Koparska europeada
mužojo
Ladinojo – Madźarojo z Rumunskeje 2:1
Wubranka z Pustertala*
– Krimscy Tatarojo 0:3
*Wubranka z Pustertala zastupuje Zapadothrakiskich Turkow, kotřiž so na turněrje wobdźělić njemóža. Wuslědki wubranki so njehódnoća.
Romojo z Madźarskeje
– Wubranka mjeńšin z Estiskeje 4:0
Karačajenjo z Ruskeje
– Retoromanojo 5:2
Korutanscy Słowjency
– Madźarojo ze Słowakskeje 0:1
Łužiscy Serbja – Němcy z Danskeje 5:1
Okcitanojo – Aromunojo 4:1
Danojo z Němskeje
– Słowacy z Madźarskeje 2:3
Němcy z Južneho Tirola – Manksojo 3:0
Sewjerni Frizojo – Němcy z Pólskeje 5:5
Cymbrojo z Italskeje
– Južni Serbja z Chorwatskeje 0:8
Němcy z Ruskeje
– Němcy z Madźarskeje 9:0
žony
Okcitančanki – Łužiske Serbowki 12:1
Němki z Ruskeje – Ladinjanki 1:0
Wokrjesna koparska liga, stafla III
Marijina hwězda – Großdrebnitz 7:1 (2:1)
Haselbachtal – Njebjelčicy 0:4 (0:1)
1. Ottendorf/Liegau 25 65 : 23 62
2. Frankenthal 25 71 : 35 58
3. Großnaundorf 25 71 : 32 52
4. Arnsdorf 25 59 : 27 45
5. Njebjelčicy 26 54 : 36 44
6. Großröhrsdorf II 26 44 : 34 43
7. Marijina hwězda 25 77 : 47 42
8. Haselbachtal 26 53 : 61 38
9. Sepicy 25 67 : 64 35
10. Němske Pazlicy 25 46 : 51 33
Wokrjesna wyša koparska liga
Bukecy – Wjelećin4:6 (1:1)
Wachau – Hory1:5 (0:2)
Ćisk – Kulow1:0 (0:0)
Ramnow – Ralbicy/Hórki 0:4 (0:2)
Rakecy – Połčnica5:1 (2:1)
Chrósćicy – Kumwałd 5:2 (3:1)
Großröhrsdorf – Łuty 8:2 (4:0)
1. Chrósćicy 32 83 : 32 75
2. Hory 32 88 : 37 65
3. Ralbicy/Hórki 32 77 : 34 61
4. Großröhrsdorf 32 93 : 62 61
5. Rakecy 32 72 : 50 57
6. Hnašecy 32 76 : 43 55
7. Póst Budyšin 32 77 : 67 49
8. Ćisk 32 68 : 59 47
9. Kumwałd 32 85 : 76 46
10. Połčnica 32 60 : 63 43
11. Ramnow 32 60 : 82 40
12. Bukecy 32 68 : 90 38
13. Kulow 32 57 : 59 35
Wokrjesna koparska liga, stafla II
Wětnica/Hola – Rakecy II 2:4 (1:4)
Lubuš – Ralbicy/Hórki II 1:2 (0:0)
Bluń – Hórnikecy0:4 (0:3)
Nowe Město II – Hory II 1:2 (0:1)
HZ Łaz – Ćisk II2:2 (1:0)
Wojerecy 1919 – Njeswačidło 6:0 (2:0)
N. Hrabowka – Šćeńca 12:2 (8:2)
1. Wojerecy 1919 27 91 : 19 64
2. Rakecy II 27 68 : 30 54
3. HZ Łaz 27 47 : 26 47
4. N. Hrabowka 27 71 : 44 46
5. FC Łužica 27 57 : 44 44
6. Hórnikecy 27 53 : 44 44
7. Lubuš 27 59 : 61 42
