Wuslědki (05.03.19)

wutora, 05. měrca 2019 spisane wot:

Wolejbul, wobwodna liga – mužojo

1. Volleys Koblicy 12 36 : 5 36

2. CVJM Zhorjelc 12 33 : 15 30

3. Viktoria Worklecy  12 31 : 15 27

4. MSV Budyšin 04 II  12 21 : 25 14

5. Módro-běli Wojerecy II  12 19 : 24 13

6. ST Wulka Dubrawa 12 17 : 27 13

7. TSV Niederoderwitz  12 16 : 29 12

8. TSV Kundraćicy 12 19 : 30 12

9. OSSV Kamjenc 12 11 : 33 5

kopańca, wokrjesna liga, stafla 2

Wojerecy II – Wulka Dubrawa 2:2 (1:0)

Lubuš – Rakecy II/Šćeńca 0:2 (0:0)

Chrósćicy II – Malešecy 2:2 (2:0)

1. ST Marijina hwězda 16 47 : 4 45

2. HZ Łaz/Běły Chołmc 15 45 : 13 35

3. Traktor Malešecy 17 43 : 20 34

4. ST Ćisk II 16 30 : 19 33

5. ST Lubuš 17 24 : 16 26

6. Wojerowski FC II 17 26 : 25 26

7. HZ Wulke Ždźary 16 20 : 22 24

8. SJ Njebjelčicy 17 26 : 23 22

9. SV Haselbachtal 16 27 : 24 21

10. FSV Łuty 15 24 : 26 17

11. SJ Chrósćicy II 17 22 : 31 17

12. Nadrózna Hrabowka 16 24 : 37 15

13. ST Wulka Dubrawa 17 23 : 48 15

14. HZ Rakecy II/Šćeńca 17 17 : 45 11

15. ST Mały Wosyk 15 14 : 59 6

wokrjesna liga, stafla 1

Großröhrsdorf II – Huska/Hodźij 3:0 (2:0)

Lomnitz-Großn. II – Arnsdorf 1:1 (0:0)

Frankenthal – Bretn.-Hauswalde 1:2 (1:2)

ST Budyšin – ST Horni kraj II 2:2 (1:1)

Wachau – Wjernarjecy 6:0 (2:0)

Kubšicy – Wjelećin2:1 (2:1)

Bart – Biskopičanske KT II 0:6 (0:1)

Ottendorf-O. – Germ. Budyšin II 4:0 (2:0)

čoło tabulki

1. TSV Wachau 17 83 : 28 38

2. Horni kraj-Sprjewja II 17 52 : 22 33

3. Biskopičanske KT II 18 58 : 38 33

Wuslědki (04.03.19)

póndźela, 04. měrca 2019 spisane wot:

Kopańca

3. liga

Halleski FC – Uerdingen 4:0 (3:0)

Preußen Münster – Aalen 4:0 (1:0)

Karlsruheski SC – Osnabrück 2:1 (0:0)

Zwickau – Přećeljo sporta Lotte 0:2 (0:1)

Fortuna Köln – Kaiserslautern 2:2 (1:2)

Meppen – Wehen Wiesbaden 1:1 (1:1)

Großaspach – Choćebuz 0:0 (0:0)

1860 Mnichow – Rostock 1:2 (0:2)

Carl Zeiss Jena – Braunschweig 0:0 (0:0)

regionalna liga muži

Optik Rathenow – Babelsberg 0:3 (0:0)

Budyšin – Erfurt0:0 (0:0)

Nordhausen – Fürstenwalde 4:0 (3:0)

Lok Lipsk – BFC Dynamo 3:1 (0:1)

Altglienicke – Meuselwitz 0:0 (0:0)

Berlinski AK – Auerbach 2:0 (1:0)

Hertha BSC II – Biskopicy 2:1 (1:0)

Neugersdorf – Viktoria Berlin 2:2 (1:0)

Kamjeničanski FC – Halberstadt 2:0 (1:0)

regionalna liga žonow

Union Berlin – Rudne horiny Aue7:0 (2:0)

Magdeburgski FFC – Biskopicy1:0 (0:0)

RB Lipsk – Viktoria Berlin 2:0 (2:0)

USV Jena II – Steglitzski FC  2:1 (0:1)

Hohen Neuendorf – Marzahn 5:1 (2:0)

