Wuslědki (11.09.18)

wutora, 11. septembera 2018 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga muži

Budissa Budyšin – VfB Auerbach 1:0 (0:0)

Neugersdorf – Biskopičanske KT 2:1 (1:0)

1. Kamjeničanski FC 6 16 : 6 18

2. Wacker Nordhausen 6 9 : 2 14

3. SV Babelsberg 6 14 : 4 13

4. Berlinski AK 6 9 : 8 13

5. Budissa Budyšin 7 7 : 7 11

6. FC Viktoria Berlin 6 11 : 9 10

6. Hertha BSC II 6 11 : 9 10

8. Čerwjeno-běli Erfurt 6 5 : 4 10

9. H. Łužica Neugersdorf 7 8 : 13 9

10. Biskopičanske KT 7 6 : 8 8

11. VSG Altglienicke 6 9 : 12 8

12. ZFC Meuselwitz 6 10 : 10 7

13. Lok Lipsk 6 8 : 9 7

14. BFC Dynamo 6 6 : 12 7

15. VfB Auerbach 7 7 : 11 5

16. Optik Rathenow 6 8 : 12 4

17. Germania Halberstadt 6 9 : 11 3

18. Union Fürstenwalde 6 6 : 12 1

wokrjesna wyša liga

Wojerowski FC – Němske Pazlicy 1:1 (1:1)

Großnaundorf – Kinsp./Łužnica 1:2 (1:1)

1. Rakečanske ST 4 9 : 2 12

2. TSV Połčnica 4 10 : 4 9

3. Módro-běli Kulow 4 8 : 4 8

4. LSV Hory 4 8 : 3 7

5. Sokoł Ralbicy/Hórki 4 8 : 6 7

6. Drohotka Ramnow 4 4 : 4 7

7. Wojerowski FC 4 12 : 5 6

8. SG Großnaundorf 3 9 : 5 6

9. Póst Germania Budyšin 3 9 : 6 6

10. Natwar Němske Pazlicy 4 4 : 3 5

11. ST Hnašecy-Dobruša 4 9 : 9 4

12. ST Kinspork/Łužnica 3 5 : 5 3

13. Motor Kumwałd 4 5 : 12 3

14. ST Radwor 4 3 : 11 1

15. ST Porchow 3 3 : 10 0

16. Zeleno-běli Bukecy 4 3 : 20 0

Wuslědki (06.09.18)

štwórtk, 06. septembera 2018 spisane wot:

Kopańca

regionalna liga žonow

Aue – Union Berlin0:5 (0:2)

Biskopicy – Magdeburg  1:2 (1:1)

Viktoria Berlin – Lipsk 2:1 (1:0)

Marzahn – Hohen Neuendorf 0:5 (0:4)

Steglitz – Jena II0:2 (0:2)

Lipsk-juh – Fortuna Drježdźany 4:1 (2:1)

wokrjesna klasa, stafla 2

Großharthau – Hodźij II 6:0 (4:0)

Biskopicy III – Wjazońca 0:0 (0:0)

Porchow II – Pančicy II 2:6 (2:0)

Drjewnica – Frankenthal II 6:1 (4:1)

1. SG Steinigtwolmsdorf 3 14 : 2 9

2. SV Großharthau 4 17 : 6 8

3. ST Drjewnica 4 17 : 9 7

4. Mały Wosyk/Pančicy II 4 12 : 8 7

5. TSV Wjazońca 2 4 : 2 4

6. HZ Biskopicy III 3 6 : 5 4

7. ST Porchow II 2 2 : 11 0

8. ST Hodźij II 3 2 : 14 0

9. SG Frankenthal II 3 2 : 19 0

wokrjesna klasa, stafla 3

Lubuš II – Němske Pazlicy II 1:4 (1:0)

Bluń – Hory II 4:0 (2:0)

Wóslink/Skaskow – Kulow II 3:1 (0:1)

