Wuslědki (22.08.16)

póndźela, 22. awgusta 2016 spisane wot:

Wokrjesna koparska wyša liga

Kumwałd – Ottendorf-Okrilla 4:1 (2:1)

Połčnica – Drohotka Ramnow1:1 (0:1)

Großröhrsdorf – Wojerowski FC1:0 (1:0)

Kulow – Rakecy1:1 (1:0)

Hnašecy-Dobruša – Hory 3:3 (0:1)

Ralbicy/Hórki – Kinsp./Łužnica 2:0 (0:0)

ST Wjelećin – ST Ćisk 1993 0:6 (0:2)

1. ST Ćisk 1993 2 12 :0  6

2. SC Großröhrsdorf 2 2 :0  6

3. Sokoł Ralbicy/Hórki 2 3 :1  4

4. ST Hnašecy-Dobruša 2 4 :3  4

5. ST Kinspork/Łužnica 2 3 :2  3

6. Póst Germania Budyšin 1 1 :0  3

7. Motor Kumwałd 2 4 :4  3

8. LSV Hory 1920 2 4 :4  2

9. Módro-běli Kulow 2 2 :2  2

10. Zeleno-běli Bukecy 1 1 :1  1

11. Wojerowski FC 2 1 :2  1

11. Rakečanske ST 2 1 :2  1

11. Drohotka Ramnow 2 1 :2  1

14. ST Wjelećin 2 1 :7  1

14. TSV Połčnica 1920 2 1 :7  1

16. FV Ottendorf-Okrilla 05 2 1 :5  0

Wuslědki (18.08.16)

štwórtk, 18. awgusta 2016 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla II

Njeswačidło – Ralbicy II 6:3 (3:3)

ST 1922 Radwor – LSV Hory II 3:0 (3:0)

1. Módro-běli Njeswačidło 1 6  :  3 3

2. ST 1922 Radwor 1 3  :  0 3

3. Wojerowski FC II 1 4  :  2 3

4. ST Ćisk II 1 3  :  1 3

4. HZ Wulke Ždźary 1 3  :  1 3

6. Rakečanske ST II 1 2  :  0 3

7. ST Lubuš 1 2  :  2 1

7. HZ Łaz/Běły Chołmc 1 2  :  2 1

9. LSV Bluń  1 2  :  4 0

10. FSV Łuty 1 1  :  3 0

10. ST Nadrózna Hrabowka 1 1  :  3 0

12. Nowe Město n. Spr. II 1 0  :  2 0

13. Sokoł Ralbicy/Hórki II 1 3  :  6 0

14. LSV Hory II 1 0  :  3 0

Wuslědki (17.08.16)

srjeda, 17. awgusta 2016 spisane wot:

Regionalna koparska liga

Berlinski AK – Meuselwitz 1:0 (1:0)

Neugersdorf – Lok Lipsk 1:2 (1:1)

Fürstenwalde – Budissa Budyšin 0:0 (0:0)

Luckenwalde – Schönberg 1:1 (1:0)

Hertha BSC II – BFC Dynamo 1:0 (0:0)

Neustrelitz – Auerbach 0:1 (0:1)

Nordhausen – RB Lipsk II 5:0 (0:0)

Energija Choćebuz – FC Viktoria 1:1 (1:1)

Jena – Babelsberg 033:0 (0:0)

1. Jena 4 8  :  0 12

2. Lok Lipsk 4 8  :  3 10

3. Nordhausen 4 9  :  2 9

4. BFC Dynamo 4 10  :  3 7

5. RB Lipsk II 4 5  :  5 7

6. Hertha BSC II 3 4  :  3 6

7. Babelsberg 03 4 7  :  8 6

8. Auerbach 4 4  :  6 6

9. FC Viktoria 3 5  :  2 5

10. Berlinski AK 4 3  :  5 5

11. Fürstenwalde 4 3  :  6 5

12. Schönberg 3 5  :  4 4

13. Energija Choćebuz 3 2  :  2 3

14. Neugersdorf 4 7  :  8 3

15. Meuselwitz 4 0  :  3 2

16. Budissa Budyšin 4 2  :  5 1

17. Neustrelitz 4 1  :  8 1

18. Luckenwalde 4 1  :  11 1

Wuslědki (15.08.16)

póndźela, 15. awgusta 2016 spisane wot:

