Wuslědki (23.05.19)

štwórtk, 23. meje 2019 spisane wot:

Kopańca muži, 3. liga

1. VfL Osnabrück 38 56 : 31 76

2. Karlsruheski SC 38 64 : 38 71

3. SV Wehen Wiesbaden 38 71 : 47 70

4. Halleski FC 38 47 : 34 66

5. FC Würzburger Kickers 38 56 : 45 57

6. F.C. Hansa Rostock 38 47 : 46 55

7. FSV Zwickau 38 49 : 47 52

8. SC Preußen Münster 38 48 : 50 52

9. 1. FC Kaiserslautern 38 49 : 51 51

10. SpVgg Unterhaching 38 53 : 46 48

11. KFC Uerdingen 05 38 47 : 62 48

12. TSV 1860 Mnichow 38 48 : 52 47

13. SV Meppen 38 48 : 53 47

14. FC Carl Zeiss Jena 38 48 : 57 46

15. Sonnenhof Großaspach 38 38 : 39 45

16. Eintracht Braunschweig 38 48 : 54 45

17. FC Energija Choćebuz 38 51 : 58 45

18. Přećeljo sporta Lotte 38 31 : 46 40

19. SC Fortuna Köln 38 38 : 64 39

20. VfR Aalen 38 45 : 62 31

regionalna liga muži

1. Kamjeničanski FC 34 82 : 36 77

2. Berlinski AK 34 64 : 36 70

3. Wacker Nordhausen 34 59 : 38 64

4. Hertha BSC II 34 60 : 43 57

5. Čerwjeno-běli Erfurt 34 57 : 42 54

6. Lok Lipsk 34 51 : 41 50

7. SV Babelsberg 34 53 : 44 46

8. Germania Halberstadt 34 46 : 38 46

9. VfB Auerbach 34 47 : 53 46

10. ZFC Meuselwitz 34 52 : 55 44

11. FC Viktoria Berlin 34 50 : 38 43

12. BFC Dynamo 34 38 : 61 42

13. Union Fürstenwalde 34 43 : 60 40

14. VSG Altglienicke 34 54 : 59 39

15. HŁ Neugersdorf 34 40 : 64 37

16. Biskopičanske KT 34 29 : 58 34

17. Optik Rathenow 34 36 : 65 28

18. Budissa Budyšin 34 21 : 51 26

Wuslědki (22.05.19)

srjeda, 22. meje 2019 spisane wot:

Kopańca muži, wokrjesna liga stafla I

Arnsdorf – Bretnig-Hauswalde 1:1 (1:1)

Horni kraj-Sprjewja II – Hodźij0:1 (0:0)

Budyšin – Großnaundorf II 4:2 (1:1)

Wachau – Großröhrsdorf II 1:3 (0:1)

Kubšicy – Bart4:1 (1:0)

Frankenthal – Ottendorf-Okrilla3:2 (0:2)

Wjernarjecy – Biskopicy II 2:0 (1:0)

Wjelećin – Germania Budyšin II 5:1 (2:0)

1. TSV Wachau 26 115 : 42 53

2. FV Ottendorf-Okrilla 26 67 : 44 50

3. ST Horni kraj-Sprj. II 26 66 : 30 48

4. Biskopičanske KT II 26 77 : 49 48

5. SC Großröhrsdorf II 26 68 : 39 45

6. ST Wjelećin 26 64 : 41 45

7. ST Budyšin 26 51 : 44 45

8. Arnsdorfske KT 26 66 : 50 42

9. TSV Wjernarjecy 26 58 : 69 38

10. ST Kubšicy 26 46 : 65 33

11. SV Frankenthal 26 55 : 66 31

12. Bretnig-Hauswalde 26 40 : 74 30

13. HZ Huska/Hodźij 26 30 : 62 28

14. Lomnitz-Großnaund. II 26 33 : 59 24

15. Germania Budyšin II 26 42 : 89 19

16. ST Bart 26 31 : 86 7

wokrjesna liga, stafla II

Wojerecy II – SJ Njebjelčicy 1:3 (0:2)

FSV Łuty – ST Ćisk II1:0 (0:0)

Wulke Ždźary – ST Marijina hwězda 

2:4 (2:2)

Łaz/Běły Chołmc – Haselbachtal 5:1 (3:0)

Mały Wosyk – SJ Chrósćicy II 1:0 (0:0)

Wulka Dubrawa – Nadrózna Hrabowka 3:1 (1:0)

Rakecy II/Šćeńca – Malešecy 1:5 (0:1)