1. LSV Bluń 4 20 : 4 12

2. SZ Wóslink/Skaskow 3 12 : 6 9

3. LSV Hory II 4 8 : 8 7

4. Natw. Němske Pazlicy II 4 15 : 9 6

5. Módro-běli Njeswačidło 2 4 : 3 4

6. Módro-běli Kulow II 4 6 : 9 3

7. HZ Łaz/Běły Chołmc II 3 7 : 12 3

8. ST Lubuš II 4 6 : 12 2

9. Zeleno-běli Sepicy 1 3 : 6 0

10. HZ Wětn./Hola/Łuty II 3 3 : 15 0

wokrjesna klasa, stafla 4

Hermsdorf – Arnsdorf II  6:1 (3:0)

Połčnicy II – Njebjelčicy II 2:0 (2:0)

Wachau II – Hlinowc 4:4 (1:2)

Liegau-Augustusbad – Kinspork2:2 (0:0)

Wuslědki (04.09.18)

wutora, 04. septembera 2018 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga muži

Babelsberg – Rathenow 1:0 (1:0)

Viktoria Berlin – Neugersdorf 2:0 (1:0)

Biskopicy – Hertha BSC II 0:1 (0:0)

BFC Dynamo – Lipsk1:0 (1:0)

Erfurt – Budyšin 1:0 (1:0)

Fürstenwalde – Nordhausen 1:2 (1:0)

Meuselwitz – Altglienicke 2:2 (1:1)

Halberstadt – Kamjenica 2:4 (2:1)

Auerbach – Berlinski AK 2:3 (1:1)

1. Kamjeničanski FC 6 16 : 6 18

2. Wacker Nordhausen 6 9 : 2 14

3. SV Babelsberg 6 14 : 4 13

4. Berlinski AK 6 9 : 8 13

5. FC Viktoria Berlin 6 11 : 9 10

5. Hertha BSC II 6 11 : 9 10

7. Čerwjeno-běli Erfurt 6 5 : 4 10

8. Budissa Budyšin 6 6 : 7 8

9. Biskopičanske KT 6 5 : 6 8

10. VSG Altglienicke 6 9 : 12 8

11. ZFC Meuselwitz 6 10 : 10 7

12. Lok Lipsk 6 8 : 9 7

13. BFC Dynamo 6 6 : 12 7

14. Hornja Łuž. Neugersdorf 6 6 : 12 6

15. VfB Auerbach 6 7 : 10 5

16. Optik Rathenow 6 8 : 12 4

17. Germania Halberstadt 6 9 : 11 3

18. Union Fürstenwalde 6 6 : 12 1

wokrjesna wyša liga

Wojerowski FC – Bukecy 8:1 (3:0)

Kulow – Hnašecy-Dobruša 2:2 (1:1)

Rakecy – Germania Budyšin 2:0 (1:0)

Porchow – Kumwałd2:3 (2:1)

Ramnow – Němske Pazlicy 1:0 (0:0)

1. Rakečanske ST 4 9 : 2 12

2. TSV Połčnica 4 10 : 4 9

3. Módro-běli Kulow 4 8 : 4 8

4. LSV Hory 4 8 : 3 7

5. Sokoł Ralbicy/Hórki 4 8 : 6 7

6. Drohotka Ramnow 4 4 : 4 7

7. SG Großnaundorf 3 9 : 5 6

8. Póst Germania Budyšin 3 9 : 6 6

9. Wojerowski FC 3 11 : 4 5

10. Natwar Němske Pazlicy 3 3 : 2 4

11. ST Hnašecy-Dobruša 4 9 : 9 4

12. ST Kinspork/Łužnica 3 5 : 5 3

13. Motor Kumwałd 4 5 : 12 3

14. ST Radwor 4 3 : 11 1

15. ST Porchow 3 3 : 10 0

16. Zeleno-běli Bukecy 4 3 : 20 0

wokrjesna liga, stafla 1

Großröhrsdorf II – Biskopicy II 4:2 (1:1)

ST Budyšin – Arnsdorf 2:5 (2:3)

Wuslědki (03.09.18)

póndźela, 03. septembera 2018 spisane wot:

Kopańca, NOFV-wyša liga

Kamjenc – Niska3:1 (0:0)