Krajna koparska klasa

Zschachwitz – Biskopicy II 3:2 (0:1)

Nowe Město – Radebeul 0:2 (0:1)

Chrósćicy – Horni kraj Sprjewja 1:3 (0:1)

Laubegast – Weixdorf 3:0 (2:0)

1. Laubegast 1 3  :  0 3

2. Horni kraj Sprjewja 1 3  :  1 3

3. Radebeul 1 2  :  0 3

4. Zschachwitz 1 3  :  2 3

5. Drježdźanski SC 0 0  :  0 0

5. Neugersdorf II 0 0  :  0 0

5. Nowosólc Hrodk 0 0  :  0 0

5. Trjebin 0 0  :  0 0

5. Mužakow 0 0  :  0 0

10. Biskopicy II 1 2  :  3 0

11. Chrósćicy 1 1  :  3 0

12. Nowe Město 1 0  :  2 0

13. Weixdorf 1 0  :  3 0

Wuslědki (08.08.16)

póndźela, 08. awgusta 2016 spisane wot:

Regionalna koparska liga

Energija Choćebuz – RB Lipsk II 0:0 (0:0)

Luckenwalde – Lok Lipsk 0:3 (0:1)

Budissa Budyšin – Babelsberg 03 1:2 (1:1)

1. BFC Dynamo 2 9  :  1 6

2. Jena 2 4  :  0 6

3. Nordhausen 2 3  :  0 6

4. Lok Lipsk 2 4  :  1 4

4. FC Viktoria 2 4  :  1 4

6. RB Lipsk ll 2 2  :  0 4

7. Neugersdorf 2 4  :  1 3

8. Schönberg 2 4  :  3 3

9. Hertha BSC II 2 3  :  3 3

10. Babelsberg 03 2 2  :  3 3

10. Auerbach 2 2  :  3 3

12. Energija Choćebuz 2 1  :  1 2

13. Meuselwitz 2 0  :  2 1

14. Berlinski AK 2 1  :  4 1

15. Fürstenwalde 2 0  :  5 1

16. Budissa Budyšin 2 2  :  4 0

17. Neustrelitz 2 1  :  7 0

18. Luckenwalde 2 0  :  7 0

Wuslědki (01.08.16)

póndźela, 01. awgusta 2016 spisane wot:

Regionalna koparska liga

Meuselwitz – Jena0:2 (0:0)

Babelsberg 03 – Nordhausen 0:2 (0:1)

Schönberg – Berlinski AK 3:0 (1:0)

RB Lipsk II – Hertha BSC II 2:0 (1:0)

Neugersdorf – Luckenwalde 4:0 (1:0)

BFC Dynamo – Fürstenwalde 5:0 (3:0)

FC Viktoria – Neustrelitz 3:0 (1:0)

Auerbach – Budissa Budyšin 2:1 (1:2)

Lok Lipsk – Energija Choćebuz 1:1 (1:1)

1. BFC Dynamo 1 5  :  0 3

2. Neugersdorf 1 4  :  0 3

3. Schönberg 1 3  :  0 3

3. FC Viktoria 1 3  :  0 3

5. Jena 1 2  :  0 3

5. Nordhausen 1 2  :  0 3

5. RB Lipsk II 1 2  :  0 3

8. Auerbach 1 2  :  1 3

9. Lok Lipsk 1 1  :  1 1

9. Energija Choćebuz 1 1  :  1 1

11. Budissa Budyšin 1 1  :  2 0

12. Hertha BSC II 1 0  :  2 0

12. Babelsberg 03 1 0  :  2 0

12. Meuselwitz 1 0  :  2 0

15. Berlinski AK 1 0  :  3 0

15. Neustrelitz 1 0  :  3 0

17. Luckenwalde 1 0  :  4 0

18. Fürstenwalde 1 0  :  5 0

Wuslědki (04.07.16)

póndźela, 04. julija 2016 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla III

Němske Pazlicy – Mar. hwězda 1:2 (0:1)

1. Ottendorf/Liegau 26 67  : 24 65

2. Frankenthal 26 75  : 35 61

3. Großnaundorf 26 75  : 34 55

4. Marijina hwězda 26 79  : 48 45

5. Arnsdorf 26 61  : 31 45

6. Njebjelčicy 26 54  : 36 44

7. Großröhrsdorf II 26 44  : 34 43

8. Haselbachtal 26 53  : 61 38

9. Sepicy 26 70  : 67 36

10. Němske Pazlicy 26 47  : 53 33

11. Hlinowc 26 36  : 67 18

12. Großharthau 26 29  : 79 16

13. Wóslink/Skaskow 26 27  : 72 12

14. Großdrebnitz 26 29  : 105  11

wokrjesna klasa, stafla II

Njebjelčicy II – Bretnig/Haus. II 5:0 (2:0)