1. ST Marijina hwězda 24 70 : 14 61

2. HZ Łaz/Běły Chołmc 24 71 : 23 54

3. Traktor Malešecy 22 55 : 26 42

4. ST Ćisk II 24 41 : 33 41

5. SV Haselbachtal 24 47 : 33 40

6. HZ Wulke Ždźary 24 35 : 42 34

7. SJ Njebjelčicy 24 36 : 32 32

8. Wojerowski FC II 23 37 : 37 32

9. FSV Łuty 23 38 : 42 30

10. ST Wulka Dubrawa 25 41 : 61 30

11. Nadrózna Hrabowka 24 39 : 48 29

12. ST Lubuš 23 28 : 38 26

13. SJ Chrósćicy II 23 29 : 40 21

14. HZ Rakecy II/Šćeńca 25 26 : 63 18

15. ST Mały Wosyk 24 20 : 81 12

wokrjesna klasa, stafla III

Lubuš II – Sepicy1:8 (0:4)

Wuslědki (21.05.19)

wutora, 21. meje 2019 spisane wot:

Kopańca muži, krajna klasa

Oderwitz II – Ćisk5:0 (2:0)

Horni kraj-Sprjewja – Drježdźany 3:2 (2:1)

Nowe Město – SJ Chrósćicy 2:0 (0:0)

Běła Woda – Neugersdorf II 2:1 (0:0)

Drježdźany – Großröhrsdorf 0:1 (0:0)

Weixdorf – Drježdźany-Strěžin 1:3 (0:1)

Trjebin – Laubegast 0:4 (0:1)

1. LSV Nowe Město 22 68 : 21 51

2. Laubegast 22 61 : 32 44

3. SZ Drježdźany-Strěžin 22 42 : 23 44

4. FSV Oderwitz II 22 43 : 31 34

5. VfB Běła Woda 1909 22 55 : 39 33

6. FC Neugersdorf II 22 39 : 32 32

7. SG Weixdorf 22 47 : 45 30

8. SC Borea Drježdźany 22 38 : 45 27

9. SJ Chrósćicy 22 47 : 55 27

10. ST Ćisk 22 31 : 48 24

11. SC Großröhrsdorf 22 33 : 37 23

12. ST Horni kraj-Sprjewja 22 36 : 74 22

13. Rotacija Drježdźany 22 34 : 49 20

14. ST Trjebin 22 22 : 65 9

Wuslědki (20.05.19)

póndźela, 20. meje 2019 spisane wot:

Kopańca muži, wokrjesna wyša liga

Połčnica – Großnaundorf 1:2 (1:0)

Radwor – Kumwałd4:1 (2:0)

Bukecy – Kinspork/Łužnica 1:3 (1:0)

Wojerecy – Módro-běli Kulow 1:3 (1:1)

LSV Hory – Rakečanske ST 2:3 (0:2)

Sokoł Ralbicy/Hórki

– Hnašecy-Dobruša1:2 (1:2)

Ramnow – Porchow5:0 (1:0)

Němske Pazlicy

– Germania Budyšin2:2 (2:1)

1. Rakečanske ST 26 96 : 17 73

2. Módro-běli Kulow 26 57 : 28 53

3. Drohotka Ramnow 26 67 : 34 52

4. LSV Hory 25 56 : 49 43

5. Póst Germania Budyšin 26 62 : 48 41

6. Wojerowski FC 26 58 : 44 41

7. Sokoł Ralbicy/Hórki 26 46 : 41 40

8. ST Hnašecy-Dobruša 25 48 : 49 38

9. Motor Kumwałd 26 48 : 54 34

10. TSV Połčnica 26 44 : 56 33

11. Natwar Němske Pazlicy 26 46 : 46 32

12. ST Kinspork/Łužnica 26 43 : 56 30

13. SG Großnaundorf 26 44 : 60 26

14. ST Radwor 26 36 : 71 17

15. Zeleno-běli Bukecy 26 35 : 95 17

16. ST Porchow 26 30 : 68 16

Wuslědki (15.05.19)

srjeda, 15. meje 2019 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga, stafla 2