1. FC Viktoria Berlin 14 51 : 6 39

2. Union Berlin 14 58 : 10 37

3. RB Lipsk 14 47 : 12 30

4. Magdeburgski FFC 14 33 : 18 30

5. Hohen Neuendorf 14 36 : 20 28

6. Steglitzski FC Stern 14 36 : 28 19

7. USV Jena II 14 15 : 15 18

8. Biskopičanske KT 14 14 : 44 14

9. FC Rudne horiny Aue 14 15 : 43 11

10. Přezjednota Lipsk-juh 13 17 : 37 9

11. BSC Marzahn 14 14 : 58 4

12. Fortuna Drježdźany 13 7 : 52 3

NOFV-wyša liga

Niska – Kamjenc1:1 (1:0)

Grimma – Wocl Riesa 4:1 (2:0)

Markkleeberg – Glauchau 3:0 (2:0)

Großenhain – Rapid Kamjenica 3:2 (1:2)

Lößnitz – Taucha4:2 (2:1)

Mittweida – Copitz 2:1 (0:1)

Olbernhau – Markranstädt 2:4 (2:2)

Wuslědki (28.02.19)

štwórtk, 28. februara 2019 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga, stafla I

Wjernarjecy – ST Budyšin 1:3 (1:2)

Arnsdorf – Großröhrsdorf II 1:0 (0:0)

Frankenthal – Kubšicy 4:0 (2:0)

Horni kraj-Sprjewja II

– HZ Lomnitz-Großnaundorf II 0:2 (0:1)

Biskopicy II – Ottendorf-Okrilla 4:2 (3:0)

Bretnig-Hauswalde

– Germania Budyšin II 3:5 (2:1)

Wuslědki (27.02.19)

srjeda, 27. februara 2019 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga stafla II

Wulka Dubr. – Łaz/Běły Chołmc 1:4 (1:2)

HZ Wulke Ždźary – Haselbachtal 0:0 (0:0)

Łuty – Njebjelčicy1:3 (1:2)

Mały Wosyk – Lubuš0:2 (0:1)

Ćisk II – Malešecy0:3 (0:1)

Rakecy II/Šćeńca – Wojerecy II 6:1 (3:0)

Nadr. Hrabowka – Chrósćicy II 1:2 (1:1)

1. ST Marijina hwězda 15 45 : 4 42

2. HZ Łaz/Běły Chołmc 15 45 : 13 35

3. Traktor Malešecy 16 41 : 18 33

4. ST Ćisk II 16 30 : 19 33

5. ST Lubuš 16 24 : 14 26

6. Wojerowski FC II 16 24 : 23 25

7. HZ Wulke Ždźary 16 20 : 22 24

8. SJ Njebjelčicy 16 26 : 21 22

9. SV Haselbachtal 16 27 : 24 21

10. FSV Łuty 15 24 : 26 17

11. SJ Chrósćicy II 16 20 : 29 16

12. Nadrózna Hrabowka 16 24 : 37 15

13. ST Wulka Dubrawa 16 21 : 46 14

14. HZ Rakecy II/Šćeńca 16 15 : 45 8

15. ST Mały Wosyk 15 14 : 59 6

Wuslědki (26.02.19)

wutora, 26. februara 2019 spisane wot:

Kopańca, 3. liga

Aalen – Sonnenhof Großaspach 1:1 (1:1)

Osnabrück – Halleski FC 2:0 (2:0)

Choćebuz – 1860 Mnichow 1:2 (0:0)

Hansa Rostock – Meppen 0:2 (0:0)

Braunschweig – Unterhaching 1:0 (1:0)

Carl Zeiss Jena – Fortuna Köln 0:1 (0:1)

Přećeljo sporta Lotte – Karlsruhe 0:0 (0:0)

Kaiserslautern – Zwickau 1:1 (1:0)

Wiesbaden – Würzburg 0:2 (0:1)

1. VfL Osnabrück 25 35 : 18 51

2. Karlsruheski SC 25 39 : 24 45

3. SV Wehen Wiesbaden 25 47 : 35 42

4. Halleski FC 25 26 : 21 42

5. KFC Uerdingen 05 24 31 : 33 38

6. FC Würzburger Kickers 25 37 : 29 36

7. SpVgg Unterhaching 23 43 : 25 35

8. TSV 1860 Mnichow 25 37 : 29 34

9. SV Meppen 25 36 : 34 34

10. SC Preußen Münster 24 30 : 30 34

11. F.C. Hansa Rostock 25 31 : 36 33

12. 1. FC Kaiserslautern 25 27 : 33 33

13. Přećeljo sporta Lotte 25 23 : 26 32

14. FSV Zwickau 25 29 : 27 30

15. SC Fortuna Köln 25 24 : 42 29

16. SG Großaspach 25 22 : 26 28

17. Eintr. Braunschweig 25 30 : 43 26

18. FC Carl Zeiss Jena 25 28 : 41 24

19. FC Energija Choćebuz 24 29 : 41 23

20. VfR Aalen 24 28 : 39 18

regionalna liga

Babelsberg – Lok Lipsk 3:0 (2:0)