Pirna-Copitz – Mittweida 6:0 (1:0)

Riesa – Grimma1:3 (0:1)

Radebeul – Nowosólc-Hrodk 1:1 (1:1)

Taucha – Lößnitz1:2 (1:1)

Markranstädt – Olbernhau 4:0 (2:0)

Glauchau – Markkleeberg 2:0 (0:0)

Kamjenica – Großenhain 0:2 (0:1)

čoło tabulki

1. FC Grimma 2 7 : 2 6

2. FC 1910 Lößnitz 2 5 : 1 6

3. Großenhainski FV 90 2 3 : 1 4

3. Jednota Kamjenc 2 3 : 1 4

5. VfL Pirna-Copitz 07 2 6 : 3 3

6. SV Olbernhau 2 6 : 5 3

7. SSV Markranstädt 2 5 : 4 3

krajna klasa

Horni kraj-Sprjewja – Weixdorf 2:3 (1:0)

Borea Drježdźany – Oderwitz II 3:3 (3:3)

Großröhrsdorf – Drježdź.-Strěžin 2:2 (1:0)

Rotacija Drježdźany – Běła Woda  1:1 (0:0)

Laubegast – Neugersdorf II 0:3 (0:1)

Chrósćicy – Ćisk2:5 (1:2)

Trjebin – Nowe Město 1:10 (0:3)

1. LSV Nowe Město 2 13 : 2 6

2. VfB Běła Woda 1909 2 10 : 1 4

3. SC Borea Drježdźany 2 6 : 3 4

4. FC Neugersdorf II 2 5 : 2 4

5. SZ Drježdźany-Strěžin 2 4 : 2 4

6. ST Ćisk 2 5 : 3 3

7. SG Weixdorf 2 3 : 5 3

8. ST Trjebin 2 2 : 10 3

9. FSV Oderwitz II 2 4 : 4 2

10. SC Großröhrsdorf 2 3 : 3 2

11. TSV Rotacija Drježdźany 2 2 : 4 1

12. SJ Chrósćicy 2 4 : 7 1

13. Laubegast 2 0 : 5 0

14. ST Horni kraj-Sprjewja 2 2 : 12 0

Wuslědki (30.08.18)

štwórtk, 30. awgusta 2018 spisane wot:

Kopańca, NOFV-wyša liga

Großenhain – Radebeul 1:1 (0:1)

Grimma – Markranstädt 4:1 (0:1)

Niska – Taucha3:1 (2:0)

Markkleeberg – Kamjenica 0:2 (0:2)

Lößnitz – Pirna-Copitz 3:0 (0:0)

Olbernhau – Glauchau 6:1 (2:1)

Mittweida – Riesa1:0 (0:0)

Nowosólc-Hródk – Kamjenc 0:0 (0:0)

1. SV Olbernhau 1 6 :1  3

2. FC Grimma 1 4 :1  3

3. FC 1910 Lößnitz 1 3 :0  3

4. Přezjednota Niska 1 3 :1  3

5. BSC Rapid Kamjenica 1 2 :0  3

6. Germania Mittweida 1 1 :0  3

7. Großenhainski FV 90 1 1 :1  1

7. Radebeulski BC 08 1 1 :1  1

9. FSV Nowosólc-Hródk 1 0 :0  1

9. Jednota Kamjenc 1 0 :0  1

11. Wocl Riesa 1 0 :1  0

12. SG Taucha 99 1 1 :3  0

13. Kickers Markkleeberg 1 0 :2  0

14. SSV Markranstädt 1 1 :4  0

15. VfL Pirna-Copitz 07 1 0 :3  0

16. VfB Empor Glauchau 1 1 :6  0

krajna klasa

Weixdorf – Borea Drježdźany 0:3 (0:2)

Ćisk – Trjebin0:1 (0:1)

Drježdźany-Strěžin – Laubegast 2:0 (2:0)

Oderwitz II – Großröhrsdorf 1:1 (0:0)

Běła Woda – Horni kraj-Sprjewja 9:0 (5:0)

