Wuslědki (04.12.18)

wutora, 04. decembera 2018 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga muži

Babelsberg – Halberstadt 3:1 (1:0)

Hertha BSC II – Nordhausen 2:1 (0:0)

Erfurt – Altglienicke7:1 (1:1)

Meuselwitz – Lok Lipsk 0:0 (0:0)

Biskopicy – Berlinski AK 0:3 (0:3)

Fürstenwalde – Kamjenica 2:4 (1:2)

BFC Dynamo – Auerbach 0:3 (0:2)

1. Kamjeničanski FC 18 48 : 15 48

2. Berlinski AK 18 35 : 18 38

3. Čerwjeno-běli Erfurt 18 37 : 15 36

4. Hertha BSC II 18 36 : 23 34

5. Viktoria 1889 Berlin 18 26 : 17 30

6. Wacker Nordhausen 18 21 : 16 30

7. SV Babelsberg 18 31 : 22 27

8. Lok Lipsk 18 23 : 22 23

9. VfB Auerbach 18 21 : 27 22

10. Biskopičanske KT 18 15 : 28 21

11. Union Fürstenwalde 18 24 : 31 20

12. BFC Dynamo 18 20 : 34 20

13. Germania Halberstadt 18 23 : 27 19

14. VSG Altglienicke 18 28 : 37 19

15. HŁ Neugersdorf 17 18 : 29 19

16. Budissa Budyšin 18 11 : 26 18

17. ZFC Meuselwitz 18 27 : 37 17

18. Optik Rathenow 17 15 : 35 9

krajna klasa

Ćisk – Rotacija Drježdźany 0:0 (0:0)

Drježdź.-Strěžin – Neugersdorf II wupad

Oderwitz II – Chrósćicy wupad

Běła Woda – Großröhrsdorf 3:0 (1:0)

Nowe Město – Borea Drježdźany 5:2 (2:0)

Weixdorf – Laubegast 2:3 (0:3)

Trjebin – Horni kraj-Sprjewja 1:4 (0:2)

Wuslědki (03.12.18)

póndźela, 03. decembera 2018 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna wyša liga

Kumwałd - Wojerowski FC wupad

Bukecy – Porchow2:2 (0:0)

Kinspork/Łužn. – Hnašecy-Dobr. 5:0 (1:0)

Radwor – Germania Budyšin 2:0 (0:0)

Němske Pazlicy –Kulow 2:3 (1:1)

Ramnow – Großnaundorf 2:2 (1:1)

1. Rakečanske ST 14 46 : 7 39

2. Módro-běli Kulow 13 28 : 13 30

3. LSV Hory 13 28 : 19 24

4. Sokoł Ralbicy/Hórki 14 28 : 24 24

5. Póst Germ. Budyšin 14 32 : 26 23

6. Drohotka Ramnow 14 27 : 22 22

7. ST Kinspork/Łužnica 14 26 : 21 22

8. Natw. Němske Pazlicy 14 22 : 21 19

9. Motor Kumwałd 13 24 : 29 19

10. TSV Połčnica 14 25 : 33 19

11. Wojerowski FC 13 31 : 23 18

12. ST Hnašecy-Dobruša 14 25 : 32 15

13. SG Großnaundorf 14 26 : 32 13

14. Zeleno-běli Bukecy 14 18 : 44 11

15. ST Porchow 14 16 : 36 9

16. ST Radwor 14 14 : 34 5

wokrjesna liga, stafla 2

Łuty – Malešecy2:1 (0:1)

Rakecy II/Šćeńca – Njebjelčicy 1:0 (1:0)

Mały Wosyk – Haselbachtal 1:5 (0:4)

Lubuš – Łaz/Běły Chołmc 0:2 (0:2)

Ćisk II – Wojerowski FC II 1:2 (0:1)

Pančicy – Nadrózna Hrabowka 3:0 (2:0)

1. ST Marijina hwězda 13 40 : 4 36

2. ST Ćisk II 13 28 : 11 30

3. HZ Łaz/Běły Chołmc 13 35 : 12 29

4. Traktor Malešecy 13 32 : 13 27

5. HZ Wulke Ždźary 14 20 : 20 23

6. Wojerowski FC II 13 19 : 16 21

7. ST Lubuš 13 17 : 13 19

8. Nadrózna Hrabowka 13 20 : 27 15

9. FSV Łuty 13 21 : 23 14

10. SV Haselbachtal 13 18 : 23 14

11. ST Wulka Dubrawa 13 19 : 29 14

12. SJ Chrósćicy II 13 18 : 24 13

13. SJ Njebjelčicy 13 14 : 20 13

14. ST Mały Wosyk 13 14 : 54 6

15. HZ Rakecy II/Šćeńca 13 9 : 35 5

Wuslědki (28.11.18)

srjeda, 28. nowembera 2018 spisane wot:

Kopańca, 3. liga

Halleski FC – SG Großaspach 2:0 (1:0)

Osnabrück – Energija Choćebuz 3:1 (1:0)

Carl Zeiss Jena – Unterhaching 4:5 (2:2)

Zwickau – Meppen1:1 (0:1)

NOFV-krajna liga

Markranstädt – Taucha  1:0 (1:0)

Wocl Riesa – Pirna-Copitz  0:2 (0:2)

Radebeul – Grimma3:1 (1:1)

Kamjenc – Olbernhau 4:1 (2:0)

Niska – Großenhain2:0 (1:0)

Glauchau – Lößnitz0:0 (0:0)

Kamjenica – Mittweida 2:0 (0:0)

Nowosólc-Hródk – Markkleeberg 5:1 (2:1)

1. Jednota Kamjenc 13 32 : 11 31

2. FC Grimma 13 31 : 11 29

3. FC 1910 Lößnitz 13 25 : 15 23

4. Großenhainski FV 90 13 25 : 16 21

5. FSV Nowosólc-Hrodk 13 26 : 17 20

6. FV Přezjednota Niska 13 16 : 20 20

7. VfL Pirna-Copitz 07 13 23 : 18 19

8. BSG Wocl Riesa 13 22 : 24 19

9. Kickers Markkleeberg 13 18 : 20 19

10. Radebeulski BC 08 13 18 : 17 18

11. SSV Markranstädt 13 14 : 13 17

12. BSC Rapid Kamjenica 13 21 : 32 15

13. Germania Mittweida 13 14 : 28 14

14. SV Olbernhau 13 16 : 29 13

15. SG Taucha 99 13 18 : 25 11

16. VfB Empor Glauchau 13 12 : 35 5

Wuslědki (27.11.18)

wutora, 27. nowembera 2018 spisane wot:

Kopańca, krajna klasa

Ćisk – Drježdźany-Strěžin 3:1 (1:0)

Horni kraj – Rotacija Drježdźany 1:4 (1:4)

Großröhrsdorf – Nowe Město 2:5 (1:1)

Borea Drježdźany – Trjebin 2:3 (1:1)

Laubegast – Běła Woda  2:2 (0:1)

Chrósćicy – Weixdorf 3:2 (2:2)

Neugersdorf II – Oderwitz II 0:3 (0:1)

1. LSV Nowe Město 11 33 : 12 23

2. FC Neugersdorf II 11 21 : 15 22

3. Laubegast 11 25 : 14 19

4. SZ Drježdźany-Strěžin 11 20 : 13 19

5. VfB Běła Woda 1909 11 34 : 22 16

6. SG Weixdorf 11 22 : 21 16

7. ST Ćisk 11 21 : 21 15

8. FSV Oderwitz II 11 15 : 14 14

9. SC Borea Drježdźany 11 17 : 17 14

10. SJ Chrósćicy 11 24 : 31 13

11. TSV Rotacija Drježdź. 11 19 : 27 12

12. SC Großröhrsdorf 11 18 : 18 11

13. ST Trjebin 11 12 : 28 8

14. ST Horni kraj-Sprjewja 11 14 : 42 7

16. VfB Empor Glauchau 13 12 : 35 5

regionalna liga žonow

BSC Marzahn – RB Lipsk wupad

Rudne horiny Aue – Steglitz  2:2 (0:0)

Union Berlin – Hohen Neuendorf 6:2 (4:0)

Wuslědki (26.11.18)

póndźela, 26. nowembera 2018 spisane wot:

Kopańca, regionalna liga muži

BFC Dynamo – Erfurt 0:3 (0:2)

Hertha BSC II – Rathenow 1:1 (1:0)

Nordhausen – Altglienicke 2:0 (0:0)

Babelsberg – Auerbach 5:0 (2:0)

Meuselwitz – Budissa Budyšin 2:0 (0:0)

Neugersdorf – Lipsk0:2 (0:1)

Fürstenwalde – Halberstadt 2:2 (0:1)

