Wuslědki (11.10.16)

wutora, 11. oktobera 2016 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla II

Łaz/Běły Chołmc – Njeswačidło 2:0 (1:0)

ST Lubuš – ST Radwor 1:3 (1:1)

Wulke Ždźary – Wojerowski FC II 3:1 (1:0)

ST Ćisk II – LSV Hory II 4:1 (2:0)

Ralbicy/Hórki II – LSV Bluń  5:1 (1:0)

1. HZ Wulke Ždźary 8 26  :  13 22

2. ST Ćisk II 8 20  :  7 21

3. ST Radwor 8 26  :  10 19

4. HZ Łaz/Běły Chołmc 8 22  :  10 13

5. Rakečanske ST II 8 13  :  16 13

6. Wojerowski FC II 8 14  :  20 12

7. ST Lubuš 8 13  :  13 11

8. ST Nadrózna Hrabowka 8 14  :  17 10

9. Módro-běli Njeswačidło 8 13  :  13 9

10. LSV Bluń 74 8 13  :  15 8

11. FSV Łuty 8 10  :  12 7

12. LSV Hory II 8 11  :  17 7

13. No. Město n. Sprjewju II  8 6  :  21 6

14. Sokoł Ralbicy/Hórki II 8 10  :  27 3

Wokrjesna liga, stafla I

Germania Budyšin II – Porchow 2:2 (1:2)

Wulka Dub./Minakał – Wjazońca 4:0 (1:0)

TSV Wjernarjecy – ST Wjelećin II 4:3 (4:1)

Budyšin – Postup Großharthau 0:0 (0:0)

1. Horni kraj-Sprjewja II 8 34  :  8 19

2. TSV Wjernarjecy 8 22  :  11 19

3. Traktor Malešecy 8 19  :  9 17

4. Concordia Załom 8 33  :  15 15

5. ST Budyšin 8 15  :  8 12

6. ST Porchow 7 12  :  8 12

7. Wulka Dub./Minakał 8 17  :  19 12

8. Postup Großharthau 8 20  :  17 10

9. Germania Budyšin II 8 17  :  22 8

10. ST Hodźij 04 7 12  :  20 7

11. ST Wjelećin II 8 14  :  30 7

12. TSV Wjazońca 8 11  :  30 7

13. ST Kubšicy 7 7  :  17 6

14. HZ Wóspork/Hbjelsk II 7 8  :  27 1

Wuslědki (10.10.16)

póndźela, 10. oktobera 2016 spisane wot:

Krajna koparska liga

Niska – Kamjenc0:3 (0:2)

Taucha – Pirna-Copitz 2:1 (1:0)

Reichenbach – Rapid Kamjenica 0:0 (0:0)

1. Grimma 6 16  :  6 16

2. Eilenburg 6 15  :  6 14

3. Wocl Riesa 6 13  :  7 13

4. Pirna-Copitz 7 12  :  8 13

5. Kamjenc 7 11  :  10 13

6. Markkleeberg 5 12  :  7 9

7. Hohenstein-E. 5 12  :  10 9

8. Taucha 6 9  :  12 7

9. Freiberg 5 9  :  11 5

10. Zwenkau II 6 8  :  11 5

11. Rapid Kamjenica 7 9  :  14 5

12. Reichenbach 6 2  :  8 5

13. Lößnitz 6 5  :  11 4

14. Glauchau 5 7  :  13 2

15. Niska 5 3  :  9 2

16. Zhorjelc 0 0  :  0 0

wokrjesna wyša liga

Mo. Kumwałd – Großröhrsdorf 0:2 (0:1)

Póst Germ. Budyšin – Połčnica  3:2 (1:1)

Hnašecy-Dobruša – Wojerecy 4:4 (2:2)

LSV Hory – Drohotka Ramnow 3:0 (2:0)

Ralbicy/Hórki – Mó.-běli Kulow 1:2 (1:1)

ST Wjelećin – Rakečanske ST 1:3 (0:2)