BFC Dynamo – Budyšin 3:1 (2:0)

Halberstadt – Altglienicke 1:1 (0:0)

Fürstenwalde – Rathenow 1:0 (1:0)

Erfurt – Berlinski AK2:2 (0:0)

Meuselwitz – Neugersdorf 1:0 (1:0)

Viktoria Berlin – Hertha BSC II 1:0 (1:0)

Biskopičanske KT – Nordhausen 2:3 (1:3)

1. Kamjeničanski FC 20 52 : 15 54

2. Berlinski AK 21 42 : 24 43

3. Hertha BSC II 21 39 : 26 38

4. Čerwjeno-běli Erfurt 21 39 : 21 37

5. Wacker Nordhausen 20 30 : 19 36

6. SV Babelsberg 21 36 : 26 31

7. Lok Lipsk 21 28 : 25 27

8. Germania Halberstadt 22 29 : 29 27

9. Union Fürstenwalde 22 30 : 40 27

10. FC Viktoria Berlin 20 27 : 17 25

11. VSG Altglienicke 21 33 : 40 24

12. VfB Auerbach 19 22 : 28 23

13. ZFC Meuselwitz 21 32 : 41 23

Wuslědki (25.02.19)

póndźela, 25. februara 2019 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna wyša liga

Bukecy – Großnaundorf wupad

Hnašecy-Dobruša – Porchow 4:0 (1:0)

Kumwałd – Germania Budyšin 3:4 (2:2)

Ramnow – Hory7:1 (2:1)

Ralbicy/Hórki – Połčnica 1:1 (0:0)

Němske Pazlicy – Wojerowski FC 3:5 (1:4)

Radwor – Kulow1:7 (1:4)

Kinspork/Łužnica – Rakecy 1:9 (0:3)

Wuslědki (21.02.19)

štwórtk, 21. februara 2019 spisane wot:

Koparske tabulki dorosta

młodźina E, wokrjesna liga, stafla V

1. Natwar Němske Pazlicy II 9 91 : 12 27

2. Jednota Kamjenc II 9 52 : 18 22

3. SJ Njebjelčicy 9 79 : 19 19

4. TSV Połčnica 1920 II 9 68 : 18 17

5. ST Marijina hwězda 9 72 : 20 16

6. Sokoł Ralbicy/Hórki 9 31 : 32 9

7. Natw. Němske Pazlicy II 9 25 : 84 7

8. SJ Chrósćicy 9 34 : 33 6

9. Jednota Kamjenc III 9 14 : 57 6

10. HZ Hlinowc/Halštrow 9 10 : 183 3

młodźina E, wokrjesna liga, stafla VI

1. LSV Hory 1990 9 58 : 9 22

2. ST Ćisk  9 65 : 19 22

3. Rakečanske ST 9 67 : 15 21

4. Módro-běli Kulow II 9 41 : 35 18

5. HZ Nadrózna Hrabowka II/ Wětnica/  Hola/TSV Njedźichow 9 34 : 29 12

6. ST Ćisk II 9 39 : 39 11

7. HZ ST Lubuš/LSV Bluń 9 28 : 37 10

8. HZ SZ Wětnica/Hola/

ST Nadrózna Hrabowka/

TSZ Njedźichow 9 52 : 57 9

9. Wojerowski FC II 9 25 : 64 7

10. HZ Łaz/Běły Chołmc 9 8 : 113 0

Wuslědki (20.02.19)

srjeda, 20. februara 2019 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga, stafla 1