8. Njeswačidło 27 58 : 59 38
9. Nowe Město II 27 84 : 50 37
10. Bluń 27 52 : 61 37
11. Hory II 27 50 : 46 35
12. Ralbicy/Hórki II 27 55 : 57 34
13. Ćisk II 27 53 : 75 33
14. Wětnica/Hola 28 37 : 10317
15. Šćeńca 27 33 : 1497
Wokrjesna koparska liga, stafla III
Njebjelčicy – Großröhrsdorf II 4:0 (2:0)
Ottendorf/Liegau – Wóslink/Ska. 3:0 (1:0)
Großharthau – Frankenthal 1:2 (1:1)
Haselbachtal – Marijina hwězda 0:3 (0:1)
Němske Pazlicy – Hlinowc 5:0 (2:0)
1. Ottendorf/Liegau 24 63 : 22 59
2. Frankenthal 24 70 : 33 58
3. Großnaundorf 24 67 : 32 49
4. Großröhrsdorf II 25 44 : 33 43
5. Arnsdorf 24 58 : 27 42
6. Njebjelčicy 25 50 : 36 41
7. Marijina hwězda 24 70 : 46 39
8. Haselbachtal 25 53 : 57 38
9. Sepicy 24 65 : 59 35
10. Němske Pazlicy 24 41 : 49 30
11. Hlinowc 24 34 : 63 18
12. Wóslink/Skaskow 24 27 : 64 12
13. Großharthau 24 24 : 75 12
14. Großdrebnitz 25 28 : 98 11
Kopańca, krajna klasa
Nowe Město – Biskopicy II 3:1 (2:0)
Budissa Budyšin II – Zschachwitz 1:2 (1:0)
Laubegast – Niska2:3 (2:2)
Mužakow – Budestecy 4:2 (2:1)
P. Drježdźany – Drježdźanski SC 3:2 (1:1)
Trjebin – Drježdźany-Strěžin 3:1 (0:1)
Nowosólc-Hródk – Radebeul 4:1 (2:0)
1. Niska 24 54 : 18 58
2. Mužakow 24 73 : 43 47
3. Laubegast 24 53 : 36 44
4. Radebeul 24 37 : 29 39
5. Zschachwitz 24 53 : 50 35
6. LSV Neustadt/Spree 24 42 : 41 35
7. Budestecy 24 45 : 51 34
8. Trjebin 24 51 : 56 33
9. Budissa Budyšin II 24 35 : 37 29
10. Biskopicy II 24 45 : 54 29
11. Nowosólc-Hródk 24 40 : 47 27
12. Drježdźanski SC 24 41 : 44 24
13. Drježdźany-Strěžin 24 25 : 50 17
14. Póst Drježdźany 24 30 : 68 15
Wokrjesna wyša liga
Bukecy – Großröhrsdorf 5:7 (1:4)
Kumwałd – Kinspork 5:4 (3:0)
Hnašecy – Rakecy3:1 (3:1)
Połčnica – Ramnow 4:2 (1:1)
Kulow – Wachau4:1 (0:0)
Hory – Wjelećin7:0 (4:0)
Łuty – Póst Budyšin1:3 (0:2)
Ralbicy/Hórki – Ćisk 3:1 (2:0)
1. Chrósćicy 31 78 : 30 72
2. Hory 31 83 : 36 62
3. Ralbicy/Hórki 31 73 : 34 58
4. Großröhrsdorf 31 85 : 60 58
5. Rakecy 31 67 : 49 54
6. Hnašecy 31 71 : 42 52
7. Póst Budyšin 32 77 : 67 49
8. Kumwałd 31 83 : 71 46
9. Ćisk 31 67 : 59 44
10. Połčnica 31 59 : 58 43
11. Ramnow 31 60 : 78 40
12. Bukecy 31 64 : 84 38
13. Kulow 31 57 : 58 35
14. Kinspork 31 65 : 69 32