ST Kinspork/Łužnica – ST Ćisk  0:5 (0:3)

1. ST Ćisk 8 24  :  3 21

2. Rakečanske ST 8 20  :  11 17

3. ST Kinspork/Łužnica 8 20  :  12 15

4. Sokoł Ralbicy/Hórki 8 20  :  11 13

5. SC Großröhrsdorf 8 8  :  5 13

6. Motor Kumwałd 8 15  :  14 13

7. Módro-běli Kulow 8 18  :  13 12

8. ST Hnašecy-Dobruša 8 15  :  16 12

9. Wojerowski FC 8 17  :  15 11

10. Póst Germania Budyšin 8 10  :  15 11

11. LSV Hory  8 21  :  17 8

12. Zeleno-běli Bukecy 8 16  :  30 8

13. Drohotka Ramnow 8 12  : 16 6

14. TSV Połčnica  7 11  :  17 6

15. FV Ottendorf-Okrilla  8 12  :  24 6

16. ST Wjelećin 7 10  :  30 2

Wokrjesna liga, stafla III

ST Drjewnica – Großröhrsdorf II 0:4 (0:1)

Na. Němske Pazlicy – Hermsdorf 5:1 (1:1)

Sepicy – ST Mar. hwězda 2:2 (0:0)

SJ Njebjelčicy – Arnsdorfske KT 2:2 (0:1)

Haselbachtal – Frankenthal 2:1 (0:0)

Großnaundorf – Wachau 5:3 (3:1)

1. SG Großnaundorf 8 29  :  12 17

2. Natwar Němske Pazlicy 8 23  :  12 17

3. SG Frankenthal 8 21  :  14 16

4. TSV Wachau 8 28  :  15 14

5. Arnsdorfske KT 8 15  :  11 14

Wuslědki (06.10.16)

štwórtk, 06. oktobera 2016 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga

1. Jena 9 22 : 1 25

2. RB Lipsk II 9 12 : 8 17

3. Hertha BSC II 9 14 : 11 17

4. FC Viktoria 9 18 : 8 16

5. Energija Choćebuz 9 11 : 5 16

6. BFC Dynamo 9 17 : 7 15

7. Lok Lipsk 9 13 : 8 15

8. Babelsberg 03 9 16 : 13 15

9. Berlinski AK 9 13 : 11 15

10. Nordhausen 9 14 : 14 13

11. Neugersdorf 9 14 : 11 12

12. Schönberg 9 11 : 16 11

13. Fürstenwalde 9 8 : 15 10

14. Auerbach 9 6 : 17 8

15. Budissa Budyšin 9 10 : 16 5

16. Luckenwalde 9 8 : 21 5

17. Meuselwitz 9 3 : 10 4

18. Neustrelitz 9 6 : 24 1

Wuslědki (28.09.16)

srjeda, 28. septembera 2016 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga stafla II

Hory II – Mód.-běli Njeswačidło 0:2 (0:1)

HZ Wulke Ždźary – ST Radwor 3:3 (2:1)

Ralbicy/Hórki II – Rakecy II 1:3 (1:1)

1. HZ Wulke Ždźary 6 19  :  9 16

2. ST Ćisk II 6 14  :  5 15

3. ST Radwor 6 21  :  8 13

4. HZ Łaz/Běły Chołmc 6 19  :  8 10

5. ST Lubuš 6 10  :  8 10

6. Rakečanske ST II 6 9  :  12 10

7. Wojerowski FC II 6 12  :  17 9

8. LSV Bluń  6 11  :  8 8

Wuslědki (27.09.16)

wutora, 27. septembera 2016 spisane wot:

Regionalna koparska liga

Lok Lipsk – FC Viktoria 2:2 (0:2)

RB Lipsk II – Schönberg 4:1 (1:0)

Energija Choćebuz – Budissa  1:0 (1:0)