1. ST Marijina hwězda 23 66 : 12 58

2. HZ Łaz/Běły Chołmc 23 66 : 22 51

3. ST Ćisk II 23 41 : 32 41

4. SV Haselbachtal 23 46 : 28 40

5. Traktor Malešecy 21 50 : 25 39

6. HZ Wulke Ždźary 23 33 : 38 34

7. Wojerowski FC II 22 36 : 34 32

8. SJ Njebjelčicy 23 33 : 31 29

9. ST Nadrózna Hrabowka 23 38 : 45 29

10. FSV Łuty 22 37 : 42 27

11. ST Wulka Dubrawa 24 38 : 60 27

12. ST Lubuš 23 28 : 38 26

13. SJ Chrósćicy II 22 29 : 39 21

14. HZ Rakecy II/Šćeńca 24 25 : 58 18

15. ST Mały Wosyk 23 19 : 81 9

wokrjesna klasa, stafla 1

HZ Wjernarjecy II/Wjazońca II

– Mały Wjelkow1:7 (1:3)

Bukecy II – Wjelećin II 0:1 (0:0)

Horni kraj III – ST Budyšin II 2:5 (0:3)

Budissa Budyšink – Minakał 0:2 (0:2)

W. Dubrawa/Radwor II – Bart II wupad

1. Módro-běli Minakał 15 52 : 13 40

2. ST Budyšin II 15 52 : 18 38

3. ST Wjelećin II 15 40 : 27 28

4. Budissa 08 Budyšink 15 23 : 27 22

5. ST Mały Wjelkow 15 49 : 41 20

6. Zeleno-běli Bukecy II 15 27 : 36 18

7. ST Bart II 14 22 : 35 18

8. Horni kraj-Sprjewja III 15 18 : 30 14

9. Wjernarjecy/Wjazońca II 15 17 : 51 10

10. Wulka Dubr./Radwor II 14 19 : 41 4

Wuslědki (14.05.19)

wutora, 14. meje 2019 spisane wot:

Kopańca, 3. liga

Halleski FC – Braunschweig 1:0 (1:0)

Energija Choćebuz – Aalen 2:1 (1:1)

Hansa Rostock – Uerdingen  1:1 (1:1)

Wehen Wiesbaden – Osnabrück 1:0 (1:0)

Unterhaching – VfL Lotte 3:0 (1:0)

Würzburg – Kaiserslautern 2:0 (1:0)

Meppen – Carl Zeiss Jena 0:1 (0:1)

1860 Mnichow – Fortuna Köln 3:2 (2:2)

Großaspach – Zwickau 5:2 (3:1)

Preußen Münster – Karlsruhe 1:4 (0:2)

1. VfL Osnabrück 37 55 : 27 76

2. Karlsruheski SC 37 62 : 35 71

3. SV Wehen Wiesbaden 37 68 : 45 67

4. Halleski FC 37 44 : 32 63

5. FC Würzburger Kickers 37 54 : 44 54

6. F.C. Hansa Rostock 37 46 : 45 54

7. SC Preußen Münster 37 48 : 48 52

8. FSV Zwickau 37 47 : 47 49

9. 1. FC Kaiserslautern 37 45 : 49 48

10. KFC Uerdingen 05 37 45 : 59 48

11. TSV 1860 Mnichow 37 48 : 48 47

12. SV Meppen 37 46 : 49 47

13. SpVgg Unterhaching 37 49 : 45 45

14. Eintr. Braunschweig 37 47 : 53 44

15. FC Energija Choćebuz 37 50 : 57 44

16. FC Carl Zeiss Jena 37 44 : 57 43

17. Sonnenhof Großaspach 37 36 : 39 42

18. Přećeljo sporta Lotte 37 30 : 44 40

19. SC Fortuna Köln 37 38 : 62 39

20. VfR Aalen 37 44 : 61 30

regionalna liga žonow

RB Lipsk – Rudne horiny Aue 11:1 (4:0)

Lipsk-juh – Biskopičanske KT 4:0 (3:0)

Steglitzski FC – Viktoria Berlin 1:7 (0:4)

Jena II – BSC Marzahn 5:1 (2:0)

Fort. Drježdźany – Union Berlin 0:6 (0:4)

Magdeburg – Hohen Neuendorf 3:1 (2:0)

wokrjesna wyša liga

Rakecy – Wojerecy3:0 (1:0)

Kulow – Połčnica3:0 (3:0)

Kumwałd – Großnaundorf 0:2 (0:0)

Hnašecy-Dobruša – Něm. Pazlicy 1:1 (0:0)

Germania Budyšin – Ramnow 2:3 (1:1)

Radwor – Bukecy7:1 (5:1)

Kinspork/Łužn. – Ralbicy/Hórki 1:2 (1:1)

Porchow – Hory1:3 (1:2)

1. Rakečanske ST 25 93 : 15 70

2. Módro-běli Kulow 25 54 : 27 50

Wuslědki (13.05.19)

póndźela, 13. meje 2019 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga muži