Nowe Město – Rotacija Drježdź. 3:1 (2:0)

Neugersdorf II – Chrósćicy 2:2 (2:2)

1. VfB Běła Woda 1909 1 9 :0  3

2. SC Borea Drježdźany 1 3 :0  3

3. LSV Nowe Město 1 3 :1  3

4. SZ Drježdźany-Strěžin 1 2 :0  3

5. ST Trjebin 1 1 :0  3

6. FC Neugersdorf II 1 2 :2  1

6. SJ Chrósćicy 1 2 :2  1

8. FSV Oderwitz II 1 1 :1  1

8. SC Großröhrsdorf 1 1 :1  1

10. ST Ćisk 1 0 :1  0

11. TSV Rotacija Drježdźany 1 1 :3  0

12. Laubegast 1 0 :2  0

13. SG Weixdorf 1 0 :3  0

14. ST Horni kraj-Sprjewja 1 0 :9  0

Wuslědki (28.08.18)

wutora, 28. awgusta 2018 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna wyša liga

Kumwałd – Ramnow 0:3 (0:3)

Bukecy – Połčnica0:3 (0:3)

Hnašecy-Dobruša – Rakecy 1:2 (1:2)

Kinspork/Łužnica – Kulow 0:1 (0:0)

Radwor – Großnaundorf 1:4 (0:2)

Němske Pazlicy – Hory 1:1 (1:0)

1. Rakečanske ST 3 7 : 2 9

2. LSV Hory 3 8 : 2 7

3. Módro-běli Kulow 3 6 : 2 7

4. Póst Germania Budyšin 2 9 : 4 6

5. SG Großnaundorf 3 9 : 5 6

6. TSV Połčnica 3 6 : 3 6

7. Natwar Němske Pazlicy 2 3 : 1 4

8. Sokoł Ralbicy/Hórki 3 7 : 6 4

9. Drohotka Ramnow 3 3 : 4 4

10. ST Hnašecy-Dobruša 3 7 : 7 3

11. ST Kinspork/Łužnica 3 5 : 5 3

12. Wojerowski FC 2 3 : 3 2

13. ST Radwor 3 2 : 7 1

14. ST Porchow 2 1 : 7 0

15. Motor Kumwałd 3 2 : 10 0

16. Zeleno-běli Bukecy 3 2 : 12 0

wokrjesna liga, stafla 2

Wulke Ždźary – Łaz/Běły Chołmc 1:2 (0:0)

Wulka Dubrawa – Wojerecy II 2:2 (1:1)

Rakecy II/Šćeńca – Lubuš 1:4 (1:0)

Ćisk II – Mały Wosyk4:2 (3:2)

Marijina hwězda – Njebjelčicy 3:0 (1:0)

Łuty – Haselbachtal3:0 (2:0)

1. Traktor Malešecy 3 7 : 2 9

2. Wojerowski FC II 3 7 : 3 7

2. HZ Łaz/Běły Chołmc 3 7 : 3 7

4. ST Lubuš 3 10 : 4 6

5. ST Marijina hwězda 2 6 : 0 6

6. ST Ćisk II 3 7 : 4 6

7. HZ Wulke Ždźary 3 3 : 2 4

8. SJ Njebjelčicy 3 2 : 3 4

9. FSV Łuty 2 3 : 2 3

10. SJ Chrósćicy II 3 5 : 6 3

11. ST 1896 Wulka Dubrawa 2 4 : 4 2

12. SV Haselbachtal 2 0 : 5 0

13. ST Nadrózna Hrabowka 2 0 : 6 0

14. HZ Rakecy II/Šćeńca 3 1 : 9 0

15. ST Mały Wosyk 3 3 : 12 0

Wuslědki (27.08.18)

póndźela, 27. awgusta 2018 spisane wot:

Kopańca, 3. liga

Uerdingen – Großaspach 0:0 (0:0)

Aalen – Mnichow1:4 (0:2)

Osnabrück – Münster 3:0 (2:0)

Kaiserslautern – Karlsruhe 0:0 (0:0)