1. Jena 8 22  :  1 24

2. RB Lipsk II 8 12  :  7 17

3. Hertha BSC II 8 13  :  10 16

4. Energija Choćebuz 8 11  :  5 15

5. BFC Dynamo 8 17  :  7 14

6. Lok Lipsk 8 13  :  8 14

7. Babelsberg 03 8 16  :  13 14

8. FC Viktoria 8 17  :  8 13

9. Berlinski AK 8 10  :  11 12

10. Nordhausen 8 11  :  14 10

11. Schönberg 8 11  :  16 10

12. Neugersdorf 8 13  :  11 9

13. Fürstenwalde 8 7  :  14 9

14. Auerbach 8 6  :  14 8

15. Budissa Budyšin 8 8  :  14 4

Wuslědki (26.09.16)

póndźela, 26. septembera 2016 spisane wot:

Wokrjesna wyša koparska liga

Motor Kumwałd – Wojerowski FC 2:1 (2:0)

Póst Budyšin – Módro-běli Kulow 0:2 (0:1)

Połčnica – Rakečanske ST 2:2 (0:2)

Hnašecy-Dobruša – Ćisk  2:0 (1:0)

Hory – Zeleno-běli Bukecy 6:0 (3:0)

Ralbicy/Hórki – Droh. Ramnow 5:1 (2:0)

Wjelećin – Großröhrsdorf 2:2 (0:0)

Kinsp./Łužnica – Otten.-Okrilla 6:1 (2:0)

1. ST Ćisk  6 17  :  2 15

2. ST Kinspork/Łužnica 6 16  :  7 12

3. Rakečanske ST 6 12  :  9 11

4. Sokoł Ralbicy/Hórki 6 16  :  9 10

5. Wojerowski FC 6 13  :  8 10

6. Motor Kumwałd 6 13  :  11 10

7. ST Hnašecy-Dobruša 6 10  :  11 10

8. Módro-běli Kulow 6 15  :  10 9

9. SC Großröhrsdorf 6 6  :  5 9

10. Póst Germania Budyšin 6 7  :  13 7

11. TSV Połčnica  6 9  :  14 6

12. FV Ottendorf-Okrilla V 6 9  :  16 6

13. LSV Hory  6 17  :  15 5

14. Drohotka Ramnow 6 11  :  12 5

15. Zeleno-běli Bukecy 6 13  :  24 5

16. ST Wjelećin 6 9  :  27 2

Wuslědki (22.09.16)

štwórtk, 22. septembera 2016 spisane wot:

Regionalna koparska liga

Auerbach – Energija Choćebuz 0:4 (0:2)

Budissa Budyšin – Hertha BSC II 2:3 (0:3)

1.Jena 7 19  :  1 21

2.Hertha BSC II 7 13  :  7 16

3.RB Lipsk II 7 8  :  6 14

4.Lok Lipsk 7 11  :  6 13

5.FC Viktoria 7 15  :  6 12

6.Energija Choćebuz 7 10  :  5 12

7.BFC Dynamo 7 15  :  6 11

8.Babelsberg 03 7 11  :  10 11

9.Schönberg 7 10  :  12 10

10.Neugersdorf 7 12  :  9 9

11.Berlinski AK 7 7  :  9 9

12.Nordhausen 7 10  :  13 9

13.Fürstenwalde 7 5  :  11 9

14.Auerbach 7 4  :  12 7

15.Budissa Budyšin 7 8  :  13 4

Wuslědki (21.09.16)

srjeda, 21. septembera 2016 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla II

Módro-běli Njeswačidło – Łuty 1:1 (0:0)

ST Lubuš – HZ Wulke Ždźary 0:2 (0:1)

ST Radwor – Sokoł Ralbicy II 6:0 (6:0)

Wojerowski FC II – ST Ćisk II 0:1 (0:0)