Hórnikecy II – Chrósćicy II 2:1 (1:0)

Něm. Pazlicy II – Mar. hwězda II 9:2 (4:0)

1. Hermsdorf 30 163  : 24 81

2. Łaz II 30 107  : 44 69

3. Kulow II 30 62  : 42 53

4. Mały Wosyk 30 71  : 53 53

5. Njebjelčicy II 30 71  : 54 52

6. Łuty II 30 99  : 60 51

7. FC Łužica II 30 87  : 58 48

Wuslědki (28.06.16)

wutora, 28. junija 2016 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla I

Radwor – ST Budyšin 8:3 (3:3)

1. ST Budyšin 28 100  : 40 68

2. Malešecy 28 75  : 34 58

3. Załom 28 82  : 31 56

4. HZ Budestecy 27 78  : 42 53

5. Kubšicy 28 67  : 32 52

6. Radwor 28 78  : 37 49

Wuslědki (27.06.16)

póndźela, 27. junija 2016 spisane wot:

Wokrjesna koparska liga, stafla II

Hory II – HZ Łaz2:3 (1:1)

Šćeńca – Nowe Město II 2:5 (1:2)

Njeswačidło – N. Hrabowka 1:2 (1:2)

Hórnikecy – Wojerecy 1919 5:0 (1:0)

Ralbicy/Hórki II – Bluń 1:1 (1:1)

Rakecy II – Lubuš2:0 (1:0)

Ćisk II – FC Łužica2:4 (0:1)

1. Wojerecy 1919 28 91  : 24 64

2. Rakecy II 28 70  : 30 57

3. HZ Łaz 28 50  : 28 50

4. N. Hrabowka 28 73  : 45 49

5. FC Łužica 28 61  : 46 47

6. Hórnikecy 28 58  : 44 47

7. Lubuš 28 59  : 63 42

8. Nowe Město II 28 89  : 52 40

9. Njeswačidło 28 59  : 61 38

10. Bluń 28 53  : 62 38

11. Hory II 28 52  : 49 35

12. Ralbicy/Hórki II 28 56  : 58 35

13. Ćisk II 28 55  : 79 33

14. Wětnica/Hola 28 37  : 103 17

15. Šćeńca 28 35  : 154 7

wokrjesna klasa, stafla I

Huska – Kubšicy II1:0 (0:0)

Minakał – Hodźij II2:7 (1:4)

Steinigtwolmsdorf – Bart II 3:0 (1:0)

Wjazońca – Załom II3:6 (2:3)

Radwor II -– ST Budyšin II 0:2 (0:2)

Budyšink – Porchow II 0:1 (0:1)

Šěrachow – Bukecy II 1:6 (1:3)

Wjelećin II – Biskopicy III 1:3 (0:2)

1. Wjelećin II 30 104  : 31 76

2. Biskopicy III 30 140  : 31 72

3. ST Budyšin II 30 107  : 26 66

4. Budyšink 30 81  : 45 56

5. Huska 30 68  : 38 54

6. Załom II 30 73  : 56 53

7. Bukecy II 30 69  : 53 45

8. Kubšicy II 30 40  : 79 35

9. Wjazońca  30 69  : 89 34

10. Radwor II 30 59  : 87 33

11. Hodźij II 30 53  : 92 33

12. Šěrachow 30 50  : 82 32

13. Porchow II 30 47  : 79 30

14. Minakał  30 44  : 108 27

15. Bart II 30 32  : 93 20

16. Steinigtwolmsdorf 30 54  : 103 16

Wuslědki (23.06.16)

štwórtk, 23. junija 2016 spisane wot:

Tabulki po hrach předkoła koparskeje europeady – mužojo

skupina A

1. Ladinojo   3  9  13:1

2. Madźarojo z Rumunskeje 3  6  10:3

3. Adalet  3  3  4:14

4. Wubr. z Pustertala*  3  0  0:9

* Wubranka z Pustertala zastupuje Zapadothrakiskich Turkow, kotřiž so na turněrje wobdźělić njemóža. Wuslědki wubranki so njehódnoća.