Wiesbaden – Unterhaching 1:2 (1:0)

Rostock – Würzburg0:4 (0:1)

Choćebuz – Meppen1:1 (1:0)

Přećeljo sporta Lotte – Halle 0:1 (0:0)

Braunschweig – Fortuna Köln 0:2 (0:1)

čoło tabulki

1. VfL Osnabrück 5 9 : 3 11

2. SpVgg Unterhaching 5 9 : 5 11

3. KFC Uerdingen 05 5 7 : 5 10

4. Halleski FC 5 7 : 4 9

5. SC Preußen Münster 5 8 : 7 9

6. FC Energija Choćebuz 5 9 : 6 8

7. FSV Zwickau 4 5 : 2 8

regionalna liga muži

Berlinski AK – Erfurt1:0 (1:0)

Altglienicke – Halberstadt 2:1 (0:0)

Rathenow – Fürstenwalde 2:2 (1:0)

Neugersdorf – Meuselwitz 2:1 (1:0)

Kamjenica – Auerbach 2:1 (2:0)

Hertha BSC II - Viktoria Berlin 4:2 (2:0)

Nordhausen – Biskopicy 2:0 (0:0)

Lok Lipsk – Babelsberg 1:1 (1:1)

1. Kamjeničanski FC 5 12 : 4 15

2. Wacker Nordhausen 5 7 : 1 11

3. SV Babelsberg 5 13 : 4 10

4. Berlinski AK 5 6 : 6 10

5. Budissa Budyšin 5 6 : 6 8

6. Biskopičanske KT 5 5 : 5 8

7. Hertha BSC II 5 10 : 9 7

8. FC Viktoria Berlin 5 9 : 9 7

9. Lok Lipsk 5 8 : 8 7

10. Čerwjeno-běli Erfurt 5 4 : 4 7

11. VSG Altglienicke 5 7 : 10 7

12. ZFC Meuselwitz 5 8 : 8 6

13. Hornja Łuž. Neugersd. 5 6 : 10 6

14. VfB Auerbach 5 5 : 7 5

15. Optik Rathenow 5 8 : 11 4

16. BFC Dynamo 5 5 : 12 4

17. Germania Halberstadt 5 7 : 7 3

18. Union Fürstenwalde 5 5 : 10 1

Wuslědki (22.08.18)

srjeda, 22. awgusta 2018 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna klasa, stafla 4

Wachau II – Arnsdorf II 2:3 (0:1)

Połčnica II – Kinspork/Łužnica II 2:2 (2:1)

Lieg.-Augustusbad – Hermsdorf  7:3 (1:0)

Haselbachtal II – Hlinowc 0:4 (0:1)

Njebjelčicy II –

Bretnig-Hauswalde II/Ramnow I1:1 (1:0)

1. SV Liegau-Augustusbad 2 9 :4  6

2. Arnsdorfske KT II 2 5 :3  6

3. TSV Wachau II 2 7 :3  3

4. ST Hlinowc 1 4 :0  3

5. ST Kinspork/Łužnica II 2 5 :5  2

6. SJ Njebjelčicy II 1 1 :1  1

7. TSV Połčnica II 2 3 :4  1

8. HZ Bretnig-Hauswalde II/

Ramnow II 2 2 :3  1

9. SV Haselbachtal II 2 3 :7  1

10. SV Hermsdorf II 2 3 :12  0

Wuslědki (21.08.18)

wutora, 21. awgusta 2018 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga žonow

Aue – Hohen Neuendorf 0:3 (0:1)

Biskopicy – Jena II1:0 (0:0)

Viktoria Berlin – Drježdźany7:0 (1:0)

Marzahn – Magdeburg  0:2 (0:0)

Union Berlin – Lipsk2:1 (1:0)

Přezjednota Lipsk-juh – Steglitz  2:3 (2:2)