1. HZ Wulke Ždźary 5 16  :  6 15

2. ST 1922 Radwor 5 18  :  5 12

3. ST Ćisk II 5 13  :  5 12

4. Wojerowski FC II 5 12  :  12 9

5. LSV Bluń  5 11  :  7 8

6. HZ Łaz/Běły Chołmc 5 13  :  8 7

7. FSV Łuty 5 9  :  8 7

7. ST Lubuš 5 9  :  8 7 

9. Rakečanske ST II 5 6  :  11 7

10. Nowe Město n. Sprj. II 5 3  :  10 6

11. Módro-běli Njeswačidło 5 9  :  9 5

12. LSV Hory II 5 8  :  10 4

13. ST Nadrózna Hrabowka 5 4  :  14 1

14. Sokoł Ralbicy/Hórki II 5 4  :  22 0

wokrjesna wyša liga

Módro-běli Kulow – ST Wjelećin 7:2 (3:1)

ST Ćisk – Sokoł Ralbicy/Hórki 2:0 (1:0)

1. ST Ćisk  5 17  :  0 15

2. Wojerowski FC 5 12  :  6 10

3. Rakečanske ST 5 10  :  7 10

4. ST Kinspork/Łužnica 5 10  :  6 9

5. SC Großröhrsdorf 5 4  :  3 8

6. Sokoł Ralbicy/Hórki 5 11  :  8 7

7. Motor Kumwałd 5 11  :  10 7

Wuslědki (19.09.16)

póndźela, 19. septembera 2016 spisane wot:

Krajna koparska klasa

Chrósćicy – Drježdźanski SC 0:4 (0:1)

Trjebin – Biskopicy II 5:1 (2:0)

1. Radebeul 4 6  :  3 9

2. Horni kraj Sprjewja 4 9  :  6 7

3. Drježdźanski SC 3 12  :  5 6

4. Neugersdorf II 3 8  :  5 6

4. Laubegast 3 8  :  5 6

6. Trjebin 3 10  :  9 6

7. Zschachwitz 4 8  :  10 6

8. Weixdorf 4 7  :  9 6

9. Mužakow 3 6  :  5 4

10. Nowosólc-Hródk 3 5  :  6 4

11. Nowe Město 3 3  :  5 3

12. Biskopicy II 3 4  :  9 1

13. Chrósćicy 4 4  :  13 0

wokrjesna wyša liga

Módro-běli Kulow – ST Wjelećin 7:2 (3:1)

ST Ćisk – Sokoł Ralbicy/Hórki 2:0 (1:0)

1. ST Ćisk  5 17  :  0 15

2. Wojerowski FC 5 12  :  6 10

3. Rakečanske ST 5 10  :  7 10

4. ST Kinspork/Łužnica 5 10  :  6 9

5. SC Großröhrsdorf 5 4  :  3 8

6. Sokoł Ralbicy/Hórki 5 11  :  8 7

Wuslědki (15.09.16)

štwórtk, 15. septembera 2016 spisane wot:

Regionalna koparska liga

Berlinski AK – Budissa Budyšin 4:1 (3:1)

Energija Choćebuz – Meuselwitz 1:0 (0:0)

1. Jena 6 16  :  1 18

2. Hertha BSC II 6 10  :  5 13

3. RB Lipsk II 6 7  :  5 13

4. FC Viktoria 6 15  :  4 12

5. Lok Lipsk 6 8  :  6 10

6. Schönberg 6 10  :  9 10

6. Babelsberg 03 6 10  :  9 10

8. Berlinski AK 6 7  :  6 9

9. Energija Choćebuz 6 6  :  5 9

10. Nordhausen 6 10  :  10 9

11. BFC Dynamo 6 12  :  6 8

12. Auerbach 6 4  :  8 7

nawěšk

  • Sernjany su swoju róčnicu prěnjeho naspomnjenja wsy před 600 lětami z wosebitym wjesnym swjedźenjom wuspěšnje woswjećili. Tule nańdźeće někotre fotowe impresije wo tym:
Zerna feierte unlängst die Ersterwähnung des Ortes vor 600 Jahren mit einem beson

nowostki LND