15. Wjelećin 31 50 : 92 26
16. Wachau 31 42 : 99 19
17. Łuty 31 23 : 118 10
Wokrjesna liga, stafla I
Hnašecy II – ST Budyšin 0:10 (0:4)
HZ Budestecy – Malešecy 3:0 (0:0)
Mały Wjelkow – Hodźij 1:5 (0:0)
Kubšicy – Póst Budyšin II 1:1 (1:1)
W. Dubrawa/Minakał – Załom1:2 (0:0)
Wjazońca – Porchow2:5 (0:2)
Radwor – Wóspork9:1 (5:1)
čoło tabulki
1. ST Budyšin 26 91 : 30 65
2. Malešecy 26 71 : 32 54
3. Załom 26 76 : 30 50
Wokrjesna koparska liga, stafla II
FC Łužica – Ralbicy/Hórki II 2:3 (1:2)
Wětnica/Hola – Hórnikecy 1:0 (0:0)
Lubuš – Njeswačidło3:2 (2:2)
Bluń – Šćeńca3:2 (0:1)
Ćisk II – Nowe Město II 1:1 (0:0)
N. Hrabowka – HZ Łaz 3:0 (1:0)
Wojerecy 1919 – Hory II 4:0 (1:0)
1. Wojerecy 1919 25 78 : 19 58
2. Rakecy II 25 59 : 23 50
3. N. Hrabowka 25 59 : 40 43
4. HZ Łaz 25 42 : 24 43
5. FC Łužica 26 52 : 39 43
6. Hórnikecy 25 49 : 42 41
7. Lubuš 25 56 : 59 39
8. Nowe Město II 25 83 : 45 37
9. Bluń 25 50 : 53 37
10. Njeswačidło 25 54 : 51 35
11. Ćisk II 26 51 : 73 32
12. Hory II 25 46 : 45 29
13. Ralbicy/Hórki II 25 49 : 56 28
14. Wětnica/Hola 26 35 : 95 17
15. Šćeńca 25 31 : 130 7
Wokrjesna koparska liga, stafla I
Póst Budyšin II – Mały Wjelkow 8:2 (6:1)
Wjernarjecy – Radwor 3:3 (2:3)
1. ST Budyšin 25 81 : 30 62
2. Malešecy 25 71 : 29 54
3. Załom 25 74 : 29 47
4. HZ Budestecy 25 72 : 41 47
5. Kubšicy 25 51 : 29 45
6. Radwor 25 60 : 33 40
Wokrjesna koparska liga, stafla III
Frankenthal – Němske Pazlicy 2:1 (2:1)
Marijina hwězda – Njebjelčicy 0:2 (0:0)
1. Ottendorf/Liegau 23 60 : 22 56
2. Frankenthal 23 68 : 32 55
3. Großnaundorf 23 66 : 31 48
4. Arnsdorf 24 58 : 27 42
5. Großröhrsdorf II 23 43 : 28 42
6. Njebjelčicy 24 46 : 36 38
7. Haselbachtal 24 53 : 54 38
8. Marijina hwězda 23 67 : 46 36
9. Sepicy 23 58 : 57 32
10. Němske Pazlicy 23 36 : 49 27
Wokrjesna wyša koparska liga
Wachau – Ralbicy/Hórki 1:3 (1:0)
Chrósćicy – Łuty9:0 (4:0)
1. Chrósćicy 31 78 : 30 72
2. Hory 30 76 : 36 59
3. Ralbicy/Hórki 30 70 : 33 55
4. Großröhrsdorf 30 78 : 55 55
5. Rakecy 30 66 : 46 54
6. Hnašecy 30 68 : 41 49
7. Póst Budyšin 31 74 : 66 46
8. Ćisk 30 66 : 56 44
9. Kumwałd 30 78 : 67 43
10. Połčnica 30 55 : 56 40
11. Ramnow 30 58 : 74 40
12. Bukecy 30 59 : 77 38
13. Kinspork 30 61 : 64 32