Biskopicy – Kamjenica 2:1 (0:0)

Viktoria Berlin – Berlinski AK 2:0 (1:0)

wokrjesna wyša liga

Kumwałd – Kinspork/Łužnica 1:2 (0:1)

Połčnica – Wojerowski FC 3:2 (2:1)

Kulow – Ramnow1:0 (0:0)

Rakecy – Němske Pazlicy 5:2 (3:2)

Germania Budyšin – Bukecy 1:0 (0:0)

Hnašecy-Dobruša – Radwor 2:0 (2:0)

Großnaundorf – Hory 0:2 (0:2)

1. Rakečanske ST 13 42 : 6 36

2. Módro-běli Kulow 12 25 : 11 27

3. LSV Hory 13 28 : 19 24

4. Sokoł Ralbicy/Hórki 13 27 : 20 24

5. Póst Germ. Budyšin 13 32 : 24 23

6. Drohotka Ramnow 13 25 : 20 21

7. Natw. Němske Pazlicy 13 20 : 18 19

8. ST Kinspork/Łužnica 13 21 : 21 19

9. Motor Kumwałd 13 24 : 29 19

10. TSV Połčnica 14 25 : 33 19

11. Wojerowski FC 13 31 : 23 18

12. ST Hnašecy-Dobruša 13 25 : 27 15

13. SG Großnaundorf 13 24 : 30 12

14. Zeleno-běli Bukecy 13 16 : 42 10

15. ST Porchow 13 14 : 34 8

16. ST Radwor 13 12 : 34 2

wokrjesna liga, stafla 2

HZ Łaz – Wojerowski FC II 2:0 (1:0)

Chrósćicy II – Wulka Dubrawa 0:1 (0:0)

Malešecy – HZ Wulke Ždźary 5:1 (4:0)

Ćisk II – Marijina hwězda 0:2 (0:1)

Haselbachtal – Lubuš 0:0 (0:0)

Nadrózna Hrabowka – Łuty 3:1 (2:0)

1. ST Marijina hwězda 12 37 : 4 33

2. ST Ćisk II 12 27 : 9 30

3. HZ Łaz/Běły Chołmc 12 33 : 12 26

4. Traktor Malešecy 12 30 : 13 24

5. HZ Wulke Ždźary 13 18 : 19 20

6. ST Lubuš 12 17 : 11 19

7. Wojerowski FC II 12 17 : 15 18

8. Nadrózna Hrabowka 12 20 : 24 15

9. FSV Łuty 12 21 : 21 14

10. ST Wulka Dubrawa 13 19 : 29 14

11. SJ Chrósćicy II 12 17 : 22 13

Wuslědki (22.11.18)

štwórtk, 22. nowembera 2018 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga, stafla I

Wachau – Großnaundorf II 4:0 (4:0)

ST Budyšin – Bretnig-Hauswalde 4:1 (3:1)

Sprjewja II – Biskopicy II 4:0 (1:0)

SV Frankenthal – ST Bart 7:1 (4:1)

Kubšicy – Großröhrsdorf II 2:7 (1:7)

Arnsdorfske KT – Huska/Hodźij 8:0 (3:0)

Wjelećin – FV Ottendorf-Okrilla 5:3 (4:2)

1. TSV Wachau 12 55 : 21 25

2. Arnsdorfske KT 12 39 : 19 25

3. Horni kraj-Sprjewja II 11 39 : 14 22

4. ST Wjelećin 11 31 : 22 22

5. FV Ottendorf-Okrilla 11 28 : 20 21

6. SC Großröhrsdorf II 11 25 : 16 20

7. ST Budyšin 12 18 : 18 20

8. ST Kubšicy 11 27 : 31 18

9. Bretnig-Hauswalde 12 22 : 31 16

10. Biskopičanske KT II 12 31 : 34 15

11. SV Frankenthal 12 27 : 32 13

12. TSV Wjernarjecy 11 27 : 39 13

Wuslědki (20.11.18)

wutora, 20. nowembera 2018 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna liga, stafla II

Wojerecy II – SV Haselbachtal 3:1 (1:1)

Wulka Dubrawa – Malešecy 0:2 (0:5)

HZ Łaz/Běły Chołmc – ST Ćisk II 1:2 (0:0)

FSV Łuty – ST Marijina hwězda 0:4 (0:4)

Wulke Ždźary – Nadr. Hrabowka 2:2 (0:2)

ST Lubuš – SJ Njebjelčicy 1:3 (0:2)

