • Zajim zbudźi tež skupina ze Sewjerneje Makedonskeje
  • Dalši hosćićeljo łužiskeho mjezynarodneho festiwala: Serbska rejwanska skupina Smjerdźaca z hudźbnikami folklorneje skupiny Sprjewjan
  • Překwapjenka běchu mnohim wuměłcy z Peruwa.
  • Prěni raz spožčichu lětsa zarjadowarjo mjezynarodneho folklorneho festiwala wosebite myto a diplom za wurjadny wuměłski wukon. Jón dósta słowakski ansambl Bobańovci za swoju přirodnosć, awtentiskosć a originalitu.
  • Rejwarjo algeriskeho cyłka Couleurs d‘ Algerie
  • Boliwiscy rejwarjo a rejwarki w kostimach na jewišću
  • Boliwičenjo "in action"
  • Sobotu wječor běchu po Chrósćicach mnozy nadróžni muzikanća po puću.
  • Pólski młodźinski orchester z Leśnicy zahaji sobotny wječor na farskim dworje.
  • Tójšto ludźi zhromadźi so na programy na jewišću při gmejnskim zarjedźe ...
  • ... a wobhlada sej poskićenja skupin.
  • Na Koklic statoku předstajichu so tež čłonojo skupiny Wotała. Wšitcy z nich su bywši rejwarjo Smjerdźečanskeje rejwanskeje skupiny.
  • Smjerdźečanscy rewjarjo na jewišću pola Koklic
  • Pohlad z jewišća na dwór Wjeselic statoka
  • Na Zahrodnikec-Grutekc statoku pokaza mjez druhim tež Slepjanski folklorny ansambl dźěle swojeho programa.
  • Tež Slepjanscy wuměłcy hižo zahe na dorost mysla.
  • Wšitcy sobuskutkowacy słowakskeho ansambla Bobańovci zamóža znajmjeńša jedyn instrument piskać, spěwać a rejwać.
  • Na Kralec statoku knježeše čiła atmosfera.
  • Schow před krótkim dešćom pytachu sej tež hosćo na Kilankec statoku pod wulkimi předešćnikami.
  • Pólscy hosćo z pokazku ze swojeho programa na Kilankec statoku
  • Wo tym, zo bě sej na lětuši festiwal sobotu a njedźelu do Chrósćic wjac hosći dojěło hač hewak, swědčachu kopate połne parkowanišća.
  • Kultura zwjazuje, kaž tule Smjerdźečanskej rejwarce a algeriskeho rejwarja.
  • Sčasami nimale přepjelnjeny bě Koklic statok.
  • Wudworscy při poslednich přihotach na sobotny wustup na farskim dworje.
  • Wudworscy na farskim dworje
  • Jewišćo při gmejnje bě stajnje derje wopytane.
  • Rjanolinki-rejwarki Smjerdźečanskeje rejwanskeje skupiny
  • Serbska reja je jewišću při gmejnje tójšto pasantow do rejki prosyła.
  • Lóze hólcy wječor na jewišću Zahrodnikec-Grutkec statoka
  • Kabaretna skupina Lózy hólcy pokazachu přitomnym we wobłuku programa "Chróšćan special" na Zahrodnikec-Grutkec statoku, zo njejsu w běhu lět ničo zabyli
  • Na Wjeselic statoku zahudźi skupina NIMO ...
  • ... band wokoło Brězanec bratrow Józefa a Jana.
  • Tež němska skupina Slapstickers pokaza, što zamóže.

nowostki LND