1. FC Viktoria Berlin 1 7 :0  3

2. MB Hohen Neuendorf 1 3 :0  3

3. Magdeburgski FFC 1 2 :0  3

4. Steglitzski FC Stern 1 3 :2  3

5. Union Berlin 1 2 :1  3

6. Biskopičanske KT 1 1 :0  3

7. Přezjednota Lipsk-juh 1 2 :3  0

8. RB Lipsk 1 1 :2  0

9. USV Jena II 1 0 :1  0

10. BSC Marzahn 1 0 :2  0

11. FC Rudne horiny Aue 1 0 :3  0

12. Fortuna Drježdźany 1 0 :7  0

wokrjesna liga, stafla 1

Wachau – Wjelećin 5:2 (0:2)

Großröhrsdorf II – Arnsdorf1:2 (0:1)

Budyšin II – Bretnig-Hauswalde 3:1 (1:1)

ST Budyšin – Wjernarjecy 3:4 (0:4)

Bart – Huska/Hodźij0:2 (0:0)

Kubšicy – Frankenthal 6:2 (4:1)

Großnaundorf II – Horni kraj II 0:7 (0:2)

Ottendorf-Okrilla – Biskopicy II 5:3 (2:3)

čoło tabulki

1. TSV Wachau 2 8 :3  6

2. TSV Wjernarjecy 2 8 :6  6

3. ST Horni kraj-Sprjewja II 1 7 :0  3

4. Biskopičanske KT II 2 10 :6  3

5. FV Ottendorf-Okrilla 1 5 :3  3

6. HZ Huska/Hodźij 1 2 :0  3

7. ST Kubšicy 2 7 :6  3

8. Bretnig-Hauswalde 2 5 :4  3

wokrjesna liga, stafla 2

Wojerecy II – Rakecy II/Šćeńca 2:0 (1:0)

Łaz/Běły Chołmc – Wulka Dubr. 2:2 (1:1)

Malešecy – Ćisk II1:0 (1:0)

Lubuš – Mały Wosyk5:0 (1:0)

Chrósćicy II – Nadr. Hrabowka 3:0 (1:0)

Haselbachtal – Wulke Ždźary 0:2 (0:1)

Njebjelčicy – Łuty2:0 (2:0)

1. Wojerowski FC II 2 5 :1  6

2. Traktor Malešecy 2 4 :0  6

3. HZ Łaz/Běły Chołmc 2 5 :2  4

4. SJ Njebjelčicy 2 2 :0  4

Wuslědki (20.08.18)

póndźela, 20. awgusta 2018 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna wyša liga

Połčnica – Ralbicy/Hórki 3:1 (1:1)

Póst Germ. Budyšin – Kumwałd 4:1 (3:1)

Kulow – Radwor1:1 (1:0)

Rakecy – Kinspork/Łužnica 3:1 (2:0)

Hory – Ramnow4:0 (3:0)

Großnaundorf – Bukecy 5:1 (4;1)

Porchow – Hnašecy-Dobruša 0:3 (0:1)

1. LSV Hory 2 7 : 1 6

2. Póst Germania Budyšin 2 9 : 4 6

3. Rakečanske ST 2 5 : 1 6

4. Módro-běli Kulow 2 5 : 2 4

5. Natwar Němske Pazlicy 1 2 : 0 3

6. ST Hnašecy-Dobruša 2 6 : 5 3

7. SG Großnaundorf 2 5 : 4 3

7. ST Kinspork/Łužnica 2 5 : 4 3

9. Sokoł Ralbicy/Hórki 2 4 : 3 3

10. TSV Połčnica 2 3 : 3 3

11. Wojerowski FC 1 0 : 0 1

12. ST Radwor 2 1 : 3 1

13. Drohotka Ramnow 2 0 : 4 1

14. Motor Kumwałd 2 2 : 7 0

15. ST Porchow 2 1 : 7 0

16. Zeleno-běli Bukecy 2 2 : 9 0

nawěšk

  • Sernjany su swoju róčnicu prěnjeho naspomnjenja wsy před 600 lětami z wosebitym wjesnym swjedźenjom wuspěšnje woswjećili. Tule nańdźeće někotre fotowe impresije wo tym:
Zerna feierte unlängst die Ersterwähnung des Ortes vor 600 Jahren mit einem beson

nowostki LND