1. TSV Wachau 16 77 : 28 35

2. Horni kraj-Sprjewja II 15 50 : 18 32

3. ST Wjelećin 16 39 : 26 31

4. FV Ottendorf-Okrilla 14 34 : 23 28

5. Biskopičanske KT II 16 48 : 36 27

6. Arnsdorfske KT 15 45 : 28 26

7. SC Großröhrsdorf II 16 35 : 27 26

8. ST Kubšicy 15 34 : 36 23

9. ST Budyšin 15 24 : 25 22

10. TSV Wjernarjecy 14 37 : 44 20

11. Bretnig-Hauswalde 16 25 : 46 19

12. SV Frankenthal 15 33 : 47 16

13. HZ Huska/Hodźij 16 15 : 41 13

regionalna liga

1. Kamjeničanski FC 19 50 : 15 51

2. Berlinski AK 20 40 : 22 42

3. Hertha BSC II 20 39 : 25 38

4. Čerwjeno-běli Erfurt 19 37 : 17 36

5. Wacker Nordhausen 19 27 : 17 33

6. SV Babelsberg 20 33 : 26 28

7. Lok Lipsk 20 28 : 22 27

8. Germania Halberstadt 21 28 : 28 26

9. Union Fürstenwalde 21 29 : 40 24

10. VfB Auerbach 19 22 : 28 23

11. VSG Altglienicke 20 32 : 39 23

12. FC Viktoria Berlin 19 26 : 17 22

13. Budissa Budyšin 21 15 : 29 22

14. Biskopičanske KT 20 15 : 31 21

15. ZFC Meuselwitz 20 31 : 41 20

Wuslědki (19.02.19)

wutora, 19. februara 2019 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga, stafla 2

Wojerecy II – Mały Wosyk 3:0 (0:0)

Lubuš – Ćisk II4:0 (1:0)

Łaz/Běły Chołmc – Rakecy II 6:0 (2:0)

Malešecy – Nadrózna Hrabowka 6:2 (5:1)

Chrósćicy II – Marijina hwězda 0:2 (0:0)

Njebjelčicy – Wulke Ždźary 2:0 (0:0)

Haselbachtal – Wulka Dubrawa 6:1 (2:1)

1. ST Marijina hwězda 15 45 : 4 42

2. ST Ćisk II 15 30 : 16 33

3. HZ Łaz/Běły Chołmc 14 41 : 12 32

4. Traktor Malešecy 15 38 : 18 30

5. Wojerowski FC II 15 23 : 17 25

6. ST Lubuš 15 22 : 14 23

7. HZ Wulke Ždźary 15 20 : 22 23

8. SV Haselbachtal 15 27 : 24 20

9. SJ Njebjelčicy 15 23 : 20 19

10. FSV Łuty 14 23 : 23 17

11. Nadrózna Hrabowka 15 23 : 35 15

12. 1896 Wulka Dubrawa 15 20 : 42 14

13. SJ Chrósćicy II 15 18 : 28 13

14. ST Mały Wosyk 14 14 : 57 6

15. HZ Rakecy II/Šćeńca 15 9 : 44 5

wokrjesna wyša liga

čoło tabulki

1. Rakečanske ST 16 57 : 8 45

2. Módro-běli Kulow 16 34 : 15 35

3. LSV Hory 16 35 : 25 28

4. Drohotka Ramnow 16 32 : 24 28

5. Sokoł Ralbicy/Hórki 16 31 : 24 28

6. Germania Budyšin 16 38 : 30 26

7. ST Kinspork/Łužnica 16 27 : 25 23

8. Natwar Němske Pazlicy 16 27 : 25 22

9. TSV Połčnica 16 28 : 36 22

10. Wojerowski FC 15 35 : 27 21

11. ST Hnašecy-Dobruša 16 30 : 35 21

12. Motor Kumwałd 15 26 : 35 19

13. SG Großnaundorf 16 28 : 39 13

14. ST Porchow 16 24 : 36 13

15. Zeleno-běli Bukecy 16 18 : 57 11

16. ST Radwor 16 15 : 44 5

Wuslědki (18.02.19)

póndźela, 18. februara 2019 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna wyša liga

Rakecy – Radwor2:1 (1:0)

Kulow – Bukecy4:0 (1:0)

Połčnica – Němske Pazlicy 2:1 (2:1)

Wojerecy – Ramnow1:3 (1:1)

Germ. Budyšin – Hnaš.-Dobruša 2:3 (1:1)

Hory – Kumwałd4:1 (3:1)

Porchow – Kinspork/Łužnica 0:0 (0:0)

Großnaundorf – Ralbicy/Hórki0:3 (0:0)

nawěšk

  • Sernjany su swoju róčnicu prěnjeho naspomnjenja wsy před 600 lětami z wosebitym wjesnym swjedźenjom wuspěšnje woswjećili. Tule nańdźeće někotre fotowe impresije wo tym:
Zerna feierte unlängst die Ersterwähnung des Ortes vor 600 Jahren mit einem beson

nowostki LND