Skupina B

1. Karačajenjo  3  9  20:2

2. Retoromanojo  3   6  9:7

3. Romojo z Madźarskeje 3  3  6:8

4. Wubr. mjeńšin z Estiskeje  3  0  0:18

Skupina C

1. Madźarojo ze Słowakskeje  3  7  13:2

2. Korutanscy Słowjency  3  6  15:3

3. Łužiscy Serbja  3   4  9:6

4. Němcy z Danskeje  3  0  1:27

Skupina D

1. Okcitanojo  3  7  9:3

2. Słowacy z Madźarskeje  3  6  12:7

3. Danojo z Němskeje  3  4  9:4

4. Aromunojo   3  0  2:18

Skupina E

1. Němcy z Južneho Tirola  3  9  14:3

2. Sewjerni Frizojo 3  4  10:15

3. Manksojo  3  3  4:6

4. Němcy z Pólskeje  3  1  6:10

Skupina F

1. Němcy z Ruskeje  3   7  17:1

2.  Južni Serbja z Chorwatskeje 3  5  10:2

3. Němcy z Madźarskeje  3  2  4:13

4. Cymbrojo z Italskeje  3  1  3:18

Žony:

Skupina G

1. Okcitančanki 2   6  14:2

2. Němki z Južneho Tirola 2  3  6:2

3. Łužiske Serbowki  2  0  1:17

Skupina F

1. Němki z Ruskeje   2  6  10:0

2. Ladinjanki  2  3  2:2

3. Retoromanki   2  0  1:11

Štwórćfinalne partije muži dźensa, 23. junija, we 18 hodź.:

Karačajenjo – Ladinojo

Okcitanojo – Madźarojo ze Słowakskeje

Němcy z Južneho Tirola

– Madźarojo z Rumunskeje

Němcy z Ruskeje

nawěšk

  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme, ze stejacym
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", cyrkwinski hudźbny direktor Friedemann Böhme dźakuje so sopranistce Romy Petrick
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", fararka Jadwiga Malinkowa dźakuje so dirigentej, cyrkwinskemu hudźbneho direktorej Friedemannej Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow Johannesa Hochreina (bas), Mikołaja Jana Walerycha (tenor) Miry Walerych-Szary (alt), Romy Petrick (sopran, wotlěwa
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme (foto)
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow Johannesa Hochreina (bas), Mikołaja Jana Walerycha (tenor, wotlěwa) a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod naw
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme (foto)
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow Johannesa Hochreina (bas), Mikołaja Jana Walerycha (tenor) Miry Walerych-Szary (alt), Romy Petrick (sopran, wotlěwa
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow Johannesa Hochreina (bas), Mikołaja Jana Walerycha (tenor) Miry Walerych-Szary (alt), Romy Petrick (sopran, wotlěwa
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow  a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", serbski superintendent Jan Malink wita připosłucharjow
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Čerstwje pražane kołbasa derje słodźi.
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Zabawa z "Podku" w stanje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
W swjedźenskim stanje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Zabawa w swjedźenskim stanje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Zhromadna wječor na prěnim dnju
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Krajny biskop dr. Carsten Rentzing (naprawo) w rozmołwje z wobdźělnikami sobotu w swjedźenskim stanje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Skupina "Podka" z Drježdźan je wosadny swjedźeń na farskej zahrodce wobrubiła.
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Dźěłowy kruh po přednošku krajneho biskopa na temu „Lud a domizna w swětle biblije“
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Dźěłowy kruh po přednošku krajneho biskopa na temu „Lud a domizna w swětle biblije“
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Krajny biskop Ewangelsko-lutherskeje krajneje cyrkwje Sakskeje dr. Carsten Rentzing (nalěwo) a serbski superintendent Jan Malink w rozmołwje
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Dźěłowy kruh po přednošku krajneho biskopa na temu „Lud a domizna w swětle biblije“
  • 73. serbski ewangelski cyrkwinski dźeń w Budyšinje
Oratorij "Podlěćo", předstajeny wot chóra 1. serbskeje kulturneje brigady, solistow a orchestra Serbskeho ludoweho ansambla pod nawodom cyrkwinskeho hudźbneho direktora Friedemanna Böhme ze stejacymi

nowostki LND