Rakecy II/Šćeńca – SJ Chrósćicy II 1:1 (1:0)

1. ST Marijina hwězda 11 35 : 4 30

2. ST Ćisk II 11 27 : 7 30

3. HZ Łaz/Běły Chołmc 11 31 : 12 23

4. Traktor Malešecy 11 25 : 12 21

5. HZ Wulke Ždźary 12 17 : 14 20

6. ST Lubuš 11 17 : 11 18

7. Wojerowski FC II 11 17 : 13 18

8. FSV Łuty 11 20 : 18 14

9. SJ Chrósćicy II 11 17 : 21 13

10. Nadrózna Hrabowka 11 17 : 23 12

11. 1896 Wulka Dubrawa 12 18 : 29 11

12. SV Haselbachtal 11 13 : 22 10

13. SJ Njebjelčicy 11 10 : 19 10

14. ST Mały Wosyk 11 13 : 45 6

15. HZ Rakecy II / Šćeńca 12 8 : 35 2

wokrjesna klasa, stafla III

1. SZ Wóslink/Skaskow 9 31 : 11 25

2. LSV Bluń 9 32 : 17 19

3. Němske Pazlicy II 9 29 : 20 18

4. LSV Hory II 9 31 : 18 17

5. Módro-běli Njeswačidło 8 18 : 17 14

6. Módro-běli Kulow II 9 16 : 21 10

7. Zeleno-běli Sepicy 8 20 : 18 9

8. HZ Łaz/Běły Chołmc II 9 16 : 34 9

9. ST Lubuš II 9 12 : 27 5

Wuslědki (19.11.18)

póndźela, 19. nowembera 2018 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna wyša liga

Wojerecy – SG Großnaundorf 3:1 (0:1)

TSV Połčnica – Motor Kumwałd 1:3 (0:0)

Bukecy – Hnašecy-Dobruša 1:0 (1:0)

LSV Hory – Módro-běli Kulow wupad

Sokoł Ralbicy/Hórki – Budyšin 3:1 (0:0)

Radwor – Kinspork/Łužnica 1:1 (1:0)

Němske Pazlicy – Porchow 1:1 (0:0)

Ramnow – Rakečanske ST 1:0 (1:0)

1. Rakečanske ST 12 37 : 4 33

2. Módro-běli Kulow 11 24 : 11 24

3. Sokoł Ralbicy/Hórki 11 24 : 16 23

4. LSV Hory 12 26 : 19 21

5. Drohotka Ramnow 12 25 : 19 21

6. Póst Germania Budyšin 12 31 : 24 20

7. Natwar Němske Pazlicy 12 18 : 13 19

8. Motor Kumwałd 12 23 : 27 19

9. Wojerowski FC 12 29 : 20 18

10. ST Kinspork/Łužnica 12 19 : 20 16

11. TSV Połčnica 13 22 : 31 16

12. SG Großnaundorf 12 24 : 28 12

13. ST Hnašecy-Dobruša 11 20 : 24 11

14. Zeleno-běli Bukecy 12 16 : 41 10

15. ST Porchow 12 13 : 34 5

16. ST Radwor 12 12 : 32 2

sakski krajny pokal

Jednota Kamjenc – FSV Zwickau 1:4 (1:2)

Kamjeničanski FC – Biskopicy II 2:1 (1:1)

Laubegast – Budissa Budyšin 2:4 (1:1)

Fortuna Trjebin – Chemija Lipsk 3:6 (2:2)

po podlěšenju

Wuslědki (08.11.18)

štwórtk, 08. nowembera 2018 spisane wot:

Kopańca, wokrjesna wyša liga

1. Rakečanske ST 11 37 : 3 33

2. Módro-běli Kulow 11 24 : 11 24

3. Póst Germ. Budyšin 11 30 : 21 20

4. LSV Hory 11 23 : 16 20

5. Sokoł Ralbicy/Hórki 10 21 : 15 20

6. Drohotka Ramnow 11 24 : 19 18

7. Natwar Němske Pazlicy 11 17 : 12 18

8. Motor Kumwałd 11 20 : 26 16

9. Wojerowski FC 11 26 : 19 15

10. ST Kinspork/Łužnica 11 18 : 19 15

11. TSV Połčnica 11 18 : 25 15

12. SG Großnaundorf 11 23 : 25 12

13. ST Hnašecy-Dobruša 10 20 : 23 11

14. Zeleno-běli Bukecy 11 15 : 41 7

15. ST Porchow 11 12 : 33 4

16. ST Radwor 11 11 : 31 1

wokrjesna liga, stafla I

Großröhrsdorf II – Wachau 3:1 (0:0)