Hertha BSC II – Lok Lipsk 0:2 (0:1)

BFC Dynamo – Altglienicke 0:4 (0:2)

Nordhausen – Rathenow 3:1 (1:0)

Meuselwitz – Berlinski AK 3:0 (2:0)

Viktoria Berlin – Kamjenica 4:2 (2:2)

Biskopičanske KT – Halberstadt 1:1 (1:1)

Fürstenwalde – Auerbach 1:1 (1:1)

Babelsberg – Erfurt3:1 (1:0)

pinca tabulki

9. Germania Halberstadt 33 42 : 38 43

10. VfB Auerbach 33 46 : 53 43

11. BFC Dynamo 33 38 : 59 42

12. ZFC Meuselwitz 33 50 : 54 41

13. Union Fürstenwalde 33 43 : 56 40

14. VSG Altglienicke 33 52 : 55 39

15. Biskopičanske KT 33 29 : 51 34

16. Hornja Łuž. Neugersd. 33 38 : 63 34

17. Optik Rathenow 33 34 : 63 27

18. Budissa Budyšin 33 20 : 49 26

krajna klasa

Großröhrsdorf – Horni kraj-Sprj. 1:2 (1:1)

Oderwitz II – Weixdorf 4:1 (2:0)

Drježdźany-Strěžin – Běła Woda  2:1 (1:2)

Neugersdorf II – Nowe Město 1:1 (0:0)

Laubegast – Rotacija Drježdźany 3:2 (1:0)

Ćisk – Borea Drježdźany 2:2 (0:0)

Chrósćicy – Trjebin4:2 (3:0)

1. LSV Nowe Město 21 66 : 21 48

2. Laubegast 21 57 : 32 41

3. SZ Drježdźany-Strěžin 21 39 : 22 41

4. FC Neugersdorf II 21 38 : 30 32

5. FSV Oderwitz II 21 38 : 31 31

6. VfB Běła Woda 1909 21 53 : 38 30

7. SG Weixdorf 21 46 : 42 30

8. SJ Chrósćicy 21 47 : 53 27

9. SC Borea Drježdźany 21 36 : 42 27

10. ST Ćisk 21 31 : 43 24

11. SC Großröhrsdorf 21 32 : 37 20

12. TSV Rotacija Drježdź. 21 34 : 48 20

13. ST Horni kraj-Sprjewja 21 33 : 72 19

14. ST Trjebin 21 22 : 61 9

Wuslědki (09.05.19)

štwórtk, 09. meje 2019 spisane wot:

Kopańca muži, 3. liga

Osnabrück – Hansa Rostock 1:2 (1:2)

Halle – Preußen Münster 1:2 (0:2)

Karlsruhe – Großaspach 2:1 (2:0)

Zwickau – Mnichow5:2 (2:1)

Jena – Würzburger Kickers 3:4 (1:2)

Kaiserslautern – Unterhaching 4:0 (0:0)

Lotte – Wiesbaden0:1 (0:0)

Uerdingen – Energija Choćebuz 1:2 (1:1)

Aalen – Braunschweig 1:3 (0:2)

1. VfL Osnabrück 36 55 : 26 76

2. Karlsruheski SC 36 58 : 34 68

3. SV Wehen Wiesbaden 36 67 : 45 64

4. Halleski FC 36 43 : 32 60

5. F.C. Hansa Rostock 36 45 : 44 53

6. SC Preußen Münster 36 47 : 44 52

7. FC Würzburger Kickers 36 52 : 44 51

8. FSV Zwickau 36 45 : 42 49

9. 1. FC Kaiserslautern 36 45 : 47 48

10. KFC Uerdingen 05 36 44 : 58 47

11. SV Meppen 35 45 : 47 46

12. TSV 1860 Mnichow 36 45 : 46 44

13. Eintr. Braunschweig 36 47 : 52 44

14. SpVgg Unterhaching 36 46 : 45 42

15. FC Energija Choćebuz 36 48 : 56 41

16. VfL Přećeljo sporta Lotte 

 36 30 : 41 40

17. FC Carl Zeiss Jena 36 43 : 57 40

18. SG Sonnenhof Großaspach

 36 31 : 37 39

19. SC Fortuna Köln 35 35 : 58 38

20. VfR Aalen 36 43 : 59 30

Wuslědki (07.05.19)

wutora, 07. meje 2019 spisane wot:

Kopańca muži, wokrjesna liga, stafla II

1. ST Marijina hwězda 22 60 : 11 55

2. HZ Łaz/Běły Chołmc 22 63 : 19 50

3. ST Ćisk II 22 41 : 28 41

4. Traktor Malešecy 21 50 : 25 39

5. SV Haselbachtal 22 42 : 28 37

6. HZ Wulke Ždźary 23 33 : 38 34

7. Wojerowski FC II 22 36 : 34 32

8. SJ Njebjelčicy 22 30 : 28 28

9. FSV Łuty 22 37 : 42 27

10. 1896 Wulka Dubrawa 23 37 : 54 27

11. Nadrózna Hrabowka 22 36 : 45 26

12. ST Lubuš 23 28 : 38 26

13. SJ Chrósćicy II 22 29 : 39 21

14. HZ Rakecy II/Šćeńca 23 25 : 56 18

15. ST Mały Wosyk 23 19 : 81 9

Wuslědki (02.05.19)

štwórtk, 02. meje 2019 spisane wot:

Kopańca muži, krajna klasa

1. LSV Nowe Město 19 62 : 20 44

2. SZ Drježdźany-Strěžin 19 37 : 18 38

3. Laubegast 19 49 : 28 35

4. FC Neugersdorf II 18 36 : 24 31

5. VfB Běła Woda 1909 19 52 : 36 29

6. SG Weixdorf 19 44 : 38 27

7. FSV Oderwitz II 19 34 : 30 27

8. SC Borea Drježdźany 19 30 : 37 23

9. ST Ćisk 19 29 : 40 23

10. SC Großröhrsdorf 19 28 : 31 20

11. TSV Rotacija Drježdźany 19 30 : 42 20

12. SJ Chrósćicy 18 38 : 48 18

13. ST Horni kraj-Sprjewja 19 29 : 66 16

14. ST Trjebin 19 17 : 57 6

wokrjesna wyša liga

1. Rakečanske ST 23 86 : 14 64

2. Drohotka Ramnow 23 58 : 30 46

3. Módro-běli Kulow 23 51 : 27 46

4. Germania Budyšin 23 54 : 38 40

5. Wojerowski FC 23 55 : 37 38

6. Sokoł Ralbicy/Hórki 23 42 : 36 37

7. LSV Hory 22 46 : 41 37

8. TSV Połčnica 23 42 : 47 33

9. ST Hnašecy-Dobruša 22 43 : 46 31

10. Motor Kumwałd 23 42 : 48 31

11. Natw. Němske Pazlicy 23 41 : 41 29

12. ST Kinspork/Łužnica 23 37 : 51 26

13. SG Großnaundorf 23 40 : 59 19

14. Zeleno-běli Bukecy 23 33 : 80 17

15. ST Porchow 23 28 : 58 16

16. ST Radwor 23 23 : 68 8

wokrjesna liga, stafla II

1. ST Marijina hwězda 21 57 : 10 52

2. HZ Łaz/Běły Chołmc 22 63 : 19 50

3. ST Ćisk II 21 35 : 27 38

4. Traktor Malešecy 20 46 : 25 36

5. SV Haselbachtal 21 40 : 28 34

6. HZ Wulke Ždźary 22 32 : 32 34

7. Wojerowski FC II 21 31 : 29 31

8. SJ Njebjelčicy 21 30 : 26 28

9. ST Wulka Dubrawa 22 35 : 51 27

10. ST Lubuš 22 28 : 34 26

11. FSV Łuty 21 34 : 40 24

12. ST Nadr. Hrabowka 21 33 : 43 23

13. SJ Chrósćicy II 21 24 : 34 20

14. HZ Rakecy II / Sćeńca 22 24 : 53 18

15. ST Mały Wosyk 22 17 : 78 9

wokrjesna klasa, stafla I

1. Módro-běli Minakał 13 47 : 13 34

2. ST Budyšin II 13 45 : 16 32

3. ST Wjelećin II 13 37 : 25 24

4. SV Budissa 08 Budyšink 13 18 : 25 19

5. ST Zeleno-běli Bukecy II 13 27 : 33 18

6. ST Bart II 13 22 : 30 18

7. ST Mały Wjelkow 13 36 : 39 14

8. Horni kraj-Sprjewja III 13 16 : 22 14

9. Wjern. II/Wjazońca II 13 14 : 42 9

nawěšk

  • Sernjany su swoju róčnicu prěnjeho naspomnjenja wsy před 600 lětami z wosebitym wjesnym swjedźenjom wuspěšnje woswjećili. Tule nańdźeće někotre fotowe impresije wo tym:
Zerna feierte unlängst die Ersterwähnung des Ortes vor 600 Jahren mit einem beson

nowostki LND