Germania Budyšin II – Wjelećin 1:4 (0:3)

Huska/Hodźij – Horni kraj II 0:6 (0:3)

Bart – Kubšicy0:1 (0:0)

Ottendorf-Okrilla – Frankenthal 2:0 (1:0)

Biskopicy II – Wjernarjecy 4:0 (2:0)

Lomnitz II – ST Budyšin 0:3 (0:1)

Bretnig-Hauswalde – Arnsdorf1:4 (0:3)

čoło tabulki

1. TSV Wachau 11 51 : 21 22

2. Arnsdorfske KT 11 31 : 19 22

3. FV Ottendorf-Okrilla 10 25 : 15 21

4. Horni kraj-Sprjewja II 10 35 : 14 19

Wuslědki (06.11.18)

wutora, 06. nowembera 2018 spisane wot:

Kopańca, 3. liga

Kaiserslautern – Choćebuz 0:2 (0:0)

Münster – Mnichow0:0 (0:0)

Großaspach – Braunschweig 1:1 (0:0)

Přećeljo sporta Lotte – Aalen 1:1 (0:0)

Carl Zeiss Jena – Rostock 1:1 (0:0)

Zwickau – Unterhaching 2:2 (1:1)

Karlsruhe – Würzburg  2:1 (1:0)

Halle – Meppen2:1 (2:0)

Köln – Wiesbaden0:7 (0:4)

čoło tabulki

1. VfL Osnabrück 13 18 : 8 26

2. SC Preußen Münster 14 23 : 15 26

3. SV Wehen Wiesbaden 14 30 : 20 23

4. Halleski FC 14 17 : 14 23

4. Karlsruheski SC 14 17 : 14 23

6. KFC Uerdingen 05 13 15 : 16 22

7. F.C. Hansa Rostock 14 20 : 22 22

8. SpVgg Unterhaching 14 21 : 15 21

9. 1. FC Kaiserslautern 14 20 : 19 20

10. TSV 1860 Mnichow 14 22 : 15 18

11. Würzburger Kickers 14 20 : 17 18

12. FC Energija Choćebuz 14 17 : 20 18

13. Přećeljo sporta Lotte 14 15 : 17 17

14. SC Fortuna Köln 14 17 : 25 17

regionalna liga muži

Nordhausen – Lipsk1:1 (0:0)

Altglienicke – Rathenow 1:1 (0:1)

Babelsberg – Dynamo 1:1 (0:0)

Biskopicy – Auerbach 1:0 (1:0)

Viktoria Berlin – Halberstadt 4:0 (1:0)

Neugersdorf – Berlinski AK 0:4 (0:1)

Fürstenwalde – Erfurt 2:2 (2:2)

Meuselwitz – Kamjenica  0:5 (0:2)

Hertha BSC II – Budyšin 3:0 (0:0)

1. Kamjeničanski FC 15 43 : 10 45

2. Berlinski AK 15 29 : 15 32

3. Hertha BSC II 15 32 : 17 30

4. Čerwjeno-běli Erfurt 15 24 : 13 27

5. Wacker Nordhausen 15 16 : 14 24

6. FC Viktoria Berlin 15 22 : 17 21

7. SV Babelsberg 15 22 : 18 21

8. BFC Dynamo 15 20 : 23 20

9. VfB Auerbach 15 16 : 20 18

10. Union Fürstenwalde 15 18 : 23 18

11. HŁ Neugersdorf 15 17 : 26 18

12. Germania Halberstadt 15 19 : 21 17

13. Biskopičanske KT 15 12 : 23 17

14. Budissa Budyšin 15 10 : 22 17

15. Lok Lipsk 15 17 : 21 16

16. VSG Altglienicke 15 22 : 28 16

17. ZFC Meuselwitz 15 24 : 34 13

18. Optik Rathenow 15 14 : 32 8

nawěšk

  • Sernjany su swoju róčnicu prěnjeho naspomnjenja wsy před 600 lětami z wosebitym wjesnym swjedźenjom wuspěšnje woswjećili. Tule nańdźeće někotre fotowe impresije wo tym:
Zerna feierte unlängst die Ersterwähnung des Ortes vor 600 Jahren mit einem beson

nowostki LND